Opruzeniny u 5ti týdenního miminka. Co s tím?

kopra
11. únor 2008

Potřebuju poradit. Můj syn má hrozné opruzeniny, má celou prdelku červenou a pupínkatou. Vždy se to po 2 - 3 dnech ztratí a druhý den je má znova. Používáme fialku když to má jo hodně a na to pytiol nebo rybilku. Bepanthen nepomáhá. K tomu 2 x denně Imazol. Plenky máme papírové pampers. Na očištění při přebalování používám jen čistou vodu a vatu žádné ubrousky. Má někdo z vás radu jak to překonat ?

denousek
3. bře 2008

my mame taky bepanthen......a jeste je dobra PRY ta ondrejovka.my jsme ji zatim nepotrebovali-a sudocream....
to jsme meli vzorek v krabicce z porodky a dobry 🙂

avantgarda
17. črc 2013

Ahoj holky, já s opruzeninami zpočátku taky bojovala. Jednou už to bylo tak hrozné, že mi doktorka předepsala mast, kterou mi připravili v lékárně. Od té doby věnuji hlavně prevenci hodně pozornosti. Když se totiž rozjede opruzenina, je potřebné postižené místo mazat nějakou antimykotickou či antibakteriální mastí (poradí vám doktor nebo v lékárně by vám něco dali). Pokud ale opruzenina nevznikne je jako prevence skvělý Bepanthen. Já na něj nedám dopustit. Od doby, co ho používám, nemá syn opruzeniny. Kromě mazání je ale velmi důležité při přebalování nechat zadeček pořádně uschnout nebo ho ručníkem důkladně otřít (jen zlehka přikládat ručník, nedřít pokožku). Mám ho sbalený v přebalovací tašce a nosím ho všude s sebou. http://hananadovolene.blogspot.cz/2013/06/co-vz...

kacenka1979
2. pro 2013

jo vím doktorka ti napíše mastičky...nám zabrali a od té doby je klid...plus jsem koupila pleny bella happy mají v bille a jsou super hodně sají spotřeba malá a navíc jsou sylné takže vhodné i na kyčle...pak už jsem mazala rybilkou a klídek..

kachidlo
29. pro 2013

My jsem otírali mrtvou vodou, pokaděný zadek, vždy umyli pod tekoucí vodou, lehce osušili a hodně, hodně větrali, mazali jsme hodně Bepanthenem na opruzeniny.

renca_hanych
29. pro 2013

holky, na opruzeniny velmi rychle pomáhá černý čaj, udělat silný odvar a potírat zadeček několikrát denně jen tím, nepoužívat ubrousky...nebo potírat přímo tím sáčkem co vyluhujete, je to téměř zadarmo a hlavně to OPRAVDU pomáhá, potom co se jich zbavíte, pak je důležitá prevence! větrat, mazat a omývat jen vodou a ubrousky brát jen na cestu 😉

renca_hanych
29. pro 2013

@kopra a mrkněte se mu do pusinky jestli nemá moučnivku, (bílý povlak na jazyku) já s tím u syna taky bojovala, často se opruzoval a byl to důsledek neléčený moučnivky..., hodně štěstí, opruzení je nepříjemný 😔

maudn
29. pro 2013

hodně pomáhá koupel v dubové kůře