Opruzeniny u 5ti týdenního miminka. Co s tím?

kopra
11. únor 2008

Potřebuju poradit. Můj syn má hrozné opruzeniny, má celou prdelku červenou a pupínkatou. Vždy se to po 2 - 3 dnech ztratí a druhý den je má znova. Používáme fialku když to má jo hodně a na to pytiol nebo rybilku. Bepanthen nepomáhá. K tomu 2 x denně Imazol. Plenky máme papírové pampers. Na očištění při přebalování používám jen čistou vodu a vatu žádné ubrousky. Má někdo z vás radu jak to překonat ?

kupinka
11. únor 2008

Hodně na to pomáhá vzduch,nechávala jsem malého často nahého...a zkoušela jsi Ondřejovou mast???

kopra
autor
11. únor 2008

kupinko a jak často jsi ho nechala nahého? já asi 2x denně na 15 minut, on nemá ale rád když je nahej a pořád čůrá... ondřejovou mast neznám 😕

kupinka
11. únor 2008

Já tu Ondřejovku používám pořád....
Můj malý být nahý miloval...Ani ten Bepanthen nepomáhá??? Natři silnou vrstvu,a za den by to měl mít pryč...
Ta ondřejovka se prodává normoš v lékárně...cca 50kč.Ten Bepanthen by zabrat měl,zkus toho natřít hodně najednou a uvidíš..

elly
11. únor 2008

Priklanim se k Kupince...bepanthen je na vsecho na opruzeniny, potnicky, skrabance..proste super a za 1-2 je to pryc 😉

kopra
autor
11. únor 2008

takže myslíte silnou vrstvu? všude slyšim něco jiného, slabou aby tam šel vzduch, silnou aby se udělal ochranný film... 😢

lajla
11. únor 2008

kopra a nemuze mit alergii na pampersky? zkusit jinou znacku, nam hodne pomaha taky olejicek od Bubchenu, nebo je i dobry od Sebamedu, otirat pokazde, a taky hodne casto pod vodu a dbat na to aby kdyz mimi balis do plinky mel zadecek uplne suchy!!! a obcas nechat provetrat jak radi holky

zanetka82
11. únor 2008

ahoj my používame imazol krem pastu je s pudrem a je super....a uvažovala si třeba že je na pemprs plenky alergicky?..moje znama ma chlapečka a ten je nemohl a nemohl ani johnson kosmetiku 😵 zkus třeba vyměnit plíny 😉

kuskus
11. únor 2008

kopra,naše malá byla na pampers taky alergická,dupku měla po 15 minutách červenou jak rak.přešly jsme na huggis a v pohodě.používala jsem niveu na opruzeniny..vytvoří dlouhodobou ochranu..a když se nám nezdálo,tak stejně jako holky imazol..ale určitě po každém přebalování mazat.....ať se vám to brzy zlepší...

kopra
autor
11. únor 2008

dnes mě to už taky napadlo s tou alergií. Takže jsem poprvé dala jinou..... no zkusíme to 😝 Hrozně mě to trápí, až z toho brečím ☹

jandalinka
11. únor 2008

My jsme se s opruzeninami ze začátku též potýkali až jsem z toho byla nešťastná,že nic nepomáhá a hned od začátku používám na zadeček žíňku+voda a žádné ubrousky.A mudr.nám doporučila nějaký krém se zinkem.Používali jsme Bepanthen snad po každém přebalování,ale prý to nevyléčí,ale jen udržuje proti zánětům zadeček.Tak nám doporučila Rybilku a ta je se zinkem ,tak jsme používali.Ale pak jsem přešla na Welledu kosmetiku(bez konzervačních látek)a mají tam super mastičku proti všem zánětům kůže,opruzeninám či suché kůže přímo na zadeček a okolí a je super.Dám trošku a zůstává tam ještě lehká vrstvička krému i po umytí.

niega
11. únor 2008

Pardon, nečetla jsem celou diskuzi... Pokud ty pupínky jakoby mokvají, může to být chycené kvasinkami - pak pomáhá Imazol krémpasta. Dá se koupit i volně bez receptu, anebo Ti ji napíše lékař. Pokud se to tak opakuje, jak píšeš, určo bych se poradila s doktorkou!
Jinak Kupinka má naprostou pravdu, moc moc moc pomáhá přístup vzduchu - při úplně každém přebalování se hodně loudej, zvedni prckovi nožičky, něco mu vyprávěj nebo zpívej - prostě ten vzduch to chce hlavně často.
K omývání - určitě líp je používat vodu, popřípadě mýdélko, nikoli vlhčený ubrousky. Do plínky pak jít, až když je zadeček dokonale suchý a natřený jen tenoulinkou vrstvičkou ochranný masti (spíše mast než krém, kterej díky obsahu vody taky podporuje mokvání). Vrstvička je špatný slovo, spíše tu mast úplně vetři do zadečku.
Výborné masti jsou například: rybí mast rozvažovaná v lékárně, popřípadě Rybilka v tubě, Indulona Baby atd.

nikkos
13. únor 2008

Tak náš prďola má pokožku děsně citlivou... rybilka - katasrofa, seba med - snášel asi 4 měsíce, dnes se po něm osype, bepanthen - na opruzení nepomáhá. Tak jsem mu teď prdku začala pudrovat a je to super! 🙂 🙂 Jen občas namažu bepanthenem když se mi zdá kůže moc suchá ale jinak omývám vodou, pak papírovým ubrouskem !dobře! vysušit a zapudrovat. Po opruzení ani památky 😀
A k těm pamperskám, taky je moc nemusíme, řekla bych že v nich pokožka moc nedýchá. Nám vyhovují fixies, jsou prodyšné a měkoučké 😵

llucinka
13. únor 2008

Ahojky, jednoznačně bych Ti poradila od Penatenu Wundschutzcreme, ale bohužel není k dostání v České republice, jenom v Německu a myslím i Rakousku. Já si ho nechávám dovážet od známých. Malý měl taky hrozně opruzený zadeček, když jsme se vrátili z porodnice a po 3 dnech s penatenem má zadeček jako samet a nikdy se to už nevrátilo. Doporučila mi ho i dětská doktorka.

aponchie
13. únor 2008

vetrat,pouze vodu,zadne vlh.ubrousky,pouze100%bavlnene dupacky,lekarenske masti pouze,dokonale suchy zadek pred zabalenim,vymena plen.(jestli je to z pampersek zkus nachvilku latkovat a uvidis

mihapiha
13. únor 2008

Jo, ty opruzeniny to je boj! my jsme látkovali od druhého dne co jsme přišli z porodnice, malý se mi třikrát nechutně oprudil, že jsem přešla na papírové plenky a jsme bez opruzenin. zkusím se po čase vrátit k látce jestli se to vrátí. jinak jsme taky mazali kde čím a nejvíce nám zabírá weleda, je dražší,ale suprovní... 🙂 .prý je i dobrý krém na opruzeniny od nivea, že vytvoří vrstvu,, která zůstane až do dalšího přebalení.. a musí se nanášet na opravdu suchou pokožku, jinak se nerozmaže...

mkr
14. únor 2008

ahoj, tak my jsme byli hodně opruzený, používali jsme pampers a museli jsme přejít k látkovkám dostali jsme mastičku endiaron 3x denně mazat a je to ok, ted už ji moc nemažu, nemažu ani jinou mastí proti opruzeninám a má to ok, když začnou opruzeniny tak s tím radši skočte na kožní protože většinou mastičky na opruzeniny jsou na promaštění, ale malá měla pořád z pampersek mokrý zadeček takže potřeboval mastičku která vysušuje (jinak jsme přebalovali každé 2-3 hodky) bohužel jsme začali se špatnou značkou

gilotek
29. únor 2008

taky se přidávám k mkr. Používali jsme od porodnice pampers a malej se šíííílené oprudil, hodně mu to mokvalo. Používali jsme Imazol, který ale moc nepomoh a pak jsme skočili na kožní kde jsme dostali na recept pevaryl a ten za pár dnů zabral. A když se mu to vyléčilo, tak jsme mazali a mažeme sudokrémem a naprostá spokojenost. Změnili jsme i značku plen. Pampers už nikdy 😖

pavlin
29. únor 2008

Ahojky,můžu taky radu?Já Pemprsky používám od začátku a jsem spokojená.Malá se mi v nemocnici oprudila a sestřička mi poradila ať jí neotírám v.ubrouskama,ale namočenou hadrovou plínou,osušit a mazat jí olejíčkem.Dělám to dodnes a malá se mi už nikdy neoprudila.Používám Aviril olejíček.Vyzkoušejte 😉

hanik
29. únor 2008

tak jestli pouzivas pampers ty uz active baby, tak po tom se mi malej taky osypaval 😖 ..ty new born byly jeste bez parfemace, tak to bylo fajn, ale jak jsme najeli na vetsi velikost, tak jsme museli zmenit znacku a ted mame huggiesky premium, ty jsou bez parfemace a malymu se hned opruzeninka ztratila. 😉
jinak kdyz byl hodne malinkej, tak mel prujem a osypal se nam z toho na zadecku az do uplnyho rozhnisani ☹ ..ze na to nic nepomahalo ..ze dostal nakonec kortikoidy, ktery mu pomohly zacelit rany a na zmizeni pak dostal kalciovou mast (ale to uz jsme museli ke kozari 😒 ) ..jinak po imazolu se nam osypal, ten mu nesedel. ☹ ..jinak ted pouzivam na stridacku bephanten a rybilku tak 3 ku 1 ..ze casteji patlam bephanten. 🙂
jo jinak ze zacatku malej nesnasel bejt rozbalenej ..cca v jednom mesici ..ted se na prebalovani vylozene tesi a je rad bez pleny 😉 😎

zdenka26
29. únor 2008

Tak nám zabral Imazol krémpasta poradila mi to žanetka82 a je skvěli,jinak větrat,sice budeš mít furt počuráno ale to je nejlepší lék.Já jsem nechávala i dvě hodky v kuse.Malý si to užíval 😉

pavlin
29. únor 2008

To jste si teda užili 😖 Hlavně,že jste už v poho.Naše malá je taky nejradši nahatá 😀 😀 😀 a stršně ráda si cucá palečky u nožiček 😀 😀 😀

zdenka26
29. únor 2008

Tak tam si je malý ještě nestčí,vždycky tam sklozne ponožka.JO ještě jsem ho omývala heřmánkem(vysušuje)

hanik
29. únor 2008

pavlin, jojo, to jsme si uzili, ale zaplat panbuh je to za nami 😉 😎 ..tuk, tuk. ...se totiz podle me nakazil v nemocnici ...jsme tam byli asi cca 5 dni ..a preci jen infekcni deti tam jsou a bakterie si litaj sem a tam 😖 ...pomohl na to hylak forte ..ale pomalu me tam kozarka poslala znova 😲 ..ale ja se nedala a zasla za detskou a ta nam prave predepsala kapicky na prujem a pomohlo to a pak teda i zmizelo opruzeni. 😎
cuca palecky u nozicek?? 😕 😀 😀 ..tak to nas malej zatim zvlada jen u rucicek 😝 😀 😀

pavlin
29. únor 2008

Hylak jsme taky měy,pěkně hnusnej 😖 ,ale pomohl.K nožičkám se dostanete 😀

vinynka
2. bře 2008

Prosim vás holky poradte malej se nám poprvé oprudil a asi ho to hodně boli je mu 8měsíců co by mu nato mohlo pomoct ☹

elucinka
2. bře 2008

Já od narození mažu malýmu prdelku Bepanthenem a ještě se ani jednou neoprudil...a to kadí i 6x denně....doporučuju bepanthen.

misuge
2. bře 2008

Ahoj, jápoužívám rybilku a nebo propolisovou mast..a niky Amálka opruzená nebyla 😉

janickabez
2. bře 2008

já používám měsíčkový krém proti opruzeninám od Weledy a prcku otírám vodou nebo vatovým tamponkem s měsíčkovým olejem od Weledy (to mi poradila sestřička v porodce , že tak utírají nedonošeňátka v inkubátorech-vatička + olejík, protože mají jemnou kužičku, na kterou se nedá dát ani voda)... a zadeček jsme měli červenej jen 1x a to když se pokakala v noci a nezahlásila nic a spala pokakaná až do rána.... jednou za týden jí preventivně natřu bepanthenem.
Taky hodně větráme, mám teplovzdušej fukar, takže je krásně teploučko a malá to miluje..... 😉

zofien
3. bře 2008

hezký den všem píšu tady radu , která se osvšědčila máte -li pupence v tváři , které v teple zčervenají a venku se zdají být mnohem lepší. Jdná se o nějaký typ dermatitidy a mi jsme si tím prošli asi 3 týdny 😒 . Bylo to hrozné malá byla nervozní. A tetka která dělá asi 25 let na dětským nám poradila ondřejovku a během 4 dní jsme byly zas krásné.. 😵 - pozor silicilová mast - ondrejovka neboli vrchlabská mast se prý má používat i na oblast zadečku jen když jsou přítomny nějaké pupínkyl. Jinak se z ní vstřebává do těla nějakej ten silicil a není to dobrý tak nemažte pořád. Nejlepší je prý bepanthen, ten absolutně neškodí i kdyby se mimino mazalo celé do bíla. 😀 krásný den a nedělejte si hlavu s pupencema - já si jí taky dělala ale do tří měsíců, když se mimčo vyrovná s naším světem tak vše zmizí

martas123
3. bře 2008

naše malá měla první 2 týdny taky opruzeniny, zkoušela jsem změnit značku plínek a pořád stejný. pak jsme dostali PEVARYL a pomohlo to, za pár dní bylo po všem.