Opruzený krček, jak tomu zabránit?

jhudcova
25. lis 2013

Dobrý den, mohu poprosit o radu, jak zabránit opruzení kolem krku? V té kožní řase se mi malá dost prudí. Mám to otírat olejíčkem? Nebo naopak rybilkou?
Koupeme obden, ale tohle mi přijde, že se rozjíždí nějak dost:( Umíte mi poradit? Děkuji.

gingerone
25. lis 2013

No poradím otírat hodně dosucha a pak mazat, olejíčkem klidně, ale když už je to červené, tak něčím na opruzeniny, u nás na to pomohl Sudocrem, ráno měla opruzeninku a večer už jenom trošku stroupek a druhý den nic. Je to i tím, když si tam nablinkají a naslintají, že to mejí pořád mokré a zapařené, tak něčím mastným chránit před vlhkostí.

zurkova
25. lis 2013

hodně osušit, a´t to není ve vlhku, nám pomohly krémy na opruzený zadeček (rybilka, sudocrem), za 3 dny to bylo vpohodě.

hojda
25. lis 2013

Pokud by to bylo hodně tak Imazol cream pasta, nebo černý čaj.

klaire22
25. lis 2013

Vždy bych vytřela úplně dosucha a namazala bepanthenem nebo sudocreamem.

marketnieuw
25. lis 2013

u syna tohle opruzeni na krku bylo priserny - obzvlast v lete, kdyz se do toho jeste hodne potil..
jelikoz byl buclatej, tak vetrat to v podstate vubec neslo a uz to pak uplne mokvalo
nejlip pomohl Imazol, jak uz psala @hojda

mpavlinka
25. lis 2013

To samé, co už je psáno - otírat do sucha a namazat Bepanthenem nebo Sudocremem. Pokud je to hodně rozjeté, tak Imazol.

andy21
25. lis 2013

Ještě mě k tomu napadlo, jestli malou moc neoblékáte?

berynka
25. lis 2013

po koupání hodně dobře vysušit (pomůže dát srolovanou plenku za krk, ať to místo je lépe přístupné). Když to mokvá, tak pomůže Imazol. Až začne zvedat hlavičku a pást koníky, tak se to rychle zahojí 😉

klouzek
25. lis 2013

Otírat a mazat sudocream

zlajana24
12. kvě 2015

Zdravím, syn má 4měsíce a 7kg!! :lol: Má také 2 brady, a jelikož se ještě tak moc nehýbe, tak se mu taky udělaly opruzeniny na krku. Jelikož se spotí, a pokožka nemá jak dýchat, tak mu to vždy zmokvalo a měl to i do krve jak kdyby měl omotaný drát kolem krku. takže strašný pohled. :,( Začla jsem mu krk mazat Sudocremem. Ten je jeden z nejlepších! mohu doporučit. Nic jiného nám opravdu nepomohlo. Kupuju ho v Lékárně. stačil mi ten menší 60g za 85kč. Sudocrem Hodně vysušuje což je super, protože mu krk nemokvá!!! malého jsem nekoupala 3dny, krk se musí vyhnout vodě, jinak to mimča budou mít pořád a nezbavíte se toho. Tak zkuste mimčo nekoupat a mazat 3–5denně v malých vrstvách!! Bolelo mě to za něj jak jsem mu ty krvavé záhiby mazala a řval až měl slzy, ale musela jsem mu nějak pomoct! :,( Krk mu mažu v leže na bříšku, strašně rád pase koníky, tak mu promáznu záhyby a je klid 🙂 hlavičku mi nechce zvednout protože tuší že ho chci mazat :mrgreen: takže nejlepe na bříšku, a jelikož drží krásně hlavičku tak ma vrstvu všude. Opravdu nekoupu i ty 3dny, mimča nám voní, a nechci ho zbytecně močit a nějakou žínkou už vůbec ne. Prcka jsem mazala týden v kuse a ted má krasný krk a nemá ho ani začervenalý. Takže dukladně mazat každý den! Uvidite že jim to pomůže :* Jinak Sudocrem je vhodné aplikovat při proleženinách, ekzému, akné, při ošetřování popálenin, omrzlin, opruzenin a drobných povrchových oděrek, také je určen pro děti k prevenci a léčbě plenkové dermatitidy. Sudocrem se rychle vstřebává a příjemně voní. Pěkný den.

koncita
12. kvě 2015

potírat a dávat obklady z řepíku a co nejvíc dávat na bříško, ať krček větrá