Ospen. Je možné, aby se po něm syn osypal?

kmotrice
29. říj 2012

Maminky je možný že se mi takhle osypal syn po Ospenu???? Má to jen na zádech a na břiše ale já nevím. Doktorka mi říkala že to může být reakce ale nikdy to neměl. Je to vyrážka nebo něco jiného??

mamkamarketa
29. říj 2012

Urcite to muze byt reakce na ATB dr vam je zmenit nechce?

koncita
29. říj 2012

a jak dlouho po braní atb se takto osypal? třeba tak 3.,4.den? Jestli jo, tak by to reakce být určitě mohla...

kikimaruska
29. říj 2012

Já měla takovouto vyrážku po celém těle též po ATB (Augmentin), a to až po týdnu užívání.

tkanicka
29. říj 2012

přesně takhle se mi osypala malá, po 4 dnech, ale jen na hrudníku a bříšku a doktorka hned ospen vysadila a máme poznámku, že kdyby se někdy odebírala krev, má jí udělat odběr i na reakci na peniciliny, zatím je má vyškrtlý a příště by dostala jiné,

ivca_doubek
29. říj 2012

Ahojky, to přesně měl Matýsek po Ospenu také, třetí den, tak nám doktorka místo Ospenu napsala Klacid, a byl pokoj. Jakmile vysadíte Ospen, bude to do půl dne pryč. Toť naše zkušenost 😀

terkaz
29. říj 2012

Ahoj maminky, nase mala se osypala po trech dnech uzivani, ale mame podezreni, ze to byla nakonec sesta nemoc. Ale u Ospenu mame poznamku- mozna alergie...

luthien.k
29. říj 2012

Někdy se reakce na antibiotika zamění s virovým exantémem, jak píše @terkaz. I tak je do budoucna potřeba počítat s tím, že to může být reakce a volit raději jinou řadu antibiotik.

brisalek
31. říj 2012

Dcera měla vyrážku (vypadala podobně) po dvou injekcích penicilinu (ospen měla před tím jen jednu dávku a druhou vyzvracela a další jsme do ní už nedostali, takže ji dr. píchala injekce). Byli jsme s tím na Bulovce na infekčím a řekli nám, že je to jasná reakce na ATB , bohužel☹. Pak už jsme měli Klacid nebo Duracef (který je také přibuzný penicilinovým ATB) a žádnou vyrážku už neměla. Ale takhle z fotky se to těžko posuzuje, ale dr. by to měla poznat, ne?🙂.

bulinka
31. říj 2012

Malej se mi také po ospenu úplně stejně osypal, tak si doktorka myslela že má spálovou angínu. Tu nám na infekčnim nepotvrdili a ani alergickou reakci (ta může být, podívejte se do příbalového letáku) a nakonec to byla infekce která se nám nabalila k angíně. Ale určitě bych šla ráno k doktorce

michaelka83
31. říj 2012

Malý se mi taky po Ospenu osypal.

matylda3
1. únor 2014

Maminky prosím oradu.Můj syn 6 měsíců před 5 dny dostal angýnu a na ní předepsaný ospen.Dnes se mi osypal v obličeji a nevím zda mám ATB vysadit nebo pokračovat.Jelikož je výkend nevím zda jet na pohotovost,nebo počkat na pondělí k mudr.Ještě včera dostal první dávku ACIDUM ,byla zjištěna chudokrevnost,dále bere Maltofer.Je to mé první mimi a nevím co dělat aby jsem mu neuškodila.Děkuju za jakoukoliv radu

hojda
1. únor 2014

Zavolej si na pohotovost, nám se to stalo taky a řekli nám, že to mohlo být z toho, že angína nebyla bakteriální,ale virová s tím osypáním....Nám bohužel dr. neudělala CRP. Malá to měla jen jeden den a pak to zmizelo, ATB jsme dobrali.

pisisvori
1. únor 2014

matylda3 určitě bychjela na pohotovost , alergická reakce kor u tak malého není vůbec sranda. Takže nedávat další dávku a k doktorovi na potvrzení zda je to alergie....Dcera se osypala z píchaného penicilinu (ve dvou letech) a bohužel už ho teď dostat nemůže .

iwetw
31. říj 2014

Taktéž ta samá reakce ospam ox :-P Asi by to měli zakázat když má tak časté alergické účinky... 😒 Naštěstí jsme hned vysadili a máme čekat 3 dny jestli se to zpraví nebo zhorší - navíc jsme k tomu dostali Kalciový sirup...