Ovocné šťávičky Kubík. Může z nich mít dcera vyrážky?

janeses
26. led 2008

Ahoj mamky, dávátě někdo svým prckům ovocné štávičky KUBÍK?Málá má devět měsíců, ředím je půl na půl s vodou, moc jí chutnají, ale jsou dost sladké a je trošičku osypaná, tak nevím jestli to není z toho...Píšou tam, že se můžou od 6 měs. tak snad jo...Díky moc za odpovědi....J 😵

aponchie
26. led 2008

no ja jsem to male nedavala a mela sem trable do ni neco k piti dostat jednou to ochutnala a valila to ostosest 😀 nicmene ja pokud to davam tak redim jeste vic nez jedna ku jedne ja dam tak deci stavicky a do 3,5dcl flasky doliju vodou myslim jinak ze v 9mesicich je to zbytecne brzo ja bych davala cajiky a vodu az po roce pockej

junovka
26. led 2008

ja by som tiez nedavala este KUBIKA 😉

sokolka
26. led 2008

Janes jak píšeš je tam psaný od 6 měsíců, ale když mu to dám tak mu dám max 80 ml za den a ještě to ředít taky půl na půl. Ale dávám tu to opravdu jen občas a nikdy jsem neměla problém s tím, že by se mi osypal.

bramburka
26. led 2008

holky víte že Kubík dopadl v Testu nejhůř z dětských nápojů???

livka299
26. led 2008

ja tiez davam malemu castejsie tieto napoje, pretoze ovocie v inej forme neprijme 😠 😠 😠

geegee
26. led 2008

ja by som davala radsej stavy Hipp, alebo pdobne...Kubik sa mi nezda, ze by videl vela ovocia 😉

lusil2005
26. led 2008

mne mala nechce pit vodicku, po pokuse s cajikom sme skoncili na pohotovosti tak som zufala. dokrmujem na desiatu ovocie, na obed zeleninku s maskom a na veceru kasicku a po kazdom papani jej dam aj moje mliecko. ale to jej predsa v osmich mesiacoch nemoze stacit nei? vodu vobec nepije. len sa s tym hra a vypluva to. myslite ze by som jej mohla davat tie hipp stavicky? tak dobre zriedene...

geegee
26. led 2008

lusil, ja som davala malemu piskoty a zaliala cajom a popucila...aspon nejake tekutiny mal, ked obcas strajkoval. Neskusala si takto?

lusil2005
26. led 2008

ja sa ten cajik uz bojim... ☹ skoro som umrela vtedy jak mi spuchla cela
ale mozno by to stalo za to skusit s vodickou 😕

geegee
26. led 2008

ved zaliat mozes hocicim - voda, Hipp stavy ale to asi zriedene...a uz ma nic nenapada 😀

lusil2005
26. led 2008

oka dik za radu. dobry napad. 😵

brundik
26. led 2008

Bramburka, nevys v jakem testu to bylo? Ja vim, ze v MF se testovaly napoje, ale to se tykalo jen sladkosti a Kubik vysel jako nejsladsi. Ale o kvalite to nevypovida nic.
A k podilu ovocne slozky, nasla jsem to na netu v jinem testu, ma Kubik 59 %, coz neni tak malo. Ale netusim, kolik ma Hipp.

brundik
26. led 2008

Omlouvam se za hrubajznu, samozrejme tam melo byt nevis 😅 🤐

lusil2005
27. led 2008

hipp by mal mat 100%

janeses
autor
27. led 2008

Díky moc za odpovědi, tak já s tím Kubíkem ještě počkám...dávám malé Ovocné šťávičky od Sunarky, Hami i Hippu, střídám to...hrozně jí chutnají, čaji taky moc nedá, tak alespoň, že pije šťávičky...mějte se hezky 🙂

lusil2005
27. led 2008

prave som skusila malej dat hipp (precitala som si zlozenie a je to 100%-ne) zriedeny s vodickou 50/50. a vsetko mi vychlondzala!!!! 😕 a ja ze krpec jeden nevie pit z flasky... jak to ona dobre vie ked tam ma ine ako cistu vodicku!!!!! 😀

tigri
27. led 2008

skor

tigri
27. led 2008

tie male stavicky su fajn ale drahe, skor sa oplati kupit vacsie balenia bio stiav ci uz v Kauflande alebo AlNatura v DM, tiez je to bez pridavku cukru a ak vam ostane viac, je dobre to zamrazit do mraziacich sackov a vytahovat po par kockach na den

napr. bio stava jablkovo-mrkvova Alnatura 750ml v DM stoji 50 Sk

lendy1
27. led 2008

jeden názor pediatričky na Kubíka:
http://forum.mamaaja.cz/viewtopic.php?t=888

bramburka
27. led 2008

přeborníkem loňského testu nápojů se stal oblíbený Kubík - litr obsahoval ekvivalent 33 kostek cukru! Sladká chuť přitom pocit žízně zvyšuje. Nejvhodnější pro horké počasí je čistá voda nebo nakyslé či nahořklé nápoje.

no myslím, že už 33 kostek cukru mi přijde holky teda dostatečně škodlivé, na zuby, na trávení a tak. Bylo tam nějak že to žízen nehasí, že dokonce jak je to koncentrované, tak je to příliš silné. Mrkvový navíc obsahuje přespříliš betakarotenu, který způsobuje i žloutnutí kůže ... klidně to dávejte, ale já teda rozhodně nebudu. Nejlíp naučit děti na vodu, mý oba synovci nic jiného nepijí, ale vím, že to není jednoduché. Prostě nesmí ochutnat jako malý nic jiného a můj 5ti letý synovec už odmítá i jakékoliv sladké vody, přitom sladké jako takové má rád.

janeses
autor
27. led 2008

Týýýjo bramburko, tak to je fakt něco 33 kostek cukru na litr. 😕 😨 ..Lendy, díky za odkaz na doktorku, už jí to nekoupím, budu radějí dávat různé štávičky z těch malých skleniček a ještě to ředit...Na tom Kubíku, ale fakt píšou, že je to od 6 měs...Jo a holky, myslíte, že to vadí, když je miminko trošku žluté z mrkve?Všimla jsem si na fotkách, že Nellinka má trošku žlutý nosík, normálně mi to ani nepříjde...je fakt, že jí mrkev dávám denně do každého příkrmu a ještě jí má sem tam v těch šťávách...nemůže jí to nějak uškodit....asi bych měla ubrat, dávát třeba jen 2x týdně, nebo nevím...díky pááá 😵 😵 😵

leishmania
27. led 2008

tento semester som mala skusku zo stomatologie a tak ako sa kedysi ucilo o "cumlovych zuboch" cize totalne pokazene zuby deti ktorym maminky davali cumle namocene do medu, tak sa teraz uci o "kubikovskych zuboch" deti, ktore vyzeraju velmi podobne

aponchie
27. led 2008

a co ty jupiky a jine sracky? 😀 to je to same nebo je toho min v tom?ja teda ve vysokem stupni ohrozenu male dam treba na nakupech at mam chvilku pokoj ale jinak vubec jen ji zbyte flasa a do te ji delam caje sice trosku s medem ale ne tak sladke a pije to a kdyz uz tyto stavy tak hooodne redene a kamoska to davala neredene a jeji mala byla jak mrkev oranzova za prve a za druhe toho vypila i dva litry za den v roce apul coz je masakr 😀

kristi
27. led 2008

ja bych to maly v zivote nedala,to ma vic cukru nez cola

kamajka
27. led 2008

ahoj,
myslím, že z času na čas sa nič nestane, ked sa napije Kubika.
moja malá ho tiež sem-tam pije približne od 7 mesiacov, a zubky ma nadherné, ako perličky.
ja som skor nazoru, že tie "kubikovske zuby" by museli byt od neustaleho pitia takychto sladenych napojov.
syn ho nepije, nechutí mu to, má radšej sladeny čaj, ale nedavam detom velmi sladeny čaj, lebo ich potom ešte viac smädí.
takže dedukcia - kubik len pre chut, lebo z toho sa nenapije, bude ju ešte viac smädiť.
ale fakt by som to neprehanala tym, že by som dieťaťu odopriala,
ved sem-tam ked jej daš (napr.raz za týžden) tak si myslím, že určite nebude vyzerat ako
nejaka zubata myš.

aponchie
27. led 2008

odrikaneho nejvetsi krajic nekdy v budoucnu jsem zastancem zkusit vsechno ale v rozumne mire.kdyz to muzeme vsecko zkouset my proc ne deti ale je na nas jak jim vysvetlime ze tolik a tolik je rozumne pit a jist 😀 namahave ale jde to 😎

leishmania
27. led 2008

jasne ze z dlhodobeho pitia takych napojov, nie raz za cas....jupik a kubik to je jedno...ide o cukor

bramburka
27. led 2008

jednou za čas v pohodě bez problémů...ale zase, je to krutý, ale když jim to nedáš ochutnat, tak ani nevedi o co prichází...to máš jak s bonbonama, čím později tím lépe

aponchie
27. led 2008

ale jednou na to prijdou a pak jim to treba zachutna tak ze se po tom umlati 😀

andulkaavetrelec
27. led 2008

jojo, jednou to ochutnají, ale čím déle, tím lépe, my vodu pít nechceme, ale ředěnou Hipp jablečnou štávu vyzunkl hned, kojím, ale tohle mu z lahvičky problém vytáhnout nedělalo...