Pálení při čůrání, máte zkušenost?

misha2310
12. črc 2012

Mám skoro 2letou holčičku a dnes odpo začala při čůrání říkat "pálí".Nemáte s tím někdo zkušenosti???

atreides
12. črc 2012

To vypadá na zánět močových cest, u nás zabral brusinkový sirup z lékárny 😉

hojda
12. črc 2012

To budemozná zánět močových cest, a pálí to tedy pekelně. Nevím, co se může dávat malým dětem, ale zkusila bych brusinky, sušené, brusinkový džus, myslím, že i odvar z celeru může pomoci, ale nejlíp bude dojít k dr. rovnou s močí, v moči se také může objevit krev, tak zkus kouknout, jaké má to čurání barvu a taky se jí bude chtít čurat hodně často, jestli je to zánět, ale vyčurá jen malinko.

ladybugie
12. črc 2012

to vypadá na zánět močového měchýře. Pokud je to v začátku, tak pomáhá cokoliv s brusinkama. Existují tabletky, sirupy, džusy, čaje.... Pokud je to už horší, nepůjde to bez dr a ATB. Já jsem si tím prošla několikrát.Není radno to podceňovat. Moje babička to u mě podcenila a já čůrala krev v naprosto šílených bolestech. Radši bych vzala moč k dr, jak radí ostatní.

anakolut
12. črc 2012

Trpěla jsem tím taky zhruba od 2 let. Myslím si taky, že je to zánět močových cest. Holčička musí, co nejvíce pít. Taky mi ponáhalo zahřát podbřišek třeba v teplé vodě. Zkus jí dát něco na bolest a ráno určitě, jak radí holky s močí k lékařce. Fakt je to dost bolestivé, tak ař jí dr. něco dá. Pokud se to chytí v začátcích, ani to třeba ty antibiotiuka nemusí být. Pomáhá i urologický čaj, ale nevím, jestli takhle malá ho může.

lukza
12. črc 2012

jak všeci píši asi zánět močových cest a ráno určitě frčet k doktorovy aby pak s toho neměla zánět ledvin a hodně pít at hodně čurá at se to pročištuje ,ale taky bych zkontrolovala zda nemá trhlinku na pipince nebop v okolí to muže taky zpusobit pálení jak se na to dostane moč

slundo
12. črc 2012

zřejmě zánět močových cest, hodně pít, výborné jsou brusinky, změř teplotku. Určitě zajdi k dr. , opravdu se to může rychle rozšířit na ledviny. A jak píše lukza o tý trhlince, taky dost pravděpodobný . Tak ať jste brzy fit

airawen
12. črc 2012

Já si pamatuju, že jsem to mívala jako malá a kupodivu nejvíc mi zabralo umýt jenom vlažnou vodou a namazat Niveou... Jinak ale hlídat teplotu, brusinkový džus ředěný vodou, nic moc sladkého a fakt koukni na tu trhlinku...

pejtho
12. črc 2012

Pokud tam tedy nemá nějakou trhlinku, která by jí pálila, tak hlavně hodně pít!!!!! To je strašně důležité mít dostatek tekutin. Brusinky jsou přírodní, ale pokud by jí to bolelo, tak něco na bolest a ráno bych šla k doktorce-vemte pro jistotu ranní moč.

maximka33
13. črc 2012

Určitě močák! honem pro léky..

lucille85
13. črc 2012

Zánět močových cest nebo ale taky nějaký zánět pochvy-nebyli jste se někde koupat? Každopádně by to chtělo vyšetřit moč a případně stěr z pochvy...Hodně pít, nic agresivního ( džusy, colu, multivitaminy apod. dráždidla, nejíst citrusy atp.), jako první pomoc lze okoupat prdku ve slaboučkém roztoku hypermanganu-opravdu jen dvě tři zrníčka a jemně namazat např. saforelle krémem...

samruska
6. dub 2014

Ahoj,Mam tri leto syna, a od vcera mi rika ze ho boli pri curani. Co mam delat??Dekuji za rady

akdar1
6. dub 2014

Nestáhl si prudce předkožku a nepopraskala mu?

hillinka
26. dub 2017

Holky,dcerka 22měsicu měla jeden den průjem a teplotu 38. Podle Mudr viróza ale dělala jí ještě kontrolu moči a zjistila leukocyty na hodnotě 25.
Moč poslala na rozbor s tím že si mám zavolat na výsledky a pak se domluvíme co dál. Nyní je malá zcela bez teploty,hraje si ji normálně nejeví se jako nemocná,ale i tak mám strach.
Prosím má někdo zkušenost jak by probíhala lecba v případě nějakého pozitivního nálezu v moči?

sarinecka30
26. dub 2017

vypadá to na zánět moč.cest

hillinka
26. dub 2017

Takze mám očekávat ATB?

g_m
26. dub 2017

@hillinka Tak to mívá neteř, sice jí "nic" není, ale má zánět ledvin a musí se léčit přes antibiotika... Poznajjí to jen tak, že si malá ucvrnkne (což se jí v 8 letech neděje) a moč zapáchá...

sarinecka30
26. dub 2017

ano atb.dcerka je také měla

hillinka
26. dub 2017

Doufám že to zvládneme doma a nepošle nás do nemocnice ☹ hrozně se bojím ☹

hillinka
26. dub 2017

Tak výsledky jsou podle laboratoře v naprosté normě...Teď jsem mluvila s Mudr...Strašně se mě ulevilo 🙂