Panadol baby a Nurofen baby. Můžu kombinovat?

natalien
13. led 2008

Ahoj holky, Nelluška už druhým dnem má vysoké horečky. Chci se zeptat, jestli máte zkušenosti s tím, že by se mohly kombinovat tyto dva přípravky po 4 hodinách, abysme nemuseli čekat 6 hodin a být pouze u jednoho. Snad jsem to napsala srozumitelně a omlouvám se, jestli už tu takové téma je. Děkuju.

niega
13. led 2008

Ano, od ukončených 6 měsíců to lze - dávej dávkování podle kg, ani o trošku víc!

aponchie
13. led 2008

me prijde nurofen mnohem lepsi ,taky ta davkovacka na nurofen je uzasna!

sokolka
13. led 2008

Nat zdravím, určitě kombinovat můžeš. Moje mudra říkala po 3 hodinách. Nejdůležitější je co nejdříve srazit teplotu. Brzy se uzdravte a hodně sil pro tebe 😉

anatanka
13. led 2008

Miriamce zase rostou zoubky, tak je strasne protivna a celej den probreci. Panadol nepomohl, tak jsem dnes koupila nurofen a zrovna jsem prave premysllela o tom, jaky je v tom vlastne rozdil. Lekarnice rikala, ze ma jinou ucinnou slozku. To mi moc nepomohlo...

sokolka
13. led 2008

Anat přesně jak říkala lékarnice. Každý ze zmiňovaných výrobů má jinou složku a proto se můžou kombinovat po poloviční době než bys mohla opakovat podání jednoho z výrobků. Snad jsem to napsala srozumitelně. Ale v podstatě to má stejné účinky. Je to jako kdyby si si ty vzala brufen nebo paralen. Každý má jinou účinou složku. Paralen, panadol a mexalen mají účinnou složku paracetamol a Nurofen, ibalgin a brufen mají složku ibuprofen 😉

niega
13. led 2008

Ibuprofen má narozdíl od paracetamolu taky protizánětlivý účinek - takže se může zdát na některé obtíže účinnější. Oba pak navíc potlačují bolest a snižují teplotu. Rozdílů je víc, ale toto je asi nejdůležitější.

sokolka
13. led 2008

Niega to jsem nevěděla díky 😉 , nechtěla jsem být za chytrou jen jsem tlumočila to, co mi řekla mudra 😅 😉

natalien
autor
13. led 2008

Holky, děkuju 😉 Sokol, dík i tobě za povzbuzení 😵 Tak srážíme co je v našich silách a fakt až Nurofen zabral, konečně, jinak to vypadá zřejmě na šestou nemoc... 😝

sokolka
14. led 2008

Chudinečka Nelinka. Ještě vím že mi říkala mudra, že lépe zabírají čípky než sirupy. Takže pokud to jde a mímo nemá průjmíky tak radši čípečky 😉

niega
15. led 2008

Natalien, co u vás novýho? Už je Nellince líp???

natalien
autor
15. led 2008

Niega díky🙂, tak horečky včera ráno skutečně zmizely, ač jsem si myslela, že by to mohla být šestá nemoc, tak se neosypala, ani dnes. Prostě byly fakt jen ty horečky, nic víc a jak přišly, tak odešly. Dnes jsme už byli venku na chvilku a Nell je v poho. Děkujem ještě jednou za pomoc 😵
Sokol, čípky jsem dávala a ty nebyly tak učinné jako ten Nurofen, ten je fakt super🙂

sokolka
15. led 2008

Nat to je bezva. Hlavně že už je Nell v pořádku. Já vím, jsou to nervy, když jsou ty naše zlatíčka nemocní.

niega
15. led 2008

Natalien, to je fakt super! Jste obě šikulky, že jste to tak krásně zmákly 😅 .

natalien
autor
16. led 2008

Holky, děkuju 😔 Tak jsem to včera zakřikla a dnes se ráno Nell probudila s kašlem a osypaná, tak jsme raději dnes zůstali zas doma. Přitom jsem ji vzala včera do šátku, aby neofoukla. Chjo, to nám ten rok pěkně začal 😝

sokolka
16. led 2008

Nat tak že by to byla teda ta šestá nemoc? Mě mudra říkala, že když má malej teplotu tak ještě tři dny po tom máme být doma. 😕

vrtule83
18. led 2008

Tak nám na horečku nurofen nezabíral, po paralenu byly za pár hodin pryč

kristi
18. led 2008

nam nejlip zabral Paralen cipky 🙂

mikca
18. led 2008

tak já souhalsím s kristi čipky jsou super už kvůli aplikacia zabírají tak nějak rychleji..což je jasný u čípkůů takže taky preferuju čípky navíc malá mi nurofen vrhá ☹

bramburka
19. led 2008

paracetamol je také protizánětlivý, navís se na rozdál od ibuprofenu neusazuje na játrech. Ibuprofen je taková sr... že bych ho nedala ani sobě!

kristynaw
19. led 2008

tak my prave horeckujeme, a mame stridat neco jako panadol a neco jako brufen☹

nissanek
23. led 2008

poradíte mi někdo s aplikaci nurofen cipku?...mam ji to dat jenom na kraj zadku, kam se mi to podari prstem (coz asi moc daleko ne 😀 ) nebo to mam posoupnout treba teplomerem...ale abych to nezarazila az do krku 😅 dik

aponchie
23. led 2008

prstikem lehce dovnitr neboj se toho je to zadecek nic se nemuze stat taky sem to tak delala

kristi
23. led 2008

normalne to tak strc, ale pockej, az zavre sverac,aby to nevyjelo ven...

nissanek
23. led 2008

takže chápu, že musim prstem malinko dovnitř a počkat, až to sklapne 😀 a pak doufat, že to v nejbližší minutě nevykadí...

kristi
23. led 2008

prstem nemusis, jen tak na okraj...

nissanek
23. led 2008

aha, tak už je mi to jasný, dík

kristi
23. led 2008

neboj, ja byla taky vyplasena...ale ted uz to zvladame v pohode

jana.m.
23. led 2008

ja mam taky dobrou zkušenost s čipkama mala pořad blinkala a měla vysokou teplotu takže nurofen vždy vyblinkala v nemocnici nam pak doporučili čipky a super určitě rychleji zabiraji

momin
13. pro 2009

Ahoj holky,ja mam dotaz ohledne Panadolu. malemu lezou zoubky. Budi se mi v noci co hodinu a knoura. Nekdy fakt litostive place. Zkusila sem mu dat vcera Panadol a vydrzel mi spinkat 4 hodky v kuse-uzasne skvele!!! Byla sem vyspana tak jak dlouho uz ne.. a danik byl pres den taky mnohem snesitelnejsi kdyz se porad nebudil. problem je v tom ze mi doktorka rekla ze panadol by se mel uzivat jen pri teplotach a to on nema. Ma max 37,5... Muzu ho obcas dat? 😨

vercak.
13. pro 2009

momin - já teda na zoubky dávám Nurofen a Calgel. S Panadolem zkušenosti nemám, ale Nurofen nám dobře zabírá, hlavně když nestačí Calgel. Nedávno mu rostly dole obě čtyřky a když mi začal vyvádět ať už v noci nebo ve dne, tak jsem mu hned dávala Nurofen a ještě calgel. Samozřejmě jsem mu nedávala sirup pětkrát denně, to je jasný 😉