Pavlíkovy třmínky. Jak dlouho jste je měli?

kendy5
1. črc 2010

naší malé nasadily teď v 9-ti týdnech třmínky, kyčle IIc, dr nebyl moc sdílný, tak bych chtěla poprosit vás o vaše zkušenosti
jak dlouho jste třmínky měli, naučí se s nimi dítě sedět, lézt atd., dávaly jste je v takovém horku i na nahé nohy?
a kdy je sundavají - až když jsou obě nožky Ia??
díky moc za vaše příspěvky

averena
2. črc 2010

Ahoj kendy, moje dcera je dostala , ale je to dlouho takže si nepamatuju přesně kdy, ale měla je cca tři a půl měsíce. Protože se mi zdálo, že má někde kvůli třímnkům zarudlou kůžičku ustřihla jsem starší punčocháčky a dala jí je pod kšírky jako nadkolenky a nahoru na ramínka jsem ušila s fleecu takový tunýlky aby jí to neřezalo do těch ramínek. Mají být na nahém těle, ale jestli si to dobře pamatuju, tak jsem jí je pak dávala na bodýčko, jen když je znovu zapínáš tak musíš dodržet stejný dírky jak to upravil doktor. Nekoupala jsem jí jen otírala. Díky třmínkům se jí to sedění a lezení malinko posunulo, ale zase je pravda že vy jste ještě malinký a nám je dali až ve čryřech měsících.
Hlavně si z toho nic nedělej , tomu miminku to vůbec nevadí. 😉

averena
2. črc 2010

podívala jsem se do knížky a tam jsem měla napsáno kdy je dostala, aby ses nedivila že říkám že nevim a pak vim 😀

mar26
2. črc 2010

ahoj,dcera je dostala když jí bylo 7týdnů, nosila je cca 2,5 měsíce, taky měla IIc,druhou nožičku Ia...dle dr.se jí to úžasně rychle napravilo,teď v roce jdeme na kontrolní rtg. Měla to na září a říjen a část listopadu. Opravdu si s tím nelam hlavu a než bude lézt a sedět,dávno je mít nebude. Jen koníky pásla později,ale to pak vše dohnala a pak byla spíš pořád napřed ve vývoji. Sundavat jsme mohli jen na koupání,jinak je měla pořád a podkolenky a bodýčko,jinak nic, na nahé tělo být nemuseli. Děti to berou v pohodě,hůř to ze začátku nesou rodiče.

kendy5
autor
2. črc 2010

holky díky za info 🙂
taky je máme sundavat jen na koupání, snáší je zatím docela dobře, jen když je máme znovu oblíct, tak se to neobejde bez pláče 😢
když je dr nandaval, tak je dával přes dupačky, dneska jsem je dala jen na nahé nohy a šlo to, žádné odřeniny 😉
a sundavají je tedy až když jsou kyčle Ia? 😕

kimbee
2. kvě 2014

Dobry den, nevim kam napsat moji otazku, ale tyka se to trminku, takze zkusim sem.
Mame trminky prvni tyden a jsou nam 3 mesice. Zajimalo by me zda mohu dcerku nechat lezet na brisku ve trminkach. Vzdy se nam pri tom moc uklidni...neublizim ji tim?

florule
2. kvě 2014

@kimbee Honzík dostal třmínky taky ve třech měsících. Na bříško jsem ho v nich normálně dávala, doktor říkal, že můžu. Kolem šestého měsíce se s nima už posouval i kupředu 🙂 Jinak moje sestřenice je prý měla až do roka a zkoušela se v nich i stavět 😅

ivonamax
22. kvě 2014

Ahoj holky,my mame pet mesicu a trminky mame od ctvrteho.Jedna nozka byla 1b,druha 2b.Dnes po kontrole 1b uz uzdravena,2b bohuzel bez zmeny.Tak se modlim,at nedojde k tahum,mam z toho strach. Jinak krasne lezi na brisku,zkousi se posouvat, posedavat a sudy vali taky,sice pomaleji a da mu to zabrat,ale nasel si metodu,jak se pretocit. Vyvoj motoricky to udajne moc nebrzdi,vse pak rychle dozenou.A taky samozrejme zakazane veskere satkovani,klokanky,hopsadla atd...

karos
25. kvě 2014

ahoj, taky jsme měli třmínky, dcera měla na jedné noze taky IIc, nejdřív jsme cvičili a dávali široké balení, pak byla frejkova peřinka a od 4.měsíce třmínky. ty naštěstí pomohly. prošli jsme si tím minulý rok v době, kdy byly taky takové šílené horka v létě. malá to nesla dobře, lépe než já. sundávali nám je postupně, nejdřív dop. a odpol. na nějakou dobu, další měsíc už jen na noc. měli jsme je asi 4-5 měsíců,přesně si to už nepamatuji.

peta_peta
14. bře 2015

Tak moje holčička má třmeny od 5. měsíce. Na 2 kontrolách vše v pohodě, na 3. rovnou nasadil Dr. třmeny. Máme zákaz být na břiše, na boku, zkrátka jen ležet na zádech, sundávat pouze na koupání. V noci malá brečela jak jí ta levá nožka šla postupně dolů a tím pádem ji bolela, Dr. mně poradil nohu podložit, třeba polštářem, ihned se uklidnila a pěkně spí, můžu jen doporučit. Kyčle 1b/2c, po 2 týdnech na kontrole 1a/2c. Bude je prý nosit dokud nezačne chodit, +- nějaký ten měsíc.