Permanentně má teplotu 37,2 - 37,4

daluri
23. únor 2009

Mám dotaz, zda nemáte osobní zkušenost s teplotou od 37 - 37,4 u dítěte. Syn má 11 let a už měsíc má tyto teploty, je od října 2x přelečen antibiotiky kvůli kašle,výsledky z odběru krve i výtěr z krku (odběry dělány 2x) je OK. Doktorka říkala, že pokud má 37, že se nad tím ani nebude pozastavovat, že to je normální. Kdyby měl nad 37 tak by to bylo něco jiného.. Dnes šel po měsíci do školy a zae si naměřil 37,6. Měří přede mnou, ne u radiátoru či pod vodou...to už jsme kdysi měli, nechtěl chodit do školy..A teď taky nechce. Myslíte si, že si to může i vsugerovávat? V pondělí jdeme na alergologii, tak snad tam na něco příjdou, když naše dr má takový přístup. Příjde mi nenormální, že má měsíc takovou teplotu, ikdyž malou, ale má...
Kdyby jste měla některá zkušenost, budu ráda za jakýkoliv příspěvěk... 😉

daluri
autor
23. únor 2009

Ještě oprava..u té dr, kdyby měl nad 37, 5 teplotu...

slunicko552
23. únor 2009

daluri neporadím,zkušenosti bohudíky nemám.Ale změnila bych doktorku,to je přístup 😲 Něco strašného,určitě to nemá bez příčiny.I kdyby to nebylo nic vážného tak to musí řešit.Hodně štěstí ať to vyřešíte a vše dopadne dobře 😵

daluri
autor
23. únor 2009

Sluni, taky si myslím, že to musí mít nějakou příčinu, jen na ní přijít..snad to ale nebude nic vážného.

cairka
23. únor 2009

daluri, neviem, či je to u vás reálne, ale moja malá mala teplotu zvýšenú skoro pol roka, kým sme čakali na výber nosnej mandle. mala teda aj iné príznaky, po výbere mandle sa potvrdilo, že tam mala chronický zápal a zo dňa na deň to prešlo.
to bolo dosť vtipné, ked sme pred zákrokom boli na vyšetrení a snažili sa ma odbiť, že to nemôžu urobiť, lebo chrčí a má zvýšenú teplotu 😠

babatko88
23. únor 2009

deluri, presne ako píšu baby, zmeň lekárku, lebo zvýšená teplota má vždy príčinu, nie je len tak pre nič za nič
a skoré uzdravenie želáme 🙂

daluri
autor
23. únor 2009

Cairka a s tou nosní mandlí to vám řekli na ORL? A pak už teploty neměla?
Protože třeba ti dva starší ji mají taky pryč a to bylo, že měli oba časté angíny, na ORL že ji mají zvětšenou a doporučili odstranit. No a Ríša chodí pravidelně 2x ročně na ORL, tak to by snad dr poznala, že jí má třeba zvětšenou, ale nikdy se o mandli nezmínila.

cairka
23. únor 2009

daluri, áno. no malá mala aj iné typické príznaky pre mandľu - chrčanie nonstop, nahluchlá bola, pootvorená pusa. potvrdili mi to dvaja doktori a prešlo to po tom výbere.

sasib
23. únor 2009

ahojte, ja mam tiez rovnaky problem syn ma tri roky. mal tie teploty uz od pol roka a lekarka mi povedala ze je to normalne. po roku sme zmenili lekarku a ta nas poslala na ORL mandla sa potvrdila uz ju ma vybratu no teplota je stale. vysledky krvi boli v norme tak som nestastna PRECO? velmi sa toho bojim uz nad tym premyslam stale nespim cele noci iba sledujem ci je v poriadku. nikto mi nedokaze povedat co je to preco je to BOJIM SA VELMI! priciny mozu by hociake a ak na nieco pridu co ak bude uz neskoro

daluri
autor
23. únor 2009

Sasib, u tak malých dětí je aspoň jistota, že si nic nevsugerovávají. Já už mám pocit,že nechce chodit do školy, tak proto...ALe napadla mě i leukemie, ale zase když mu brali krev, tak by přišli na to, že má jiné hodnoty, tak to asi ono nebude.
Sasib a moč jste taky dávali? Může to být i spojitost s močí..tak mě napadá, že asi i tu dám znovu překontrolovat.
Jsem ale překvapena, že už tak malým dětem se odebírá mandle..jak u cairky tak sasib..

sasib
23. únor 2009

tej leukemie sa bojim aj ja.ale krv brali sa tri krat tak dufam ze by to nasli. aj ked vzdy boli biele krvinky zvysene.na nefrologii sme boli tiez to bolo ok. ja naozaj neviem co dalej ci sa domahat dalsich vysetreni uz mam pocit ked otvorim dvere u dr. ze ma nenavidi. ze ma alergiu ked pocuje nase meno

daluri
autor
23. únor 2009

Sasib a má i jiné potíže, krom té teploty? Je to fakt zvláštní.
Kdysi jsem četla, že někdo má normálně teplotu zvýšenou a nic mu není..jak už jsem psala výše, doufám, že nám poradí na té alergologii.V jiné diskuzi, holčina doktorka nastínila, že by mohlo jít i o imunitu.. 😒

dzanka3
23. únor 2009

no moj muz maval stale takto zvysenu teplotu - a ked mu zubar nakazal ze zuby mudrosti musia von ze tam ma hnis - a ked mu ich vybral - zrazu teplota nebola 😉

tak treba skusit aj zubara 😵

kulicka
23. únor 2009

a prozkoumali jste blizejc tu otazku proc nechce chodit do skoly? Treba je to fakt somaticky. Nesikanuje ho tam nekdo?? ☹

daluri
autor
24. únor 2009

Pořád se ho ptám, nikdo mu nic nedělá..ale tři roky měl jednu učitelku a teď má na každý předmět někoho jiného..i v tom může tkvět problém, proč nechce do školy..
Teď ráno měl 37,2...

ma_se
24. únor 2009

DALURI,dlhodobo zvysena teplota-znamena skryty zapal....

sayast
24. únor 2009

daluri,
muj bracha ma neco podobnyho, tak uz rok urcite, porad chodil na testy, krev. jeho teplota se tez pohybuje okolo 37-37,5. nic jineho mu neni. neboli ho bricho,hlava,zada,nic. Nakonec se zjistilo ze to je jen k puberte 😉

daluri
autor
24. únor 2009

Ma_se díky i za IP.

Sayast a kolik je mu roků? Ríša má 11 a i on může mít začínající pubertu..A vidím, že se Ti blíží termín, budeš mít březňátko, jak máme my 😉 tak ať je vše bez problémů!

ma_se
24. únor 2009

nemas za,co ja som to napisala aj tam,lebo niekedy tu temu nemozem najst tak napisem aj na IP...

...mozno,ze je to aj stressom,ked ma inych ucitelov,kym si na nich nezvykne...
🙂

daluri
autor
24. únor 2009

Těch důvodů může být více, škola, nemoc, puberta, důležité je to zjistit..snad příští týden budeme chytřejší 😒

sayast
24. únor 2009

bracha to ma od 13 let (ted je mu 14), proto si myslim ze tvuj Risa by to mohl mit taky tak. Vek na pubertu ma a hodne ted urcite roste a sili 😉. a myslim ze zmena ucitelu dela taky hodne. taky jsou na ne kladeny vetsi naroky. je to jedno s druhym.

Dekuju, snad bude vsechno v poradku. uz se hrozne tesim az budu mit malou v naruci, na druhou stranu, dokud je vevnitr, tak je to taky fajn 🙂

daluri
autor
24. únor 2009

Ono je nejhorší mu to nějak vysvětlit, protože vždy věděl, že jak je tpl, může být nemocný, nejde do školy...a teď jde...

sayast
24. únor 2009

no, to je blby ☹

sasib
24. únor 2009

ahojte. tie probleny trvaju uz dlho.imunoalerg.je v norme.kasel je normalny v jeho veku aj sopliky.ale tie kruhy pod ocami a hrozne sa poti,je velmi zivy ale v zapeti je unaveny nic sa mu nechce.tie biele krvinky ma znepokojuju preco ich ma stale zvysene vraj je to normalne pri hociakej inf. su zvysene.ja uz neviem co mam robit najviac ma stve ze stale otravujem dr.(mne to tak pride) ☹ neviem ci jej mam povedat priamo ze mam podozrenie na leu..... boji sa abx nebolo neskoro 🙄

daluri
autor
24. únor 2009

Sasib určitě to není otravování, ti doktoři jsou tu od toho, aby člověku pomáhali a když se jedná o malé dítě, tak jsou ty obavy na místě. Zkus třeba ještě i jiného dr, nemusíš od toho svého odcházet, jen vyzkoušet jiného. Ríša nosí sluchadla, nám se nezdálo, že by špatně slyšek, když nás v tom ještě utvrdilo BERA vyšetření v narkoze i bez ní, že má normál prach sluchu..proto jsme byli pak ještě u čtyř doktorů...
Tak že být Tebou tak to udělám taky tak, přece není normální,že je živý a pak najednou unavený a pokud ty krvinky má zvýšené, tak není něco v pořádku.
A nedostali jste třeba něco na posílení imunity? I tou to může být, jak mi bylo taky řečeno v našem případě...

miresta
24. únor 2009

ahoj daluri - tak ja to mám s dcérkou od jej 2 mesiacov, a tiež mi na to lekárka povedala, že ju mám sledovať, nosila som moč asi každé dva týždne, brali jej aj krv, no nič. Lenže problém je v tom, že ak hľadáš niečo viac mali by dať moč na laboratórne vyšetrenie a krv na hematológiu, lebo tam sa hľadá všetko. Moja kamarátka ma syna, ktorý mál takéto teploty od 4 rokov, v šiestich sa začal liečiť na leukémiu, no teraz má 10 rokov a je v poriadku. S tou leukémiou som toho počula už dosť, tak tiež sa stále bojím. Maličká mi raz teploty má raz nie, a doteraz mi na to lekárka nedala žiadne vysvetlenie. Dokonca v lete keď som bola na poradni, tak mi povedala, že je to z toho že je telíčko prehriate z horúčav, no to by sme mali mať potom všetci teploty asi, nie?
No neviem, zajtra s ňou idem na očkovanie, tak jej to zase pripomeniem......uvidím čo mi povie. ☹

daluri
autor
24. únor 2009

Miresta,tak to mě mrzí,že máš takové trápení s dcerkou, už od miminka. A má jen teplotu, anebo i nějaké jiné problémy? Myslím, že ty malé mimi mají kolem 37, že to je v normě, ne? ALe určitě se tím trápíš, ještě když víš, jaké trápení měla kamarádka se synem, ale je to super, že už je vpořádku!
Tak když tak napiš, co Ti dr pověděla. ..

miresta
25. únor 2009

daluri - no ona má len teploty od narodenia nebola chorá akurát až pred mesiacom trochu kašel. No dnes po návšteve u lekárky napíšem že čo.

musko
25. únor 2009

Miresta, ak sú bežné vyšetrenia v norme, tak vy som možno pátrala po štítnej žľaze, ale skor mi to hrá na ten permenentný stres - tým zvýšený bazálny metabolizmus a z toho zvýšená teplota.....
Ak je inak v poriadku - to značí nie je unavený, chová sa ako normálne, nie je spavejší, chutí mu jesť, nechudne,, nemá bolesti kĺbov a svalov, tak by som to prestala riešiť.....( myslím v sebe - snažila by som sa upokojiť a preniesť to na neho - on vie, že si z toho vystresovaná, že Ťa to trápi a štve a tiež to na seba preberá). Proste, uvidíš, čo bude na tej alergologii, ešte by som vylúčila zuby - nejaký skrytý váčok, vezmite so sebou ranný moč, či nie je niečo aj tam a to krčné - mandle.
Držím palce. A

musko
25. únor 2009

Pardon, bolo to pre daluri.
Miresta, 37 u takého miminka nie je problém, neboj, ale asi budeš spokojnejšia, keď Vás uvidí pediater. 😉

daluri
autor
25. únor 2009

Musko, díky moc.
Ono by spíše měla pátrat doktorka, já si totiž už připadám, že jí vždy povím, vše co chci a to i jaké recepty. KOlikrát jsem říkakala, že jsem si měla udělat doktorát 😀
Tu moč taky už dával, taky byla ok.
Každopádně uvidíme jak v to pondělí...