Permanentně má teplotu 37,2 - 37,4

daluri
23. únor 2009

Mám dotaz, zda nemáte osobní zkušenost s teplotou od 37 - 37,4 u dítěte. Syn má 11 let a už měsíc má tyto teploty, je od října 2x přelečen antibiotiky kvůli kašle,výsledky z odběru krve i výtěr z krku (odběry dělány 2x) je OK. Doktorka říkala, že pokud má 37, že se nad tím ani nebude pozastavovat, že to je normální. Kdyby měl nad 37 tak by to bylo něco jiného.. Dnes šel po měsíci do školy a zae si naměřil 37,6. Měří přede mnou, ne u radiátoru či pod vodou...to už jsme kdysi měli, nechtěl chodit do školy..A teď taky nechce. Myslíte si, že si to může i vsugerovávat? V pondělí jdeme na alergologii, tak snad tam na něco příjdou, když naše dr má takový přístup. Příjde mi nenormální, že má měsíc takovou teplotu, ikdyž malou, ale má...
Kdyby jste měla některá zkušenost, budu ráda za jakýkoliv příspěvěk... 😉

hasleerka
25. únor 2009

no moja dcérka tiež mávala občas tvýšené teploty tak den dva zrazili sme a bolo Ok, ale ked sa to často opakovalo, tak sme boli na alergologii a zistili že má oslabenú imunitu ... teraz sme preliečený a myslím že sme celkom OK

daluri
autor
25. únor 2009

Hasleerka, tak taky imunita...jak se vůbec přijde na tu imunitu,že je oslabená? Taky nějak z krve?

musko
25. únor 2009

daluri, odberom krvi a pošle sa to na špeciálne vyšetrenie - my posielame do Brna, trvá to tak 3 týž, kým prídu výsledky. U Vás máte veľkú nemocnicu - krajskú-tak by to mali robiť tam. Može byť buď deficit protilátok, alebo bunkovej imunity. Každopádne sa s alergológom na tomto vyšerení dohodni.

k.a.t.k.a.
25. únor 2009

tiež som malla v 7-8 rokoch permanentne zvýšenú teplotu, bola som na všemožných vyšetreniach a nič nezistili, oslabenu imunitu som tiež nemala, lebo chorá som tak raz za 3 roky a inak tá zvyšená teplota sa so mnou ťahá celý život, hocikedy ked si zmeram teplotu mam 37,2 😅

daluri
autor
25. únor 2009

No je to zvláštní, ale když člověku nic není ani na nic nepříjdou, tak je to v pohodě. Horší, když to cosi signalizuje..

Musko určitě se na to zeptám!

venddy
25. únor 2009

Ahojky, zvýšená teplota to je problém, který řeším už 3. týden u mého 18. měsíčního syna. Nejprve jsem to přičítala na vrub tlačícím se špičákům , teď už jsou všechny vyrostlé až na jeden ten se tlačí jaksi pomaleji, v zadečku mu digitálním teploměrem naměřím 37,8 což po odečtení dělá 37,3 a teď babo raď, jestli tato teplota u tak starého dítěte má být považována za normální nebo lehce zvýšenou. Mám pocit, že co člověk to jiný názor. Ale, co mi vrtá v hlavě nejvíc je to, že tím samým teploměrem malému pod paží naměřím pouze 36,8. Tak má tedy teplotu nebo ne, kterému výsledku věřit, v zadečku nebo pod paží?? Kde měříte vy? Za týden máme jít na očkování, bojím se aby nebyla nějaká reakce .. Jinak malej kromě malé rýmečky je naprosto fit, baští jako jindy, spinká celou noc a řádí jak urvanej zřetězu 🙂

daluri
autor
25. únor 2009

No já si myslím, že je normální ta tpl, navíc když změříš i pod paží...Já vžy měřila v zadečku, ale Ter tak kope, že se bojím, že to zlomí, tak měřím pod paží...sice se rozčiluje, ale zabavím jí s knížkou tak vydrží..

A jak píšeš, že se bojíš reakce z očko, tak to měl vždy reakci? Bude to fajn, neboj.

venddy
25. únor 2009

Ne neměl nikdy žádnou, ale tady tato v roce a půl je prý nejhorší a dost dětí od kamarádek právě u ní měli taky reakci poprvé. No uvidíme. Musím se zeptat doktora kde tu teplotu mám tedy měřit.. Mě tedy u měření v zadečku drží, to pod tou paží to je horší ale naštěstí je to rychlovka.

musko
25. únor 2009

venddy - a čo máte - MMR? Ak no a bojíš sa - tak sa dohodni a priplať si za Priorix - je štrnejší ako klasická MMR vakcína.

venddy
25. únor 2009

Uvidíme, poradíme, promyslíme 🙂