Pevaryl. Měl na něj někdo alergickou reakci?

soanpe
9. říj 2009

Holky, mělo něčí dítko alergickou reakci na Pevaryl? Namazala jsem holce trochu opruzený zadeček (na radu dr.) a chuděra ho má totál rudej s mokvajícími puchýřky 😢 pálí ji i voda.
Poraďte co s tím, než s ní půjdu v pondělí k dr. ☹
Koupu v hypermanganu a lehce mažu zinkovou pastou míchanou v lékarně. Na ty otevřený ranky máme z minula bactroban (nevím,jestli jsem to napsala dobře)
Každý radí Pytiol (Pityol) , ale v lékarně mi řekli, že mi ho v žádném případě pro 10m dítě nedoporučují.

martinka.a.honzik
9. říj 2009

Ahojky,
malá mi taky trpěla na zarudlou prdku s mokvajícíma puchýřkama a naše MUDr. říkala, že jsou to kvasinky a doporučila mi IMAZOL a tedy musím říct, že zlepšení bylo znát už po prvním namazání. Koupí se to normálně v lékárně, není to na předpis. Nám to vždycky pomohlo a během 3 dnů bylo po problému.

mispuli
9. říj 2009

soanpe IP

martinka.a.honzik
9. říj 2009

Aplikační forma masti, krémy, gely, pasty
Indikační skupina dermatologika
Výrobce Spiring Eastern a.s., Bratislava, Slovensko
Účinná látka Clotrimazolum 10 mg v 1 g

Expediční minimum: Imazol jsou protiplísňové a protibakteriální přípravky se širokým spektrem účinku. Účinek klotrimazolu zahrnuje všechny důležité druhy kožních plísní a jisté bakterie. Hexamidin v přípravku Imazol Plus zesiluje účinek klotrimazolu proti kvasinkám a rozšiřuje jej o další druhy bakterií, které se podílejí na vzniku tzv. "atletické nohy" (je to stav, kdy se plíseň na nohou silně rozmokvá). Imazol Plus je vhodný k léčbě plísní a silně mokvajících infekcí v meziprstních prostorách nohou. Imazol krémpasta je pro dobrou přilnavost a vysušující efekt svého speciálního masťového základu vhodná k léčbě plenkových dermatitid (zánětlivých reakcí kůže) a velkoplošných mokvajících poškození kůže.

soanpe
autor
9. říj 2009

martinka, ten máme, ale je tam kortikoid 😒 máme krémpastu
ale každopádně děkuji za radu. já se na to už bojím i sáhnout, protože si dovedu představit,jak to bolí. ty mokvající plochy má na obou půlkách asi tak 2x3cm a celý zarudlý kolem.
Fakt by mě nenapadlo ,že ten Pevaryl je takovej prevít jeden zákeřnej 😝

sayast
9. říj 2009

my jsme imazol dostali na potnicky a mala na nej mela reakci,na otevrenou mokvajici ranu bych s nim byla asi opatrna 😒
a co framykoin? 😅

soanpe
autor
9. říj 2009

saysat
na ty otevřený ranky mi dala dr Bactroban-lok.antibiotikum. chuděra na to trpí celkem, ale ted jsem to pohnojila tím Pevarylem. Segrá ho používala na prcka a nemohla si ho vynachválit.
mě už fakt napadá, jestli bych jí něměla nechat udělat výter ze zadčku, protože poslední měsíc (po 6.nemoci) má fakt i 4-5x pokaděnou plenu a je to takový mokrý, ale není to průjem, jem má pak hrozně červenej zadek. ale většinou po umytí to bledne. Spotřebu plen máme jako v šestinedělí, protože nedělám nic jinýho,než přebaluju,aby byla suchá a sem tam je i s holým zadkem

sayast
9. říj 2009

vyter si myslim ze by byl dobry napad 😉

martinka.a.honzik
9. říj 2009

sayast: my ho právě měli na ty mokvající ranky a malé se moc ulevilo a pomohl (a píší to, že je to na ty mokvající ranky, viz. výše). Ale je pravda, že každému pomůže něco jiného a taky reakce jsou různé, bohužel.

martinka.a.honzik
9. říj 2009

soanpe: A nemůže to být třeba i rekace na nějaké jídlo, že by měla agresivnější kakání?

soanpe
autor
9. říj 2009

martinka, na to si dávám bacha,
žádný rajčata, jahody ještě ani neviděla, 2x za život ochutnal broskev.
Skoro denně má rejži, mrkev má denně, švestky už taky nedávám, hrušky minimálně.
do mlíka jí dávám lactobacily. asi před 10 dny jsem jí dávala Nutrilon kaši kukuřičnouod 4m a to byla relativně ok.byla bezlepková.tak mě už napadá fakt i alergie na lepek 😖
ale moje černý myšlenky jsou zřejmě ovlivněný aktuální situací. každopádně musíme přečkat víkend a v pondělí razíme k dr.

soanpe
autor
9. říj 2009

holky, díky za rady 😵

martinka.a.honzik
9. říj 2009

soanpe: no tak koukám, že jídlem to asi opravdu nebude, tak snad z toho nakonec nevylezou ty kvasinky nebo tak něco, protože u těch je to pak takový fofr, že do pondělka by mohla mít prdelku do krve, což je hrozný ☹. Nám na zčervenalou prdku, puchýřky a popraskanou kůžičku stačil jeden jediný den, s každým přebalováním to bylo horší a horší, fakt fofr. Ale snad ne, snad budete v poho. A teď mě napadla ještě dubová kůra (koupel), ale to si nejsem jistá. Ale co mi říkala MUDra, tak určitě ne heřmánek, ten to prý zhoršuje. Jinak už mě nic nenapadá. Tak držím moc palce, aby jste byly brzy zase v poho, s růžovou prdkou 😉
Dobrou....

soanpe
autor
9. říj 2009

s heřmánkem mám své zkušenosti 😀 😝
místo sprchového oleje jsem použila koncentrovanější koupelový a malér byl na světě 😀 😝 jenže já si na sebe napatlala hydrocortisol a bylo po problému , ale u takový prdelinky to nejde

anezka14
10. říj 2009

Soanpre, po 6. nemoci Kubik trpel rovnakymi problemami ako tvoj drobec. Mokra stolica a cervena prdka. Na kaku som kratko davala iba banan (asi 3 dni) a a prdku ma opruzenu este teraz. Najpr som mazala baby indulonou, NIC potom bepanthen tiez nic a pomohol mi iba pythiol. 1X denne navecer.
Viem, ze to male deticky nemozu, ale co som mala robit, ked mu to uz zacalo az krvacat.
Este som si myslela, ze je to prave hruskou, pretoze tu jedol prvykrat v zivote.
Mazala som to pytiolom asi 4 dni a uz je to ovela lepsie.Uz to iba susime na vzduchu a kupem v odvaru z repiku( 4X do tyzdna, pac repik vysusuje 😉

soanpe
autor
10. říj 2009

anezka
díky za tip 😉
já to nevydržela a dala jsem ji na to v noci imazol a je to o hodně lepší. zkusím ještě rýžový vývar na tu stolici a v pondělí zavolám dr.

elule3
10. únor 2015

První pomoc po namázání Pevarylem, které u nás vedlo k okamžitému vyražení mokvajících pupínků je:

1. Omýt vodou
2. Otříd Jarischovým roztokem
3. Namazat zinkovou mastí

Hlavně nemazat mastným krémem!

Zlepšení je vidět okamžitě. Vím že je toto téma staré, ale snad to někomu pomůže, když na tohle téma narazí!

evelina16
20. říj 2015

Zdravím, my máme po pevarylu celý zadek rudý, i pytlíka. Doktor mi tvrdí, že je nemožné, aby měl na něj alergickou reakci, píše to všem a problém nebyl. Jenže malý má háklivý zadeček a objevilo se to až po mazání touto mastičkou :(