Píchání ouška - žlutý vodnatý výtok. Je to hnis?

hanule05
21. dub 2012

Ahoj,
prosím o radu, dcerce ve čtvrtek píchali ouško a od té doby jí hodně z toho ucha teče žlutá vodnatá vodička a má zvýšenou teplotu a ouško jí stále trochu bolí. Dnes jí teplota vyskočila na 38,1 stupně.

ATB nemáme, bylo nám řečeno, že jestli jí z toho ucha začne téct hnisavý výtok, tak se máme dostavit na pohotovost pro ATB.

No a já nevím, jestli je ten žlutý vodnatý výtok hnis nebo je to v pořádku. A taky mě zarazila ta teplota, nevím jestli máme jet na tu pohotovost nebo ne.

Prosím neodkazujte mě na jiné diskuse týkající se zánětu ucha, prosím o konkrétní radu k našemu problému.
Děkuji

madlenka29
21. dub 2012

@hanule05 podle mého názoru bych jela určitě a hned

my jsme se starší dcerou byli na píchání taky ve čtvrtek-okamžitá úleva,polevily i horečky(noc co noc měla 38,8°c),ATB dostala hned - SUMETROLIM,ještě jsme na doporučení doktora kupovali Borovou vodu na vyplachování obou oušek a ještě jsme brali kapky do nosu na rýmu
ve čtvrtek večer už jí z uší nic neteklo a včera už byla dobrá a dneska jsme byli i venku na prochajdě(dala jsme jí do uší vatu a měla čepici)

llluckaaa
21. dub 2012

Jela bych na pohotovost. Při zánětu ucha jsme dostali ATB, kapky do uší a borovou vodu na čištění uší.
A taky mi dr. říkál, že v žádném případě nemám uši zakrývat.

marjama
21. dub 2012

@hanule05 Taky bych jela hned na pohotovost. Kdyby bylo vše ok, tak by jí už klesla teplota. My máme s pícháním oušek bohužel bohaté zkušenosti ☹ Jednou se nám stalo, že dceři píchli obě ouška, ulevilo se jí, i trošku toho hnisu vyteklo a druhý den večer říkala, že jí ouško trochu bolí a měla teplotu skoro 39. Jeli jsme na pohotovost a tam jí dr. musela jedno ouško znovu píchnout, resp. zvětšit tu již propíchnutou dírku, protože byla malá a ten hnis nemohl vytéct všechen. Takže i to může být příčina. Jo a my měli taky atb a borovou vodu na čištění.

takyja
21. dub 2012

Jeďte co na pohotovost.. a neodkládala bych to...

stazina
21. dub 2012

Ahoj , jetsli si ještě nejela, tak rozhodně jedte ..není na co čekat..s klukama jsem měla tnehle problém v lednu a během 4 dnů jsme byli 4 krát na pohotovosti...jednomu píchli, druhýmu píchli a třetí den se jelo zase s tím prvním, protože mu to stále hnisalo..čtvrtý den s druhým...byl to užasný týden...tak at je brzo dobře a malá je už jen zdravá

vera_vila
21. dub 2012

už bych na té pohotovosti byla... může ten výtok být hnis... a jestli ji to bolí a má teplotu, tak bych neváhala a jela...

mafianka
22. dub 2012

Nám lékař na orl řekl že když je to vyrové tal se antibiotika nedávají. A že až keby to bolo tmavě žluté zelené anebo hnědé, husté, tak si máme přijít pro ATB 😖

reruna
22. dub 2012

@hanule05 synovi tak píchali ouško a dostal atb hned, z ouška vyteklo trošičku krve a pak asi 4 dny mu vytékal hnis (ale ne moc, taková nažloutlá vodička, hlavně v noci), ale teploty už pak neměl a na kontrole to už měl pak v pořádku. Rozhodně bych jela, zvlášť pokud se vrátily horečky a neměla atb

madlenka29
22. dub 2012

@hanule05 tak jak jste dopadli?

hanule05
autor
22. dub 2012

Ahoj,
tak jsme zatím nejeli, asi to vydržíme do zítra - pondělí, to jdeme na ORL na kontrolu, tak ať to rozhodne doktorka.

Dnes teplotu nemá a tvrdí, že jí ouško nebolí a už jí to tak neteče.

Uvidíme, jestli jí doktorka dá ATB nebo ne.

Já na tu pohotovost (ORL) strašně nerada jezdím, protože doktoři tam jsou strašně nepříjemní, dávají najevo, že obtěžujeme a k dětem jsou strašný, dokonce doktorka na ORL se o nich před námi několikrát nelichotivě zmínila.

Tak doufám, že snad to bude v pohodě. Napíšu jak jsme dopadli. Díky za rady.

cvachna
10. čer 2012

maminky,my jsme na píchání oušek nebyli,prasklo ji to asi samo v noci 😒 tchýně říkala,že ji vytáhla špuntík a teď teče vodnatá úplně světle žlutá hustší vodička..nevíte,co to může být?

keckemet
28. črc 2012

@marjama Maminky nam, pichli usi vcera v noci.Vubec nic nevyteklo. Nase pani dr vzdy sekreci odsava....Nejdrive byla uleva a dnes je ditko opet neklidne, teplota. Mohlo se to zase zalepit? Mate nekdo takovou zkusenost?