Plagio helmičky. Máte zkušenost?

mbohdy1
8. bře 2022

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s plagio helmickami? Se synem (4 měsíce) chodíme na rehabilitace, protože otáčel hlavičku jen na jednu stranu a teď má z jedné strany hlavičku víc slehlou a na rehabkach nám doporučili tuhle kliniku, že helmicka odstraňuje deformity hlavičky. Když jsem ale dnes volala na neurologii, kvůli doporučení, tak mě od toho dost silne odrazovali, že je to skoro až týrání dítěte. Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji!

swan42
8. bře 2022

@mbohdy1 s plagiem primo ne, chodili jsme na ortotiku do motola. Za tyrani bych to urcite nepovazovala... Dite o tom skoro nevi.
Nam helmicku nasadili pozde a hlavicka uz se nesrovnala. Zustali jsme v kategorii "velmi tezka deformace".
Vetsina hlavicek se casem srovna sama, ale tech par procent proste ne, zalezi na stupni deformity.
Zkuste na neurologii rict, ze byste se preci jenom s nimi radi poradili, ze to nechcete zanedbat 😉

mbohdy1
autor
8. bře 2022

@swan42 Děkuji moc za názor 🙂 Příští týden máme poradnu u pediatricky, tak to prokonzultuji i s ní.

daasqua
8. bře 2022

@mbohdy1 Nám to fyzio i pediatra rozmlouvaly, že se to prý srovná samo, spala hodně na zádech a vyležela si tam placku, o nějakém polohování jsem nevěděla, že se má hlídat. No v jednom roku to bylo lepší, ale nyní jí je 3,5r a je vidět, že nemá hezkou souměrnou oválnou hlavičku seshora, spíš má takový nepravidelný šestiúhelník. Naštěstí je to holka, takže dlouhé vlasy to zakryjí. Nicméně vůbec žádná cyklistická helma jí nesedí, zrovna to poslední dobou řeším, kde ji koupit. Neměla jsem těm odbornicím věřit a měla si stát za svým. U druhorozeného jsem si dávala saaakra pozor, aby ji měl souměrnou, tam to účes moc nezakryje (má krásný oválek).

majulkaa
8. bře 2022

@mbohdy1 Ano, zrovna mame uz 5.mesic helmicku z Plagio. Maly ji zacal nosit v 8-mi mesicich a snasel to celou dobu uplne bez problemu. Vubec nijak mu helmicka nevadila od prvniho okamziku. Jen se mu v ni potila vic hlavicka, ale nic vic. A cim mensi miminko, tim rychlejsi a lepsi efekt helmicka prinese. Nechejte si hlavicku v Plagiu naskenovat a zmerit miru deformity a pak se rozhodnete, zda do lecby pujdete anebo ne. Pokud budete mit za sebou 2-mesicni rehabilitace a budete i presto v tezke deformite, tak vam lecbu proplati pojistovna. My sli do lecby jako samoplatci (15 tisic Kc), ale nelitujeme. Syn mel vzadu hlavicku slezelou, i kdyz jsme polohovali, rad spal na zadech a ve spani se na zada pretacel a hlavicku si slehl. Hlavicka mu diky helmicce hezky dozadu dorostla a zakulatila se 😉

alubif
8. bře 2022

Syn nosil helmicku, měl těžkou vadu, začali jsme, ale pozde-v 8-9m takže náprava není úplná. Ale čím dřív začněte, tím lepší výsledek. Jezdili jsme do Plagia -jednou na první konzultaci Ostrava, pak jsme se nechali přeřadit do jejich pobočku v Praze na Proseku kvůli vzdálenosti. Pojišťovna ji proplácí do 9m. Pokud začnete později je cena +- 15000. Počítej, že je tam nějaká doba na schválení pojišťovnou...
Co se týče snášenlivosti úplně v pohodě. První týden než si hlava zvykne se v tom hrozné potí , ale do týdne to odezní. Musí se nosit 23h denne. Tím jak ji začal syn nosit později, ji musel nosit dlouho asi do 13m (než se zavřou fontanely). Ale čím byl starší, bavil se rád tím, že ji uměl sundat.
Kdyby tě zajímalo něco konkrétního, klidně se ptej.

martt
9. bře 2022

@mbohdy1 Asi hodně záleží, jak ji ma hodně slehlou. U syna jsme tohle řešili také na rady fyzioterapeutky, ale na konec po konzultaci s rehabilitačním lékářem jsme helmicku nedali. Je mu teď 5 let a hlavičku ma krasne kulatou , že není poznat, že ji měl na jedné straně dost slehlou.

mbohdy1
autor
10. bře 2022

Díky moc všem. Hodně jste mě uklidnily. Odeslala jsem objednávkový formulář a čekám na termín, tak uvidíme 🙂

daria92
24. kvě 2022

@mbohdy1 ahoj hele prosím tě my jsme taky byli v Plagiu v Praze a tam nám naměřili závažně velkou deformitu takže by to šlo na pojišťovnu dostali jsme helmičku čekáme jestli nám to pojišťovna schválí měla by máme i ty rehabilitace malej má fakt hodně pletou hlavu ale už to bylo při porodu tak a davem i přes den a na noc to sundáváme a polohového na bok sice bychom měli ho mít i přes noc ale on si to helmičku umí dát na bok tak se docela v noci o to bojíme. Malej se v ní víc potí ale musí si na to zvyknout a čas má nervy na to občas je v klidu ale určitě doporučuji jak mít helmičku tak masírovat tu hlavu po sundání protože on si ji sám poškrábat nemůže já to dělám pokaždé když jsem dávám tu helmičku masíruji schválně kartáčem pro miminka a malý si to úplně užívá. Kdybys měla nějaké otázky můžeš mi klidně napsat

mbohdy1
autor
24. kvě 2022

@daria92 ahoj, helmicku už máme, už ji má měsíc a půl a úžasně se tvar hlavičky zlepšil. Ve čtvrtek jdeme po měsíci zase na kontrolu, tak uvidíme. Malý si na to krásně zvykl, vlastně od prvního dne neměl žádný problém a to ji má stále, i na spaní, sundavame to akorát na cvičení a koupání. Ale ta hlava se potí strašně, to je fakt. Díky za tip s tím kartáčkem, to by se mu mohlo líbit 🙂

wery33
8. črc 2022

@mbohdy1 ahoj promiň, že obnovuji vlákno. Chtěla sem se zeptat jak to funguje na klinice budou nás teď objednávat na Plagio v Praze. Vypadá to na těžký stupeň. Takže zkusíme přes pojišťovnu. Jen mě zajímá co vše si musela mít na první návštěvu a potom k tomu, aby to pojišťovna schválila. Děkuji Ti

alubif
8. črc 2022

Musí minimálně 3 měsíce rehabilitovat a doporučení od neurologa.

mbohdy1
autor
8. črc 2022

My si to platili sami. Přes tu pojišťovnu by to bylo nejisté a zabili bychom tím minimálně dva měsíce, jen na neurologii byla čekačka měsíc. Jinak ale helmicku zabrala úžasně, příští týden už jdeme sundávat, po třech měsících. Začali jsme brzy, když hlavička rychle rostla, takže se to i rychle zlepšilo. Přeji hodně štěstí 🙂

wery33
8. črc 2022

@mbohdy1 moc děkuji za odpověď. Taky bych to nejraději zaplatila, ale bohužel teď na to nemám takové možnosti. A nejhorší je, že naše neurolozka to nechce ani predepisovat. Takže sem zvědavá jak to dopadne. Děkuji moc 😉 mějte se krásně

daasqua
9. črc 2022

@wery33 Naše doktorky to taky nechtěly předepisovat, prý se to zlepší samo a bude mít hlavu podle genetiky. No dceři jsou 4 roky a pořád má vzadu placku a má šišatou hlavu (rovnoměrnou co se týče stran, ale je to takový víceúhelník). Ostatní si nevšimnou, ale já to pořád vidím. Nesedí ji žádné sluneční brýle apod.

mbohdy1
autor
9. črc 2022

@wery33 Právě že na neurologii se se mnou taky bavili tak, že mi to stejně neschválí, že se to spraví samo. A to syna ani neviděli, bavila jsem se se sestrou po telefonu a ta tu helmicku hned odsoudila, že je to hrůza, že v tom děti trpí a nevím, co ještě. Vážně nevím, o co jim jde. Bavila se se mnou, jako by to platila z vlastního. Hrozně mě tím znejistěli, ale naštěstí jsme do toho šli, protože to opravdu pomohlo a syn to zvládal od prvního dne úžasně, jako by na hlavě nic neměl. To spíš mě ho bylo líto, teď v těch vysokých teplotách. Ale on byl v pohodě. Tak snad vám to schválí.