Plastika předkožky, nebo obřízka, máte zkušenost?

ridarida
5. dub 2012

Maminky prosím o radu, trochu popíšu problém našeho chlapečka, na prohlídce 1,5r se DL ptala zda přetahujem... já že nikoliv, že na 1r prohlídce nic o tomto neříkala. Řekla jsem jen, že při koupání se mu pindík v teplé vodě ohýbá, DL začala předkožku stahovat, ta hned praskla na 3 místech, byli jsme posláni na urologii. Urolog se opět pokusil předkožku přetáhnout, další prasklina, řekl, že je opravdu extrémně zúžená, že je to na chirurgické řešení, že by provedl obřízku kolem 3-4r do té doby pravidelné kontroly, nebo nás vzhledem k věku (riziko anestezie) pošla do FN Ostrava. Když pominu přístup na dětské chirurgii nebyla jsem tam ani 5min a to i vyplňováním papíru u sestry , závěr je takový, že jsme objednáni na plastiku předkožky, když jsem namítla že bych raději obřízku, bylo mi JEN řečeno že o tom nerozhoduji já ale chirurg na sále až při samotném zákroku, vzala jsem tedy termín operace na plastiku předkožky který je za 3 měs. V mém okolí mám pozitivní zkušenosti s obřízkou, spíše s obávám že plastika předkožky moc nevyřeší a stejně syn později obřízku podstoupí...

1. prosím o vaše zkušenosti jak s obřízkou tak i s plastikou u vašich chlapečků...
2. mám právo požadovat radikálnější řešení -obřízku, nebo musím přistoupit na plastiku předkožky?

verdos
22. srp 2017

@kamino Stránky fungují (zadejte jen po .cz ručně a uvidíte). Jen odkazy jsou špatně vložené (někdy to dělá i sám MK, už se mi to tu taky stalo).

gin124
22. srp 2017

@verdos Někdy se stane, že je to nutné řešit operací, ale nikde není psáno, že tou operací musí být zrovna zmrzačující amputace předkožky - obřízka. Vím o primáři, který to v drtivém případě řeší operací se zachováním předkožky. Samozřejmě - i on musí provést obřízku. Když on provede obřízku, tak jsem přesvědčen, že byla ze zdravotních důvodů skutečně nutná. Jezdí za ním, kdo se chtějí vyhnout obřízce svého syna z celé republiky, dokonce i ze Slovenska. Má své internetové stránky i s poradnou:

http://www.liborjanecek.cz/poradna

Má soukromou ordinaci ve středisku jednodenní chirurgie Galén v Ústí nad Orlicí, jednou za čtrnáct dní ordinuje v Hradci Králové ale jinak je primářem v Oblastní nemocnici v Kolíně.

gin124
22. srp 2017

@verdos Mě to když na to kliknu funguje normálně.

akankeo
22. srp 2017

@gin124 pred 15-20 lety se to nejdriv uvolnovalo takovym nastrojem, to kdyz opakovane nezabralo, tak se bral krajicek predkozky a cela teprve po opakovanych problemech, aspon tak to meli bratranci, jeden ma z doktoru panicky strach dodnes, druhemu malem utekla zena od oltare a oba maji trauma z toho, ze je mama nenechala obrezat rovnou... Jen jako protivaha a jejich mama nepretahovala do nejakych 4 let myslim, proste nez zacali mit vylozene problem vymocit se... Melo pry stacit to nechat a od 3 let jenom jako mnout ci co, aby se o slepene uvolnilo, proto se domnivam, ze tahle osveta musela existovat uz v 90satkach, proste to neni zadna nova vec..

gin124
22. srp 2017

@akankeo Takové případy znám, jenže to jsou následky mantáctví doktorů. takže tento argument přijmout nemohu.

http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/cisti-je...

Mám od doktora Geisheckera ještě dva krátké články, už je mám přeložené, jenom jsem je nestihl dát na své webovky. V těch dvou krátkých článcích mi to připadá napsané výstižněji.

akankeo
22. srp 2017

@gin124 Jim ale nikdo nepretahoval, pretahovalo se az po uvolnovacich zakrocich, protoze to se proste musi, jinak to priroste jeste do hlubsi vrstvy tkane

gin124
22. srp 2017

@akankeo Nevím, na internetu je toho málo. Chtělo by to, aby nějaký český lékař napsal něco výstižného a jednoduchého, pro rodiče menších chlapců, jako jsou stránky pro kluky od MUDr Stanka. Ten má ke všemu štěstí na toho mladého kreslíře.

Já mám na svých webovkách pouze překlady zahraničních článků, ale některé ty články jsou příliš komplikované.

Dobré je i toto, jenže tam jsou chyby:

http://www.mudrnoragregorova.cz/predkoz.pdf

gin124
22. srp 2017

@akankeo: já nemám křišťálovou kouli, abych věděl, jak to vlastně u nich bylo, jenže když se to provede správně, tak komplikace nastat nemají

akankeo
22. srp 2017

@gin124 Pokud mate dojem, ze ta osveta neni dostatecna, proc ji nesirit, o tom zadna, ale berte v potaz, ze vzdycky bude par kluku, co to proste nebudou mit vporadku. S touhle razanci spoustu lidi odradite od toho se nad tim vubec zamyslet, jini budou mit vycitky svedomi a zbytecne se prodlouzi trapeni nebo vzniknou nejake psychozy...

A komplikace nastat nemaji, ale muzou a o to prave jde. Si vemte, ze kdyz se to uvolni, tak je to cele otekle a to otekle se pak musi pretahovat, takze to ma stejne tendenci praskat a jizvit se, nekterym chlapcum ta prirozena fimoza vydrzi dyl, navic vysvetlete malym klukum, ze si s tim nemaji hrat...

Ja sem treba fakt stastna, ze sme syna obrezat nechali, i kdyz jsme jistotu, ze ma nejaky problem nemeli, kupodivu ho mel jiz v dobe zakroku a jeste byl dost malinky na to, aby stacilo nasadit krouzek a nemusel pod celkovou narkozu. Myslela sem, ze po zakroku bude syn plactivy a jemu se tak ulevilo, ze naopak bl od zacatku pohodovejsi. Primar urologie z Motola, co tam byl na cumendu okoknout danou metodu rikal, ze jak to syn mel to ma par promile kluku a pomahal chirurgovi setrne odrezat vrostlou predkozku z mocove trubice, stava se proste leccos, univerzalni navod na toto neni... Kdybych to ale brala dle toho, jak zde obrizku prezentujete, tak sme vlastne rodice teroristi, co znicili svemu synovi sexualni zivot a nemeli sebemensi pravo o nem takto rozhodnout...

monula82
22. srp 2017

@akankeo ma kolem dokola obrovskou jizvu jak to ufikli, sesili nevím, kazdopadne to není vubec pěkný (omlouvám se muži)...

akankeo
22. srp 2017

@monula82 jaj, tak to ti moji nemaji, kdyby clovek nevedel, ze tam ma byt neco navic, tak by to ani nebylo poznat

gin124
22. srp 2017

@akankeo Pokud ještě není dospělý, tak nevíte, jak to dopadne. To je ve hvězdách. jak to dopadne. Znám případy mužů, jeden z nich dokonce pod pseudonymem Clemens Bergson (jeho skutečné jméno znám) vydal knížku na toto téma, kterému ty problémy v důvodu amputace předkožky nastaly až kolem 25 let. Osobně mě psal, že když mu bylo 19 let, tak byl pod vlivem tehdejší masivní cirkumfetišistické propagandy v 19 letech dokonce hrdý na to, že je obřezaný. O pár let později však tu svou obřízku proklínal. (přes internet se s ním mohu spojit kdykoliv. Takže jak se s tím vyrovná v pozdějším životě je ve hvězdách. Co když mu ta obřízka rozbije vztah s milovanou ženou, protože ta má s obřezaným bolestivý sex. Takové případy také znám.

Proto považuju obřízku dětí z rozhodnutí rodičů za neetickou a zavrženíhodnou. Případů. kdy mají kluci s tímto ve věku 18 let problémy, je pouze 1 až 2 ze 100. Znám případy mužů, kteří litují toho, že je rodiče jako malé děti nenechali obřezat, jenže těch je nepatný zlomek oproti mužům, kteří to svým rodičům vyčítají nebo je za to dokonce nenávidí. Vás omlouvají okolnosti, že jste nevěděla, co ta obřízka může v budoucnosti způsobit. Může ale nemusí, v tom je její zákeřnost. To chápu, já o tom před 3 roky také neměl sebemenší tušení a myslel jsem si, že ta obřízka je dobrá věc. Teď však vím o její druhé, nepěkné tváři, kterou někdy může ukázat.

Proto ta moje osvěta. Účelem mé osvěty je, aby zbytečně obřezaných kluků bylo co nejméně. Žel, dělám to pouze krátkou dobu a tak ta má osvěta k některým přišla pozdě.

odula
22. srp 2017

zdar, nečetla jsem celou diskusi, ale chtěla bych říct jenom toto - klukovi nešla stáhnout předkožka dooouho dlouho dlouho. "poučena" diskusemi na českém webu jsem letěla k doktorovi co tedy s tím. On mě uklidnil, že fyziologicky se může předkožka uvolňovat až do osmi let věku (!!!) a že to nemám vůbec řešit, že se uvidí v těch osmi, možnááá dáme mastičku. Jen normálně umývat. Syn neměl jediný problém, jediný zánět (a to prosím bydlíme u moře a když je počasí jsme na pláži pečený vařený) a světe div se - někdy loni se krásně uvolnila bez sebemenšího problému. Nemyslím si, že problém v Čechách je způsobený nějakou "cikrumfetišistickou propagandou" (ať už je to cokoliv :d ) podle mě je problém v přepéči českých lékařů - vidím to podobně jako se zásahy do porodu. a předepisování antibiotik. Máme skvělou úroven zdravotnictví - jenom se ale prostě často přistupuje k medicínskému řešení v situaci, kdy si příroda krásně poradí sama jen když se jí nechá čas. - takže - pro všechny maminy co to řeší - pokud je všechno v pořádku, nenechte drobkovi na pindíka šáhnout, a už vůbec nestahovat, a už vůbec ne šmikat. na šmikání času dost. 😉

gin124
22. srp 2017

Ještě něco důležitého. Naštěstí, se problémy se sníženou citlivostí po obřízce kvůli zvýšené keratinizaci dají řešit, mnohdy se jim dá dokonce i předejít. Okopčím tu, co jsem napsal na jiné fórum v lednu předloňského roku:

Jde o rozhovor s jedním Jirkou, který se nechal sám obřezat v dospělosti.

Teď něco důležitého nejen pro zakladatelku, ale pro všechny, kdo mají obřezané syny nebo partnery. Mám to na svých stránkách v rubrice „pro kluky“, která je od spisovatele Maria Lichtenheldta:
Vyhněte se dalšímu znecitlování vašeho žaludu!

1) Můžeš svůj žalud pravidelně zvlhčovat pomocí různých vhodných krémů. Denní krémování by se mělo stát běžnou součástí tvé denní intimní hygieny.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…peny-zalud-/

To potvrzuje i jakýsi Jirka na jiném fóru, který se sám nechal obřezat v dospělosti ze zdravotních důvodů. Okopčím tu něco z jeho příspěvků:

25.1.2015 14:54 - Jirka
Ještě jsem chtěl napsat, že proti keratinizaci je dnes v lékárnách řada krémů, které zabrání vysušování a vrátí žaludu vlhkost. Prostě zálěží na jedinci, kdo s tím jak zachází, tím také schází jak se říká. A kdo maže ten prostě jede bez problémů, tolik asi vše co bych k tomuhle řekl.

Toto napsal Jirka po počátečním nedorozumění na mou adresu:

Jako promiň, ale ty jsi si začal se všim ještě dřív než já, četl jsem jenom pár příspěvků nad tímhle. Přiznávám, nevěděl jsem o co ti jde. S tvým bojem proti nucené obřízce u malých chlapců naprosto souhlasim! Každý by si o tom měl rozhodnot sám. Pouze schvaluju ty zdravotní důvody který se nedají odložit a obravdu to jinak nejde, myslím např. poruchy čůrání, záněty…

A ještě pár příspěvků o krémování:

26.1.2015 21:44 - Jirka
Kdybys pořádně četl, tak…

Sorry, nedočetl jsem to, jakmile před sebou vidím červenou chci se prát a nevidím neslyším. Jak už jsem napsal, s tvým bojem proti dětské obřízce naprosto souhlasím, chtěl jsem jenom zkrátka napsat, že když má někdo obřízku ze zdravotních důvodů tak to není žádný konec světa. Člověk se pak musí naučit věnovat svému penisu péči, hlavně po koupání, nebo před sexem. Pokud dojde k navlhčení regeneračním krémem každý den, plus se použije před sexem tak v tom není žádný problém. Jde jen o ten zvyk, musí se to pro toho dotyčného stát naprosto běžnou denní činností, jako např. čištění zubů. A to jsem si nevycucal z prstu teď na místě, ale mám 15-ti letou praxi. Co se žen týče, všechny by měli být tolerantní. Mám stálou partnerku, na nic si nikdy nestěžovala, je to jenom o lidech a nemyslím si, že bych měl někdy v posteli ženu s tak nízkým IQ, která by buď odmítala obřízku nebo byla zásadně pro, taková by mně nestála ani za posezení v kavárně… Klid a mír v duši, Jirka

27.1.2015 11:57 - Jirka
Ahoj, můžeš mi poradit…

No ono to je většinou dost individuální, záleží co ti bude více vyhovovat. Já osobně používám Biodermu, je dražší ale jsem s ní spokojen. Hlavně po koupání, vysychajici voda dokáže udělat pěknou neplechu. Pak se dá koupit modrá indulona, bepanten. Nejde ani tak o druh jako spíše o to poskytnout žaludu to co je hlavní funkcí předkožky a to udržování nervových zakončení v činnosti, které při vysychání moc vnímat vzrušivé podněty nechtějí.

28.1.2015 17:28 - Jirka
Je to blbost. Žalud venku…

Sorry, ale blbost to není. Někdo s tím má problémy a je pro něj každodenní péče nutností. Já osobně problémy nemám, ale taky to je pro mě každodenní zvyk, možná i díky tomu jsem tolik spokojený, ale to nedokážu posoudit. Je to, to samé jako říkat, že je blbost si mazat vysušené ruce krémem, protože já s nimi problémy nemám.

To je vše, s tím co napsali Mario a Jirka naprosto souhlasím. Myslím si, že tím pravidelným krémováním se zcela sníží možnost sexuálních potíží kvůli obřízce, nebo se dokonce vyloučí. Možné je, že ty potíže jsou ze zanedbaného krémování, kdy mnozí nevěděli, že je to třeba a nedělali to.

https://www.emimino.cz/diskuse/lituji-obrizky-2...
............................................................................................................................................

Možná, že kdyby pan Bergson od mala krémoval, tak by třeba nedopadl tak, jak dopadl.

gin124
22. srp 2017

@odula °°° Nemyslím si, že problém v Čechách je způsobený nějakou "cikrumfetišistickou propagandou" (ať už je to cokoliv :d ) podle mě je problém v přepéči českých lékařů - vidím to podobně jako se zásahy do porodu. a předepisování antibiotik.°°°

Ta propaganda v ČR je, sám jsem viděl dost takových blogů na netu, ale myslím si, že to má na české matky malý vliv. Domnívám se, že zaokrouleno na celá procenta je míra obřízek v ČR z rozhodnutí rodičů pouze 0%. Dávám vám za pravdu v tom, že drtivá většina obřízek dětí v ČR, je kvůli té "přepéči" lékařů, jak jste tu napsala.

akankeo
22. srp 2017

@gin124 jestli k te keratinizaci nedochazi diky sprchovym gelum a nevhodnemu pradlu. Zrovna to resim u syna, na male deti se vubec nevyrabi trenyrky, tak bude muset nastoupit sici stroj. Jinak ty obrizky z rozhodnuti rodicu / zakrok nehrati pojistovna, tudiz nejsou nikde vedene

gin124
22. srp 2017

Mýdlo, sprchové gely, hrubší prádlo, to má vliv. Jakékoliv obřízky na přání jsou placené cash, takže to jde zcela mimo pojišťovny, takže tu opravdu není žádná evidence. Snad by se to dalo dohledat v EET, ale nevím.

dechovi
26. srp 2017

@gin124 Dekuji za clanek. Do nem. mame nastoupit 18.9. Jeste vse zvazim. Syn zadne jine problemy (krom balonkovani) nema. I me prijde zakrok zbytecny. Dekuji Monika

gin124
5. zář 2017

Zmrzacit dite amputaci predkozky kvuli balonkovani, coz je v tom veku normalni prechodovy stav je UBLIZENI NA ZDRAVI!!!

dechovi
10. zář 2017

@gin124 Dekuji. Take s tim nesouhlasim. V nicem mu to nevadi. Tak proc hned operovat. Dr. nam nic nevysvetlila. Kdyz jsme se na neco zeptali. Jeji odpoved byla: domluvite se v nem. (to znamena v den prijeti do nem. na zakrok) ☹

gin124
10. zář 2017

S nekterymi doktory je to v tomto tezke. Jsem v zahranici, zkolaboval mi notebook a proto se musim pripojit z drahe herny. Kvuli tomu ted pisu bez diakritiky. Jinak bych mel uz hotove dva clanky od dr. Geisheckera. Mam je uz prelozene v sesite ale kvuli nefunkcnimu notebooku je nemohu dat na sve stranky, do CR se vratim ve stredu, nejprve mi ale musi fungovat pocitac, jinak bych tu napsal k veci uz temer pred mesicem, takto to bude pomalu jeste tyden trvat.

gin124
Odpověď byla odstraněná
Zobraz