Plně kojené dítko nekakalo víc jak 14 dní

leny86
23. črc 2013

Stalo se některé mamince, že by její plně kojené mimčo nekakalo víc jak 14 dní? Je možné, že i po tak dlouhé době všechno spotřebuje? Nikča je usměvavá, v pohodě, krásně papá i přibírá, ale už hrozně dlouho nekakala. Nepomáhají masáže, po glycerinovém čípku z ní vyšla úplná trošička. Doktorce se to nezdá, tak k ní zítra musíme ☹. Myslela jsem si, že kdyby měla nějaký problém, plakala by bolestí bříška...

ezenduska
23. črc 2013

nevím 14 dní mi přijde teda dost už :-/ to já bych u doktorky byla už dávno

speedygon
23. črc 2013

Většinou se uvádí, že u plně kojených dětí nemusí být stolička cca 10 dní...tohle mi taky přijde už moc....snad bude maličká v pořádku...ale zase jestli je vše v pořádku, tak opravdu možná vše prostě spotřebuje....zvlášť, když ani čípek "nezabral"....prostě nemá co kakat

slavicky
23. črc 2013

14dní je už docela hodně ☹ my jsme teda už dvouleťáci, ale máme podobnou zkušenost s čípkem. Zkuste koupit Easy Lax, přírodní projímadlo, můžou i kojenci, to nám zabralo hned 🙂 zkuste se pozeptat v lékárně 🙂 k dr. bych taky zašla 🙂 držím palce

vodickova.jana
23. črc 2013

Ahojky, tak můj Štěpka když byl malinkej a plně kojen, tak taky kakal jen tak 2x do měsíce....většinou to bylo kolem 10dní, ale nebylo vyjímkou že nekajdil i těch 14 dní.....a jelikož byl spokojenej nic ho netrápilo doktorka řekla, že je hold dobrý strávník a skoro všechno mlíčko stráví a proto kajdil takhle málo...takže za doktorem klidně zajdi,ale určitě se nemusíš strachovat pokudje jinak vše jak píšeš ok..🙂

salomee
23. črc 2013

no já naopak říkám, že to možný je, u nás to taky tak bylo a žádnej problém. Sama říkáš, že malá je v pohodě, tomu věř, že děti jsou na bříško citlivé a kdyby něco, nebyla by taková, jak píšeš..kdykoliv jsem o tom někde četla, holky psaly třeba i delší dobu, co si plně kojené dítě "nedošlo". Do určitýho týdne by měly chodit aspoň jednou za den (je to i ukazatel, že mají dost mlíka), ale pak (už si nepamatuju...nějak se mi zdá, že šest týdnů, ale nechci kecat) už je "normální" cokoliv od několikrát denně po X dní nic.
No z Tebe ezendusko musí mít dr. radost🙂.. Ale ne, já taky chodím s každou blbostí, ale zrovna toto..kdekoliv si přečteš, že být může a indikátor je chování mimča.
Žádný projímadlo prosím tě nekupuj... dneska se řeší vše v lékárně🙂 Masakr. Všichni řeší, jak děti nejsou podle tabulek, co se týče vývoje,měsíc žádná míra..ale tady že by deset dní bylo dobře a 14 už ne.. no já nevím, zvaž sama🙂.

helcenka
24. črc 2013

No u nás bylo normální tak 10-12 dní nekakat u plného kojení. Jednou se stalo, že jsme nekakali i 15 dní. A vše bylo v pohodě. S nástupem příkrmů se to upravilo.