Po koupání kojenců se objevily červené skvrny na kůži

mlevickova
2. říj 2009

Ahoj holky, prosím poraďte mi.
Včera jsem byla poprvé se svou 5 měsíční dcerkou na koupání kojenců v rehabilitačním bazénu. Jenže dnes odpoledne jsem jí zjistila červené skvrny na zádíčkách které ještě jakoby mají krupičku. Myslíte si, že by to mohlo být z bazénu? Jsem z toho na nervy, protože jako naschvál je pátek a nemůžeme jít k doktroce. Potkala se některá z vás s podobným problémem? A jak jste to řešily? Dík moc za odpovědi.

soanpe
2. říj 2009

já bych to zkusila nejdřív promazat nějakou neparfemovanou mastí/glycerinová nebo olejem . ne bílou vazelínu.je to ropný produkt.sice promaže,ale ucpává pory a nemá regenerační schopnost

může to být ekzem nebo alergie na chemii z vody 😉

caira
2. říj 2009

mlevickova : nase mala se nam taky po koupani osypala jakoby krupickou a na stehynkach mela vylozene flicky, byla jsem s ni hned u dr ( jsem hned panikarila co to muze byt) a bylo mi receno, ze je to alergicka rekace/ekzemek a ze je asi citlivejsi na chemicke pripravky, jelikoz vsechny tyhle bazeny maji neco pridavaneho kvuli desinfekci ( ale nevim presne jestli to byl chlor nebo neco jineho) kazdopadne ji to za den dva zmizelo - nase mala ma celkove citlivejsi pokozku takze musime pouzivat neparfemovane kosmeticke pripravky, dvoji machani pradla atd atd - a na plavani jsme bohuzel prestali chodit protoze ji to vyvolavalo porad stejnou reakci