Po poklesu teploty mravenčení až křeče u 3letého dítěte

orchidis
14. črc 2014

Dobrý večer všem,

ráda bych zkonzultovala následující zdravotní problém:
Dítko, 3 roky, zdravé, šikovné při virozách po podání sirupu proti horečce začne vždy po poklesu teploty (zatím se to stalo vždy večer po usnutí, před spaním byl podán sirup na sražení horečky) jakoby křečovat, stěžuje si na ručičky, nožičky, křičí. Vypadá to, jako by jej končetiny silně mravenčily, ale nevím, dítě to zatím neumí líp popsat.

Když se to stalo poprvé, volali jsme sanitu, mysleli jsme, že jsou to febr. křeče. Udělali neuro vyšetření, to dopadlo dobře a konec.
Když jsem volala při druhém případu na pohotovost, řekli mi, že dítě nevidí a že mi neporadí.

Mé chabé zbytky znalostí mi napovídají, že by to mohlo být změnou v žilním/cévním systému po rychlém sražení horečky, ale nevím. U lékařů jsem se možného vysvětlení ani rady nedopátrala.

Hledám proto maminky, které mají podobnou zkušenost, nebo ví, o co by se mohlo jednat. Nevíme ani, jak dítěti pomoci při takové atace, jak tomu předcházet, nic. Je to hrozná bezmoc a strach.

Moc děkuji předem.

millyh
3. bře 2015

Chemii na horečky nedávat. Je srážet zábaly.
Ale asi jsem hoooodně po termínu tvé otázky. Malý mívá mravence skoro denně a netuším čím to je tak hledám 🙂