Po propíchnutí se ucho nehojí. Máte recept?

janicka006
7. srp 2010

Chtěla bych poprosit o radu ohledně nehojécého se ouška naší holčičky.Po propíchnutí uší kvůli náušnicím jedno ouško vypadá docela dobře,ale to druhé naopak vůbec ne.Má v něm žlutý hnis a ode dnešní noci ho má i dost červené okolo dírky.Myjeme lihem tak 4-5x denně.
Jako tip jsem slyšela Bepanthen mast,ale zatím jsem si netroufla nic jiného než ten líh.
Máte někdo nějaké osvědčené recepty,jak se zahojilo ouško vám???

zdeniii
7. srp 2010

Ahojky, já to malé otírala jen lihem 2x denně, chce to aby to hezky zaschlo... myslím že když to budeš mazat tak to bude horší... i když je fakt že jsme jí to občas mázla Bepanten Plus, ten je protizánětlivý... tak by to mělo pomoci...

jitulisek
7. srp 2010

Známá ouška omývala heřmánkovým čajem. Líh vůbec nedávala a ouška malé vůbec nehnisala,ale naušničky měla natřelené. Ale zkusit se to může.Jsou to bylinky,takže to určitě neublíží. 🙂

dzejn81
7. srp 2010

my jsme ouška natírali framikoinem a lihem. malá měla taky ten žlutý hnis a několikrát se to opakovalo, vždycky jsme jí to ouško trošku zmáčkli aby ten hnis vytekl a hned přetřeli tím lihem, ale opravdu jen trošku aby jí to tak nebolelo a když ten hnis dostaneš ven tak se to pak líp hojí. jinak tím lihem jsme to natírali tak 2x denně víc ne.

bocinka
7. srp 2010

taky jsem po koupání a ráno přikládala odvar z heřmánku, pomohl nám i na jizvu po TBC a pak framikoin na noc....

wacinka
18. srp 2010

hnisalo nám neskutečně ramíénko po TBC a pomohl levandulový balzám od saloosu a mně hnisala ušní dírka, když jsem si nechala nastřelit druhoíu náušnici a taky to zabralo.

beruska24.9.
18. srp 2010

Na čistění oušek Betadine - desinfekce na bázi jódu, takže nevysušuje jako líh. Otírala jsem několikrát denně. Tak 1-2x denně (podle nutnosti) Opthalmo-Framykoin (ten co se běžně dává do očí), super je tam ten úzký ´´čumáček 😀 takže se člověk trefí přesně na ušní dírku 😉
Jinak mi někdo radil řepíkový čaj. Když ouško hnisá, přelít několikrát denně tímto čajem. Na ouška jsme nepotřebovali, jinak s ním mám dobré zkušenosti.