Podezření na rozštěp patra

anguly
21. zář 2017

Jsem ve 12. týdnu těhotenství a včera na ultrazvuku se doktorce nezdála pusinka miminka. Řikala, že bych měla jít na nějakej superkonziliární ultrazvuk, pro podezření na rozštěp, ale oni prý nemají tak dobrý ultrazvuk, aby mi to mohla říct jistě...

Samozřejmě jsem z toho rozhozená... ale 1. ještě to není jisté a za 2. i kdyby se to potvrdilo podle toho, co jsem si naštudovala mi to přijde jako řešitelný problém...

Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo zkušenost z rozštěpem? Kde v Praze jsou dobří lékaři, kteří poradí v tomto směru?

Největší problém vidím v mých nejbližších... místo toho, aby mě podpořili, tak fňukaj a nadávají mi, že nemam zbytečně panikaři. Ale já o tom potřebuju mluvit a řikam si, že když mě nechápou moji nejbližší... jak to teprve vezmou ostatní. Mam za sebou docela dost náročné období... a krom strachu o dítě musim bojovat s blbostí okolí.

apajda
21. zář 2017

Pokud vím, tak rozštěp patra se dá operovat.

renca1978
21. zář 2017

@anguly Urcite Kralovske Vinohrady

baarunecka
21. zář 2017

Rozštěp rtu není taková tragédie.. Dnes je to dobře řešitelné... Spíš záleží jestli tam není i rozštěp patra.. To už je komlikovanější na léčbu ale pořád jsou horší nemoci..Já osobně kdybych měla mít takové dítě, nechám si ho.. Sama mám DMO a to si myslím, že je tedy pro život náročnější ... Držím palce ať je miminko OK 🙂

antoinet
21. zář 2017

@anguly já znám takového chlapečka, je z něj krásný, veselý a šikovný kluk🙂 Odkážu tě na sdružení Šťastný úsměv, tam získáš veškeré informace a podporu. Opravdu se to dá zvládnout dobře🙂

pavla555
21. zář 2017

Ahoj,
držím pěstičky ať to nemusíš vůbec řešit!!! Jinak mému kamarádovi se tak narodil syn. Rozštěp patra a rtíčku. Bydlí u Prahy, ale co vím, tak nějaká operace proběhla v Praze a pak už jezdí do Brna - údajně je to tam lepší. Vím, že jezdí i na takové srazíky maminek s dětmi s rozštěpem. Teď bude i výstava: Lenky Hatašové
Ještě jednou držím pěstičky !!!!

keksikova1
21. zář 2017

V Motole to resi operacne téměř hned po porodu,využívá se tzv.prenatálního hojení a ty miminka pak ani nemají jizvy. Snaž se uklidnit co nejvíc, to miminko potřebuje ted nejvíc. Vím, že je to hrozný, ale vůbec se to nemusí potvrdit,tak se snaž myslet pozitivně! Dej si čokoládu, zmrzlinu,nebo co mas ráda a pečuj o sebe,bude dobre! 😘 Moc držím palce 🙏

lmartinkova85
21. zář 2017

Ahojky, držím palečky ať to dobre dopadne, a kdyby.... znám taky pani co ma chlapečka mel rostep patra, rtu, byl parkrat na operaci, dneska je mu 7let a je šikovný, kolegyně v praci ma taky, není to moc vidět 😉 je vdaná ma dvě deti....;)

keksikova1
21. zář 2017

@anguly a s blbosti nebojuj,to nevyhraješ. Já si vždycky říkám, že když se vic než pár minut dohaduju s blbcem,hadaj se už dva blbci..
Ale presne vím, jak se cítíš. Ty máš strach a každýmu to přijde uplne v pohode,ze vlastně o nic nejde. Taky jsem to tak mela. V pohodě to není a jde o hodně. To, že to ostatní nechapou ale není tvůj problém, podpořit te v tomhle neumí, tak se na ně vyprdni a snaž se žit a věřit 😉

anguly
autor
21. zář 2017

všem moc děkuju... jste skvělý! ❤ Takovou podporu jsem potřebovala!

borovhan
21. zář 2017

Mám holčičku s rozštěpem měkkého a části tvrdého patra...rtík a čelist byla v pořádku..bylo to překvapení , na žádném UTZ se to nezjistilo.Jezdíme do Brna k paní doktorce Vokurkové...ta dělá taktéž brzké operace (rtíky druhý nebo třetí den po porodu, patýrka se operují cca v 6m.Pokud se rozštěp potvrdí hned se nahlašte na plastiku k ní do Brna v dětské nemocnici nebo do Prahy k dr. Borskému..pouze tito dva dělají brzképlastiky. Zuzka má tzv. Pierre Robin syndrom...plastiku měla v 7m..hospitalizace byla tři dny a zvládla to suprově...na kontrolu jezdíme 1 ročně, nyní je jí 5 let a bude se rozhodovat zda se měkké patrko ještě operativně prodlouží nebo už to nebude potřeba...pravidelné jsou také kontroly na ORL..rozštěpáčci mají bohužel často problémy s ouškama, krterá se řeší ventilačníma trubičkama - my jdeme už po třetí, ale Zuza "špitálnice" strašně se jí líbí když ji uspávají 😀... Nebojte je to vada, která se dnes dá zvládnout a děti jsou úžasné.Zkuste stránky www.stastny-usmev.cz tam najdete veškeré informace, zkušenosti maminek....👍

alexandraxxx123
21. zář 2017

Mam syna 8 mesicu s celkovým levostrannym rozstepem (ret, celist, tvrde i mekke patro), lecby jsme se bali a v pohode😉 Operaci patra podstoupil pred mesicem, rtu 14 dni po porodu, neboj se ničeho, zvládnou to krasne spravit

pavla555
22. zář 2017

@alexandraxxx123 @borovhan
holky👍👏 jste frajerky a vaše děti taky !!!!

pavla555
22. zář 2017

Jinak je prej dobré brát jako ,,prevenci,, vitamíny. Já brala při prvním Femibion a teď beru Superfolin.
Všem držím pestičky ať máte zdravé dětičky 🙂❤

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
magdadunajova
22. zář 2017

Ahoj, mam dcerku z rozstepem mekkeho patra, na stesti ret, celist a tvrde patro byly v poradku. Po porodu meli jsme prekvapko, protoze to mekky patro nejde vubec zjistit na utz. Hned v porodnici nas objednali na plastiku do Brna k mudr Bartoskove, skvela mlada doktorka. Vsechno nam vysvetlila, operace probehla v 6 mesicich a ted nase temer 2letni dceruska nema v podstate zadne problemy. Jinak taky doporucuju podivat na stranky Stasteho Usmevu, maji tam spoustu informaci, jsou i zkusenosti ostatnich rodicu z ruznych nemocnic. Preji at se Vam diagnoza nepotvrdi, a hodne stesti! Ale urcite se to da zvladnout 🙂 a pokud chcete tak klidne napiste SZ 🙂

anguly
autor
22. zář 2017

Děkuju moc... za vše, především za konktrétní rady a zkušenosti. Štastný úsměv je skvělá stránka a určitě i organizace ... Bez Vás bych na ně nepřišla. 🙂😘

anguly
autor
29. zář 2017

Tak včera jsem byla na tom lepším ultrazvuku... A nic tam nenašli 🙂 No a paní doktorka se rozčilovala, proč mi to ta moje doktorka vůbec říkala, protože v tomdle týdnu těhotenství se to prý pozná jen ve velmi závažných případech...

Samozřejmě mě budou sledovat, vyhráno nemáme...ale zatím dobrý.

Ještě jednou děkuju všem za podporu a info... A smekám všem, kteří mají děti s touto diagnózou a zvládají to všechno... ❤

pavla555
30. zář 2017

@anguly Jééééé, tak to to je dobře 🙂 A držím pěstičky ať jste zdraví jako rybičky 🙂

mmissulle
30. zář 2017

@anguly Tak to moc gratuluji, ze se poderzeni nepotvrdilo👍. Nas to taky ceka, ale az 9.10., kdyz jsem ted v utery va 20 tt byla utz, tak mi dr. sdelil, ze se mu zda, ze videl na pusince klinek, ale ze tam mimi porad sermovalo rucickama, tak si neni jisty a posila nas ke zkusenejsim. To cekani je hrozne, uz bych rada vedela na cem jsme. Bohuzel pan dr. je hodne chvaleny, tak se obavam, ze jeho podezreni jiny lekar potvrdi. Byl to sok, nic takoveho jsem vazne necekala, ale stale se uklidnuji tim, ze jsou daleko horsi veci a rozstep je hlavne esteticka nedokonalost, kterou uz dnes umi hezky zpravit. I kdyz predstava, ze miminko hned po narozeni bude muset na operaci me boli 😢. Omlouvam se za sloh, zatim to vime jen ja a pritel, tak jsem se potrebovala sverit, kdyz tu toto tema aktualni.

pavla555
30. zář 2017

@mmissulle držím pěsti, ať je vše OK !!!

mmissulle
30. zář 2017

@pavla555 Dekuji, snazim se tim moc nestresovat, kdyz uz to stejne nemuzu ovlivnit. Ale tezko o tom stale nepremyslet.😔

anguly
autor
1. říj 2017

@mmissulle Děkuju. Budu na Vás myslet... Vim naprosto přesně, jak Vám je... Mě nejvíc uklidnilo, když jsem si posbírala informace... A smířila jsem se s tím, že to tak prostě může být. A ač je to velmi nepříjemný, tak je to problém, který se dá velmi dobře řešit... A i když to bolí... tak jsou mnohem rizikovější operace. Přeju hodně sil! ❤

mmissulle
1. říj 2017

@anguly Děkuji, máte pravdu, taky si vždycky uvědomím, že to jsou i horší věci, co by miminko mohlo potkat.

marketa11112
1. říj 2017

Drzim moc palecky, at je vse ok. Kazdopadne o rostepech jsem psala praci do skolY, dost toho nacetla. Navic mam znamou s oboustrannym rozstepem....jde to zvladnout. Sama bych si takove ditko nechala. Jinak i zde na mk je skupinka...maminkY si tam radi co a jak....

mmissulle
2. říj 2017

@marketa11112 Ani jsem neuvazovala si mimi nenechat, dr. sam mi rekl, abych se, kdyz rozstep potvrdi, domluvila, kde budu rodit, aby to tam zrovna mimcu mohli spravit. Ale kdyz jsem o rozstepu hledala informace, tak me prave prekvapilo, ze doktori hned navrhuji ukoncit tehu. Nedokazu si to vubec predstavit v pulce tehotenstvi 😢, navic kdyz jde v podstate o estetickou vadu.

marketa11112
2. říj 2017

@mmissulle jojo, urcite... rozstep pusinky bude ok, treba ho ani nemate a bude vse uplne super....

mmissulle
2. říj 2017

@marketa11112 Děkuji. Uvidíme za týden, nezbývá než čekat na verdikt 😔. Ale spíš už jsem s tím smířená, že to jen jiný lékař potvrdí.

marketa11112
2. říj 2017

@mmissulle drzim palce. Ale verim, ze to pripadne zvladnete. Nebojte, to miminko i tak bude krasne a bude vase...deti jsou velci bojovnici..

mmissulle
3. říj 2017

@marketa11112 Zvladneme, budeme muset. To je jasne, uz ted ho/ji milujeme a po porodu budeme urcite jeste vic.

verunkablack
24. říj 2018

@anguly ahojky, já měla rozštěp patra a jsem ok... občas bylo protivné zubní, ale dá se to. Teď sama čekám mimčo, tak jsem zvědavá, jestli to také bude mít. Mám z genetiky vypočteno 70% přenos, protože už máme poškozený gen

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru