Podlitinky na nožičce, máte zkušenost?

selverin
26. kvě 2014

krásný den všem. Potřebuji poradit. od cca 3.měsíce se dcerce začaly tvořit na jedné nožičce malé krevní podlitinky. Trvá to dodnes.... byli jsme v nemocnici, dělali nám rozbor krve snad na všechny nemoci, syndromy atd...krevní destičky, prostě vše. Výsledek byl, že dcera je naprosto zdravá. Krásně prospívá, vyvíjí se tak jak má. Čím je starší, tím jsou podlitinky ale častější, prakticky už je má teď pořád, protože neustále kope, snaží se už plazit, tahá se za nožičky atd... Doktoři nám řekli, že má prostě velice citlivou kůži (tu má opravdu už mi to řekli v porodnici) a že je to prostě mechanické... čili způsobené tlakem... Jedno mi ale ani všichni ti doktoři neumí odpovědět. Proč to má jen na té jedné nožičce? jen na holeni a lýtku? nikde jinde... Mechanické to má doopravdy, dělá se ji to z autosedačky, z vibračního vajíčka, nesmí mít úplné ponožky, nemůže nosit štrample, když ji dám do nosítka do manduky, tak má klidně i centimetrovou krevní podlitinku... Máte s tím někdo zkušenosti? venku už v tom horku mívá holé nožičky a doslova se stydím, jak se lidi koukají na ní jako na týranou? ☹ hlavně mě ale vždycky píchne strachy u srdce, jak vidím denně nové a nové podlitinky. Proč se ji to dělá na jedné nožičce? nikde jinde neměla ani náznak... jen ta pravá nožička dole.... Moc děkuji za případné reakce...

zu_zaaaa
26. kvě 2014

Zdravím selverin, naší malej se to taky dělalo. tak od 4 měsíců, přes léto. Taky jí brali krev a nic nezjistili. Prý je úplně zdravá. Jen mi doktorka řekla, že asi bude náchylnější na modřiny. Naposled se jí to udělalo v 8mi měsících a od té doby nic. Teď ale začala strkat nony mezi šprycle v postýlce a od toho má veliký modrý modřiny. Jo a taky to měla jen na jedné noze a jen na lýtku. Možná je to tím teplem a když se jí ta nožka trochu uškrtí tak se dělají ty modřinky.

zu_zaaaa
26. kvě 2014

teda kecam, na holeni se jí to dělalo.

selverin
autor
26. kvě 2014

@zu_zaaaa Ahojky, moc moc ti děkuji... nechci, aby to vyznělo špatně, samozřejmě nikomu to nepřeji, ale jsem upřímně ráda, že se našel někdo, kdo je na tom stejně a je taky v pořádku i s těmi modřinkami.... skvělá zpráva, že jste taky jinak zdraví, aspoň vím, že se nemusím pořád při každém přebalování (a svlíkání tepláčku) psychicky hroutit, co to tam zas nového má... 🙂 je pravda, že byl chvilku klid, dělalo se ji to ze začátku hlavně z přebalování, jak jsem ji za nožičky nadzvedávala, s tím jsem přestala a zvedala ji za celou dupku, ale dělalo se to z každé jízdy autem ve vajíčku... mezi tím byl vždy klid a za 2-3 dny to zmizelo... pak jsem ji ale začala dávat štrampličky (do té doby je nechtěla a řvala, pak už byla v pohodě) a mívala tam ty vyšité obrázky obtisknuté, to pak zmizelo, ale zase na té jedné nožičce, se ji z toho udělalo několik podlitinek... petechie byly vyloučeny, jsou to fakt podlitiny, modřiny se z toho nedělají.... jsem z toho ale blbá, proč se jim to dělá jen na tě jedné a jak vidím, tak máte dokonce tu samou nožičku...moc ti děkuji za reakci.... myslím, že dnes budu konečně po 3 měsících zase klidněji spát 🙂

selverin
autor
26. kvě 2014

@zu_zaaaa u nás to začalo na holeni a pak se to jakoby přesunulo na lýtko a dnes to má semtam tam a pak zas tam

zu_zaaaa
26. kvě 2014

Malej se to poprvé udělalo, když jsme jí vezli v autě ve vajíčku a bylo vedro. Jednou se jí to udělalo přes noc. Když jsem jí ráno sundala pyžámko, tak jsem myslala že mě trefí. strašně jsem se lekla. Hledala jsem všude možně na netu a nic. Tak jsem teď napsala, víš, že v tom nejste sami. Přeju aby to malej zmizelo. A až bude starší tak se jí to dělat nebude, jak u nás. Uvidíš 😉

selverin
autor
26. kvě 2014

@zu_zaaaa tak to je super, já už teď měla hrůzu z toho jak by to vypadalo až začne lézt a chodit atd... že bude mít nohu celý život fialovou.... právěže na netu nic nebylo.... píše se tam jen o těch petechií a modřinách atd, ale nikde jsem nenašla zmínku o tom, že se to dělá jen na jednom místě... a ani doktoři nám neuměli odpovědět... sice po těch krevních testech jsem se uklidnila, ale je fakt, že jak začalo horko, tak se ji to dělá o něco větší a častěji.... tak snad to brzo přestane a bude zase klid 🙂 moc moc ti děkuju, opravdu jsi mě uklidnila 🙂 zítra jdeme na poslední očkování, tak hned doktorce řeknu, že jsem našla ještě jednu maminku a že už to u nich přešlo 🙂

bubusha
1. črc 2016

Ahoj obnovuji téma, mé malinké se taky udělaly jakoby podlitinky, nevím zda jde o petechie nebo je to něco jak mají vaše děti. příkládam fotky. Dnes jsem byla u lékařky, naše tam nebyla a ta zástupkyně mi řekla, že to mám jen sledovat, že to vypadá že jak midlí ručkama, že to je z toho.