Pořád nemocná dcerka, jak jí posílit imunitu?

adrianka1712
8. dub 2014

Mame 8-mesacnu dcerku, a od narodenia je stale nemocna, horecku mala uz asi 7 krat, momentalne ma 3.krat zanet stredneho ucha, kazdu chvilu ma rymicku a kasel. Ako 3-mesacna prekonala aj nestovice. Neviete mi prosim niekto poradit, co robit, aby mala silnejsiu imunitu, pripadne dovod, preco moze byt stale nemocna? Este stale ju kojim, kazdy ked pouzivame sprej do nosanku s morskou vodou, doma stale zvlhcujeme vzduch, chodime casto von. Uz som z toho naozaj zufala, a nevladzem sa stale pozerat, ako chudinka trpi. Kazdy mesiac je nemocna aspon 2krat, na pohotovosti sme uz ako doma. Ako jej mam este pomoct? Dakujem za kazdu radu.

maja123456789
8. dub 2014

Chemické přípravky jsou jed pro dospělé i děti. Velkou pomocí při léčbě jsou homeopatici, obraťte se v Českém Těšíne na MUDr. Marcela Paszanda, je velký odborník, prima člověk a hlavně jeho léčení je pro děti neškodné a maximálně účinné, vřele doporučuji, nebudete určitě litovat, možno si najít kontakt na internetu 🙂

adrianka1712
autor
8. dub 2014

@maja123456789 Dakujem za tip, urcite si to pozrem na nete. No, co sa tyka liekov, doteraz jej skoro ziadne nepredpisovali, davam jej iba capicky a sirup ked ma horucku. Na tie zanety str. ucha nedostala nikdy ziadny liek, len jej to prepichli a doma som jej to vyplachovala hermankem. Akorat teraz ma do uska kapky Otobacid. Urcite si nieco pozistujem o tych homeopatikach, este raz, dakujem.

nessik
8. dub 2014

@adrianka1712 já bych si vydupala imunologické vyšetření. A nenosí třeba syn choroby ze školky?

kamila297
8. dub 2014

Nechte si u dr. předepsat Vigantol. Jsou to vitamíny rozpustné v tuku a zajišťují posílení imunity. Loni byl náš syn celou zimu každý měsíc na týden ze školky doma a v listopadu jsme nasadili Vigantol a nemarodil dodnes ani jednou. Nevím, jak je to u mimin, ale nám stačily 2 kapky denně rozpuštěné na kávové lžičce v olivovém oleji.

adrianka1712
autor
8. dub 2014

@nessik Nie, syn sice chodi do skolky, ale nemocny vubec nebyva...

adrianka1712
autor
8. dub 2014

@kamila297 Vigantol nam dala dr. uz od narodenia, kvoli vitaminu D na zrastenie fontanelky na hlavicke, davam jej jednu kapku kazdy den.

katja77
8. dub 2014

@adrianka1712 Očkovana už byla? Pokud ne, tak bych to.odsunula a zašla na imunologii, nebo k.cinskemu lékaři, oni maji.vyborny čaje na posílení imunity.....

melodygirl
8. dub 2014

@adrianka1712 Pokud kojíte, tak se zamyslete nad svoji stravou, potažmo stravou i vaší dcery. Nemůže být alergik? Alergici jsou dost často nemocné děti, tím mám na mysli potravinové alergie. Nemusí se hned projevit např. exémem, ale častým zahleněním dýchacích cest. S tím souvisí i problémy se středouším. Velmi se na tom podílí mléčné výrobky, syrové ovoce a cukry - ty mají velký vliv na rozjezd infekcí. Nevím, co vše má očkováno, ale i to velmi oslabuje imunitní systém. Nemusí se projevit u každého dítěte, ale u citlivějšího jedince, alergika, dítěte se slabší vrozenou imunitou.

lucieandrlova
8. dub 2014

Nám říká vždy pediatrička, že u malých dětí vše prochází přes střeva, takže u každé nemoci dáváme probiotika a nám to pomáhá. Teď má rýmu, dostala Biopron a hned se to zlepšuje...

adrianka1712
autor
9. dub 2014

@lucieandrlova Probiotika jej davam uz skoro od narodenia, lebo ako malinka mala velke problemu s bruskom.
@melodygirl Tak ma napadlo, nemoze byt navine aj to, ze som mala v tehotenstve cukrovku?? Cukry sa snazim obmedzovat, zo syroveho ovocia jem len obcas banan a z mliecnych vyrobkov jogurty. Co sa tyka ockovania, mame len 2 krat hexavakcinu, pretoze k tej tretej sme sa zatial nedostali kedze je stale nemocna. A dostala jednu davku Prevenaru, mali sme o mesiac prist na druhu, ale samozrejme bola nemocna, tak ju nedostala. Po prvej hexavakcine mala navyse hrozne reakcie, 4 dni mala vysoke horucky, rymu, kasel, stale plakala...S druhou hexou dostala hned aj pneumokokovu vakcinu a tam to bolo este horsie. Bola to kopka nestastia a vtedy dostala prvy krat zanet str. ucha. ☹

melodygirl
9. dub 2014

@adrianka1712 Tady vypadá, že měla velký vliv ta pneumok. vakcína. V zahraničí je již zakázáno očkovat pneumokok. vakcínu zaroveň s další. Podle mě by to chtělo nějakou detoxikaci (homeopatie, MUDr Eleková..) a já bych osobně už s touto vakcínou skončila.

adrianka1712
autor
9. dub 2014

@melodygirl Ked sa tak nad tym zamyslim, je to dost mozne. Tieto problemy s uskami jej zacali po tomto ockovani pneumo. Dovtedy ju trapilo len brusko a sem tam rymicka a kasel. Urcite sa popytam dr. na homeopatika, na nete som uz nieco hladala a vyzera to slubne. Dnes sme boli na kontrole s uskami a je to este horsie, prepichovali jej obidve a udelali jej vyter z hrdielka, v pondelok budeme mat vysledky. Je mi jej tak strasne luto, uz neznesiem pozerat sa na to, ako chudinka trpi ☹ ☹

evaviki
9. dub 2014

@adrianka1712 dr. ti homeopatika na detoxikaci neporadi, uz jenom z duvodu, ze podle pediatru ockovani za nic nemuze.. a pokud vam dala dve ockovani najednou, tak je blba a uz vubec nepripusti, ze to mohlo uskodit..
zadny dalsi prevenar bych nedavala, hexu doockuj ve scheme 2+1, jestli teda vubec doockovat.. jsou tady skupiny, kde to muzes popsat a tam ti poradi lip..

adrianka1712
autor
9. dub 2014

@evaviki Mam teda najst nejakeho homeopata, alebo kde sa teda informovat? Nemam s homeo zatial skusenosti.

katja77
9. dub 2014

@adrianka1712 Vlez do skupiny Očkování a klikni na tag #poockovani tam jsou rady maminek jak.detoxikovaly.....chceš poslat odkaz? Dcery je mi.moc líto, pneumokoky bych nedávala......hodně dětí, co je dostanou, pak mají chronické záněty středouší.....Hrůza☹

adrianka1712
autor
9. dub 2014

@katja77 Urcite sa tam podivam.prosim, napis mi odkaz ... To som netusila, ze po pneumokokovej vakcine su taketo nasledky. Syna tiez ockovali touto vakcinou ked bol mimi, a okrem horucky mu nikdy nic nebolo, teraz ma 6 let a nemal ziadnu vaznejsiu chorobu. Zato dcerka ich ma az az ☹ Ta detoxikace mi pride ako fajn riesenie, snad tym nasej Emmicke pomozem. A co sa tyka nasej detskej dr., urcite ju vymenime. S tymi vakcinami to bolo tak, ze Emmka mala dostat hexu. Pichli jej ju do nozicky, a hned na to do druhej tu pneumokokovu, nevedela som co jej pichaju, tak som sa hned opytala, lebo mi bolo divne, ze ju pichaju do oboch noziciek. Pani dr. pokojne doockovala a s usmevom na tvari mi oznamila, ze to bola vakcina proti pneumokokom, ze mi da este nieco podpisat. Ostala som v soku, pretoze sme sa o pneumo vobec nebavili. Mam na nu taku zlost 😠

duvi21
9. dub 2014

@adrianka1712 Adri, ja jen svou zkusenost s homeopatiky. U dcery, ktere je patnact, jsme od tri let (byvala casto nemocna, proto jsem s ni sla poprve) resili vse homeopatiky a vzdy to bylo reseni. I v situacich, kdy si lekari nevedeli rady. Nedam na homeopatika dopustit. Ted, kdyz jsem asi v 6. tydnu tehot. onemocnela, take jsem to vyresila posteli a homeopatiky. Nechtela jsem v tak casnem tehotenstvi mimi zatezovat chem. leky. A super, podarilo se stejne rychle jako pri napr. ATB, ktera by mi jiste napsala obvodni lekarka. Mela jsem pouze tri dny dovolene. Pan doktor homeopat (je to detsky doktor a je z Podivina) mi v pripade potreby prubezne radil i po telefonu a to velmi ochotne. Ma rada: vyzkousej 🙂

melodygirl
9. dub 2014

@adrianka1712 Málokterý pediatr je zároveň homeopat, a hlavně DOBRÝ homeopat. To se musíš obrátit úplně jinam, nehledě na tvoji pediatru. S ní bych to vůbec neřešila, praktikuj to bokem. Tu bych zatím neměnila, jen si trvej na svém, že dále pneumo. očkovat nechceš, ona se bude tvářit, ale klidně ji to podepiš. Hlavně tato vakcína vůbec není povinná!!!!!!! A především, by tě měl lékař informovat, co bude aplikovat. To co ti dala podepsat, ti měla dát předčíst předem (jednalo se určitě o souhlas s touto vakcínou, kde by měl být příbalový leták s vyjmenovanými nežádoucími účinky a že jich je mnoho), je to závažná chyba. Tvojí dcerky je mi opravdu moc líto, nedivila bych se, kdyby ji právě pneumokoka v krku našli. Dosti často vakcíny vůbec nefungují jak by měly 😖 Já svoji dceru léčím homeopaticky, snad jediný lék měla zatím nurofenový čípek na šílené bolesti při růstu, když jsem chtěla rychlejší nástup než u homeo. O vánocích měla pneumokoka v nose - dle výtěru (samozřejmě proti očkovaná není), zvládly jsme to během 5 dní, 3 dny horečka (nesrážím, pouze zábaly, když je hodně vysoká - má léčebný účinek) děsná rýma a za pomocí homeo to rychle odešlo. Právě MUDr. Eleková se zabývá detox. po očkování, ale budou jistě i další, ta ti určitě dá odkaz.

vespinka
10. dub 2014

Já dávám malinké probiotika od téměř narození a myslím, že pomáhá 🙂

adrianka1712
autor
10. dub 2014

@melodygirl @duvi21 @katja77@evaviki @nessik @maja123456789 Tak dnes sme boli u nasej detskej dr. a nasa malinka ma anginu ☹ ☹ Dostali sme ATB- sirup Ospan. Pneumokoky uz urcite ockovat nedam!!! Dnes mi dr. citala zo zdravotnej karty, ze kolko ockovani nam chyba a pozerala na mna ako na nejaku matku ktora zanedbava svoje dieta. A skoro spm zinfsrktovala, ked mi dr. zahlasila, ze ci nejdeme tu chybajucu hexu pichnut hned. Ved dcerka ma anginu a zapal str. ucha, co je to za doktorka??!!!!! Som presvedcena, ze urcite ju vymenime za inu. Uz sme zacali brat tie ATB, tak to nejako dobojujeme a nabuduce to uz budu len homeopatika, viac chemie do mojho chudatka pchat nemienim. Dnes uz sa Emminka aj usmievala s blabotala, horucku uz mala len vecer. Vzdy to bolo take usmievave slniecko, a ockovanie mi z nej urobilo jedno nestastne miminko. Spravim vsetko pre to, aby uz nemusela viac trpiet, dakujem vam vsetkym za to, ze ste mi poradili tu detoxikaciu a homeopatika, mna samu to ani nenapadlo. Tak este raz, DAKUJEM, a dakuje hkavne nasa 8-mesacna princezna 😲

adrianka1712
autor
11. dub 2014

@melodygirl Pani dr. Elekova je z Prahy? Nemala by si prosim na nu kontakt? Dakujem.

Pripadne, neviete niekto o niekom z Plzne?

melodygirl
11. dub 2014

@adrianka1712 Přístup lékařky je otřesný, vidí asi jen svoje peníze, které ji kápnou z počtu naočkovaných vakcín. Jak může vůbec takovou větu v tomto případě vypustit z pusy? V žádném případě už bych ji nedůvěřovala, naočkovat dítě při ATB to je opravdu na nahlášení na lékařskou komoru. Uděláte dobře, když změníte, tímto by mi hnula žlučí. Nevím jaký máte v Plzni výběr, zda-li si výrazně polepšíte, ale za tento přestupek, který bych ji připoměla odešla také. Ani veterinář nenaočkuje psa, když je jen nachlazený.......

verusky
11. dub 2014

@adrianka1712
Deti jsou odrazem nas samých... Není pry nemocného dítěte bez nemocne matky. Male deti vnimaji intuitivne a nemoc je projevem nesouhlasu. Zkuste se podivat na Vas vztah k detem, jestli třeba nemůže malicka zarlit, na vztah rodicu, jestli se rodice mají radi, vytvari harmonicke prostredi atpod.
Psychosomatika (spojeni psychiky (prip. duse) a tela) je obor, který byva okrajovy, přitom by se nim mel zabývat každý lekar a samotny clovek. Nespoléhat jen na leky, at jsou třeba i prirodni. Nemoc vznika v hlave... u tak malého ditka tedy v srdci, ve vnimani prostředí nebo necem takovem.
Muj vlastní pribeh... první dcerka odmitala po porodu prs, tri tydny jsem odstrikavala a davala z lahve, nez jsem ji to naučila, když se na to divam ted...v tehotentsvi jsem se trapila pro zhorseny partnersky vztah, v patem mesici jsem ani jist nemohla a to dite mi tak mozna vracelo, ze jsem se nezachovala jako spravna matka lvice - ochranit dite stuj co stuj, bez ohledu na vse (na chlapa...). Druhé ditko (mam je rok a ctvrt po sobe) jsem na chlapa kaslala, uz se netrapila a prijmula ho, jaky je a narodila se stastna, spokojena holcicka. Tri mesice po porodu jsem od muze odesla a od jejich sedmi mesicu se nastehoval za nami. Tehdy zacaly zdravotni problémy druhé dcery. Neustale zanety středouší (asi něco nechtěla slyset), horecky, které koncily kapackami v nemocnici (odmitala pit), po roce byla s ouškama na operaci. Pote se problém presunul do krku a neustale kaslala. Tech antibiotik... Rikala jsem si, ze je to tim, ze nemiluju jejího tatu, ona je na me napojena a citi to... Ve trech letech ji vzali nosni mandli, pomohlo jen trochu...Ve ctyrech letech jsme se rozesli s jejím tatou a od te doby (bylo to i chvili předtím) se nemocnost vytratila. Pozdeji jsem zjistila, když zacala kaslat, ze to musí byt reakce na něco... a vždy jsem nasla situaci třeba den předtím, kdy ječela a ja ji rekla něco skaredeho (něco negativního, ze je urvanec jeden a umi jen rvat - byvala takova hodne emotivni, uz se to lepsi). Tak jsem ji povedela, ze kaslat nemá, ze ji na to neskocim (také není moc pozitivni 😅), ze je zdrava a ze ji mam rada. Verte, neverte, téměř vždy, když se objevil kasel, nasla jsem v blizke historii nejakou vyhrocenou situaci, kdy jsem ji rekla něco nepěkného a ona si kaslem rikala o lasku a peci...
Omlouvam se za takovy roman... ale kdyby trosku zacali lide uvazovat nad psychikou spojenou se zdravotnim stavem, vylezla by na povrch prava příčina...
Drzim palecky, at se stav lepsi, vim, co to je, mit stále nemocne ditko, ty zaslzena ocka, když se podivam na stare fotky, malokdy je na nich vesela holcicka, lze z oci vycist oslabeni... A pro potechu- ted je z ni sikovna holka, premysliva, vesela, sikovna v kuchyni, talentovana u hudby, občas něco spatne nese a buli, jinak ale naprosto sikovne dite (takova, jaka byla do tech sedmi, osmi mesicu, sedivala na zemi a mrskala rukama a nohama, byla tak ziva, oci ji zarily a pak se to na dva, tri roky vytratilo...)
Drzim palce!

adrianka1712
autor
11. dub 2014

@verusky Nieco taketo ma naozaj ani nenapadlo. Je pravda, ze doma nemame vsetko OK, odkedy sa dcerka narodila, nas vztah velmi ochladol, dovolim si tvrdit, ze je na bode minus. Hadky su u nas na dennom poriadku a ja som z toho vsetkeho (chlap, nemocne dieta...) velmi psychicky vycerpana. Co mam ale robit?? Odist od neho...to si nemozem dovolit, pretoze nemam kde. Nemam uz rodicov a tu v CR nikoho nemam, mam syna predskolaka, ktory je na otca velmi citovo upnuty. Co mozem teda spravit? Ja som nazoru, ze za jej zhorseny zdravotny stav moze hlavne to ockovanie proti pneumokokom, dovtedy taketo problemy nemala, a doma to mame uz dlho taketo. Ako pisem...odkedy sa narodila. Tehotenstvo som mala tiez "vesele". Najskor som nemohla chodievat do poradni a na prehliadky, pretoze som mala problemy s poistenim. Az v 31.tt mi zistili tehotensku cukrovku, pri porode som mala zelenu plodovu vodu, takze muselo miminko rychlo von takze som bola dva dni na vyvolavani porodu.. no horor. Samotny porod bol ale bez problemov. Ja som uz naozaj zufala, velmi sa trapim ked vidim Emminku trpiet a ked jej nedokazem nijako pomoct. Teraz vecer si zase chytala uska a strasne plakala ( od vcera to uz bolo lepsie ) . Je uz do placu aj mne, ja uz naozaj neviem co mam robit, tak strasne ju milujem..

verusky
12. dub 2014

@adrianka1712
Malinka asi odnasi cely ten vztah... Jak ji miluje otec? Pises, jak Ty moc, asi ji davas veškerou silu, co muzes. Syn je napojeny na otce... Odejit urcite ne, zvlaste když nemas kam, je to naprosto krajni reseni. Ale zkusit zmenit postoj... trochu uklidnit v prve rade sebe a pak zkusit lepsit domaci prostředí. Mi moc pomohlo, ze když byla děvčátka mala, chodila jsem jednou tydne na jogu. Ptala jsem se, co s domacim negativnim prostredim a pak jsem si koupila zvonkohry, občas zapalila svicku s vuni, později také zozvesila cedulky na dveře (na tvrdy papir jsem napsala Vytvarime harmonicke prostředí... Anicka je stastna a zdrava... Jsem klidna a vyrovnana (Jsem klidny a vyrovnany)... Pritel se na to dival skrz prsty, ale z toho jsem si nic nedělala, postupne si jich vůbec nevsiml a myslim, ze nejaky efekt opravdu mely...
Zkus udelat stastnou sama sebe a na jeji zdravotni stav se divat jako na cestu, ne jako na utrpeni... Cesta, co ma rict, premyslej nad tim, vnímej na co se usmeje a tak.
To tehotenstvi, to je taky na nic a zelena plodovva voda taky mohla napomoci spatne imunite... Opet malicka mohla rikat, ze jestli se to mezi Vami nezlepsi, tak ze klidne umre... (zni to hrozne, ja vim 😔 ).
Ted Te potřebuje, bud silna, napisu později, ted musim bezet...

adrianka1712
autor
12. dub 2014

@verusky Ja neviem, pride mi to uz moc. Ano, priznavam, v partnerskom vztahu mame problemy a teraz sa trapim aj kvoli Emmkinej chorobe, ale tvrdit, ze si mozno moje miminko praje zomret, to je uz vela. Pride mi to ako z nejakej sekty a je mi z toho divne. Na psychosomatike je mozno nieco pravda, ale nemyslim, ze az do takej miery, zeby moje dieta chcelo radsej umret. Aj priatel ju miluje, aj brasko, vsetci jej davame lasky az az, len proste ja a priatel mame medzi sebou nezhody. Myslim, ze su rodiny, kde je stav ovela horsi ako u nas, a deti preto este nemaju taketo zvratene myslienky.

Ostatne maminky, aky mate na toto nazor vy?

verusky
12. dub 2014

@adrianka1712
Ja tim myslela, ze ten zdravotni stav se před porodem zhorsil a nekdy je to odrazovy mustek, ze partneri zacnou tahnout za jeden provaz, protože pochopi, ze nejdulezitejsi je zdravi a v tu chvili se podpori. Ze jim to dite dava najevo, ze něco není v poradku, to jsem chtěla rict, napsala jsem asi dost drsne, pardon. Moje druha dcera si z porodu odnesla zlomenou pazni kost (lomiva si klicni, to je bezne), takze mela tri tydny sadru od raminka po zapesti... Tezce jsem to nesla a pochopeni od partnera jsem se nedočkala... Taky to za něco bylo...
Psychosomatika je názor - cesta, kdy zapřemýšlíme, zda zdravotni stav nerika něco jiného, nez ze jsem nachladl, ze jsem si nahodou zlomil, ze jsem nahodou naboural auto atpod. Cesta premysleni a zlepseni svého života, dat jej do rovnováhy.

zuzanka26
13. dub 2014

@adrianka1712 Ahoj, přidám ti i já příspěvek. Mám holčičku 5 let a když jí byly 3 roky a 9 měsíců, narodil se chlapeček.
Nejdřív bylo vše v pohodě a potom ve 4 měsících měl 3 dny horečky a naše dr. se to nezdálo, dostal první antibiotika. Potom jakoby se to s ním vezlo, měl za sebou několikrát ATB a stále nemocný, ouška, zánět průdušek, všechno možné.... Přešlo to až v jeho 10 měsících, začalo být venku hezky, nasadila jsem colostrum a pak půl roku nestonal vůbec. Nevím, jestli to mohlo být tím, ale prostě od té doby je v pohodě.

Upřímně, já zase moc nevěřím na to, že by se miminko snažilo poukázat na nějaký problém ve vaší rodině. Vím, že to tak jde interpretovat, ale to by potom spousta dětí byla šeredně nemocných, nemluvě o těch týraných a zubožených. Ale říkat, že miminko se ti tím snaží něco říct je podle mě dost přitažený za vlasy.
Prostě zřejmě se u vás sešlo několik nepříjemných věcí najednou, ta plodová voda mohla způsobit větší náchylnost na infekce, na uši může prostě jen trpět díky špatnému tvaru eustachovy trubice, ( měla jsem jako dítě). Taky to může být tou školkou, třeba kluk nic nemá, ale přinese vir domů a malá to chytne. Nám vlastně u malýho způsobila polovinu všech nemocí.
Být tebou udělám si odběry na alergologii/imunologii, tam se poradím co dávat. Očkování nějak rozložit jak jen to půjde. Víc dělat nemůžeš.

zuzanka26
13. dub 2014

@adrianka1712 hlavně se tím tak moc netrap, ona z toho fakt vyroste, říkej si, že tohle nejsou vážné choroby ale běžné infekty, které si dítě prodělá.
Vím jak hrozný je strach o dítě, taky jsem si prožila hodně nocí u postýlky, kdy mi nešlo ze strachu spát, ale všechno to přejde.
Držím moc palce, bude zase líp. 😉

karendy
5. čer 2014

@maja123456789 Dobrý den, chcem sa spýtat na pana dr. Marcel Paszanda, on je aj prakticky lekar pre deti? Berie deti ako pacientov so zdravotnou kartou? Hladam si dobreho lekara pre dcerku, najlepšie takeho ktory sa venuje homeopatii. Dakujem za odpoved