Porodnice Příbram. Máte zkušenost?

palenda
5. črc 2008

Holky, které máte zkušenosti s touto porodnici, prosím o nějaké informace. Budeme se zřejmě stěhovat na Příbramsko, tak to vypadá, že bych rodila tam. Díky za jakékoli rady a informace. Míša 😉

palenda
autor
6. črc 2008

Nikdo, kdo by rodil v Příbrami??? 🙂

roxxxana
7. črc 2008

Já jsem ještě nerodila, ale kamarádka tam rodila v červnu a nemůže si to vynachválit. Bohužel nemám žádné konkrétní info, jen jsem se jí ptala na obecné hodnocení, protože teď budu trávit čas půl na půl v Praze a na Příbramsku, tak tam možná taky můžu skončit... 🙂

palenda
autor
7. črc 2008

Díky - když bys náhodou rodila tam, tak sem pak napiš. Koukám, že to máš už za chvilku 😉 Držím palce. Já jsem právě četla někde jinde taky vesměs dobré ohlasy, tak jsem ještě byla zvědavá, jestli poznám někoho tady, kdo tam rodil. Díky papa

delhi
7. črc 2008

Ahoj já jsem rodila v Příbrami před měsícem. Byla jsem se vším spokojená, jak s porodem tak na šestinedělí, skvělý přístup sester i doktorů. Kdybys chtěla něco konkrétního napiš.

palenda
autor
7. črc 2008

zajímalo by mě ještě, jak je to tam s pokojema + sociální zařízení, to je věc kterou na ofíko stránkách nenapíšou - díky

mila12
12. črc 2008

Ahoj, taky se chystám rodit v Příbrami, taky uvítám nějaké info, co s sebou do porodnice, co tam dostanu apod.
Ještě se chystám na kurz, tak se tam možná taky něco dozvím.

palenda
autor
12. črc 2008

mila - odkud jsi? My budeme bydlet v Nové Vsi -kousek od Mníšku. Jinak koukám, že tady moc holek v Příbrami asi nerodilo, protože moc příspěvků tady není ☹

mila12
12. črc 2008

já bydlím v Rožmitále. On se ještě určitě někdo ozve...to téma tu není tak dlouho, počkáme, co nám kdo poradí 🙂

palenda
autor
12. črc 2008

no, já si můžu počkat i na to, co pak napíšeš Ty v říjnu 😉

mila12
12. črc 2008

to je pravda

zany
12. črc 2008

Ahojky,

já jsem v PB rodila a nemůžu si stěžovat 😵 Měla jsem štěstí na příjemnou porodní asistentku a i doktorku 😵 Na šestinedělí bylo plno a sestřička nás upozornila, že se bohužel nemůžou věnovat všem jak by chtěly, ale pokud něco budeme potřebovat, tak ať si přijdeme 😉 Jinak jsem tam narazila akorát na jednu nepříjemnou sestru, ale jinak v pohodě 🙂
Co s sebou do porodnice vám řeknou na kurzu 😵 Jinak se tam dostávají akorát porodnické vložky. Já dostala jeden balík a pak jsem měla svoje, ale pak jsem si všimla, že jedna holčina si o ně i řekla a dostala je 🙂 Pak dávají 5 plen na den (snad to nezměnili, ale asi ne...). Ale bylo lepší pokud plenka zbyla jí schovat, protože při doplňování dávali jen do počtu 5 ks 😒 Dostala jsem takovouhle radu od švagrové 😎
Nevím jestli vás zajímá ještě něco jiného... 😕

palenda
autor
12. črc 2008

Díky za reference - jsem ráda, že zatím samé dobré ohlasy..... jinak mě by ještě zajímalo, jaké jsou pokoje, vybavení - a sociálky? Vše ok? Díky

lapagerie
12. črc 2008

Já teda v PB nerodila, ale pocházím odtamtud a původně jsem tam rodit chtěla, tak jsem si to zjišťovala. A musím říct, že jsem dostala samé příjemné reference 😉

zany
13. črc 2008

Pokoje jsou buď po třech nebo po čtyřech. Mezi dvěma pokoji je místnost (proto jeden pokoj je pro 3, je to na úkor lůžka), kde se děti přebalují, váží a je tam sprcha, která ale slouží jen k prvnímu osprchování po porodu... Jinak sociálky jsou na chodbě společné... Záchod stejně nepotřebujete, protože se chodí do sprchy 😵 Mají tam co zlepšit co se týče novoty, jsou tam staré kachličky... Ale myslím, že to není nijak strašné 😉
Na pokoji je to klasika, postel, noční stolek, postýlka pro prcka 🙂 A skříň na věci 😉

Jinak se dá porodnice prohlídnout, na stránkách nemocnice mají dny kdy je to možné a ukáží vám i oddělení šestinedělí 😵

mila12
13. črc 2008

Děkujeme Zany. Nějaké informace jsou na stránkách nemocnice Příbram a ještě také na www.babyonline.cz/porodnice. Ale uvedené mailové adresy se mi zatím neosvědčily, jednu jsem zkusila a psala jsem dotaz ohledně kurzu a dosud mi nikdo neodepsal...takže se tam rovnou vypravím zeptat. Jinak já teda od známých slyšela také dost kladné hodnocení.

zany
13. črc 2008

Milo není zač 🙂
Jinak jestli ti můžu doporučit, tak já chodila na kurz k paní Brůčkové a bylo to fajn 😵 Stálo to 600,- a bylo to šest dvouhodinovek a pak jedna zvláštní pro maminky s tatínky co šli k porodu a ta se platila zvlášť, ale asi to byla jen stovka...
Pak jsme se po porodu (šestinedělí) všechny zase sešly, věděly jsme kdo co má, co porody atd. Kdyby jsi chtěla číslo, pošlu ti ho do IP 😵 Jinak myslím, že jsi akorát v týdnu kdy se začínalo... Plus mínus 😉

mila12
13. črc 2008

No já o paní Brůčkové taky už slyšela, raději někam vyrazím, doufám, že jsem nezaspala...Nevím jestli je lepší tento a nebo ten v nemocnici (ten má asi 4 lekce), tak mi prosím pošli to číslo, zeptám se a uvidim. Děkuju 😵

zany
13. črc 2008

Milo - IP 🙂
Já myslím, že jsi snad nezaspala... Možná máš ještě tak 2-3 týdny čas, protože tam byli holky co to akorát stihly dochodit a hned porodily 😵 Vím že s námi chodila jedna co to ani nestihla 😵

palenda
autor
14. črc 2008

Zany, díky za tip. Já mám ještě čas, ale taky bych na kurz pak chtěla chodit.

Mila 12 - tak mi pak napiš, na jaký kurz ses rozhodla jít a jaké to je

mila12
14. črc 2008

Jasně, pak napíšu, zítra si to obvolám a uvidím, co bude časově přijatelnější.
Zany, děkuju za to číslo 🙂

zany
14. črc 2008

Není zač 😵
Jinak paní Brůčková dělá první informativní schůzku, kde se dozvíte co a jak a klidně si to můžete ještě rozmyslet a v průběhu odejít 😉 Tyhle kurzy dělá úterý až čtvrtek a dá i vybrat kdy se to komu hodí 🙂

mila12
15. črc 2008

Tak jsem dneska volala do nemocnice...No pohoda, nezaspala jsem, jelikož mám termín na začátku října, tak mi řekli, že můžu přijít v srpnu, ale klidně až v září, že to stačí, jsou jen 4 lekce. Začíná to každé první úterý v měsíci, objednat se není nutno, stačí přijít ve 14.30h před zasedací místnost. Tatínek prý chodit nemusí, ten pak platí 450 Kč až při vstupu na porodní sál. No myslím, že vyrazím raději v srpnu. Té paní Brůčkové jsem nakonec nevolala, myslím, že bude stačit ten kurz v nemocnici. Snad to bude k něčemu dobré.

coryna
16. črc 2008

Ahoj, i já se chystám rodit v Příbrami ( mám už to za pár :o) ), doporučuju i zajít na prohlídku :
Prohlídky porodních sálů a pokojů, na nichž jsou ženy po porodu, jsou nabízeny všem těhotným ženám i jejich doprovodu. Prohlídky porodních sálů se konají pravidelně, každé první pondělí a čtvrté úterý v měsíci a po telefonické domluvě kdykoliv. Byli jsme s manželem a líbylo se nám, sice zařízení na 6nedělí starší, ale co, účel splní stejně 🙂 už jsem tam byla i na monitoru a všichni se chovali moc hezky. Na tu prohlídku fakt doporučuju zajít, mě to dost uklidnilo, protože už vím do čeho jdu. 😉 A pak napíšu, jak se mi tam rodilo. 😉

mila12
16. črc 2008

Coryna: tak ať ti to dobře dopadne! 🙂 Chodila jsi na kurz - kam? Četla jsem, že návštěva porodního sálu je zahrnuta i v tom kurzu, tak se podívám...

kortanova
16. črc 2008

Ahojky,
já rodila v Příbrami přesně před jedenácti měsíci a musím říct, že super. Tehdy nebylo ani moc narváno, měla jsem zaplacený nadstandart a fakt super. Porodní pokoje jsou pěkně vybavený, měla jsem příjemnou asistentku a i příjemnou doktorku a doktora. Na pokoji šestinedělí to bylo dobrý, taky jsem se setkala s jednou nepříjemnou sestrou, ale každý nemůže být skvělý a báječný. Jelikož jsem neměla žádný problémy, tak jsem se ani nesetkala s nějakou negativní zkušeností. Ještě v těhu jsem tam ležela týden na rizikovým oddělení a tam to bylo taky fajn. už se ta péče o hodně zlepšila. Jak tu psala zany, pokoje jsou 4 lůžkové nebo 3 lůžkové a mezi nimi je sociálka především pro mimi. Záchody jsou na chodbě. Není to tak strašný, ty tři dny se to nechá vydržet. Nadstandart stojí myslím 300Kč za noc, přinesou jídlo a všechno. Prostě klid. Na pokoj za vámi může kdokoli, jinak návštěvy musí být na chodbě nebo v jídelně, což jsem viděla jako negativum. Škoda jen, že ten nadstandart nejde zarezervovat🙂 Prostě to musí být náhoda aby byl volný.
Na předporodní kurz jsem taky chodila k pí. Brůčkové, ono je to tak trochu jedno kam půjdete, ona pí. Brůčkova stejně dělala v nemocnici v Příbrami, takže jde jen o to, že je to v takový soukromnější atmosféře než v nemocnici.
Tak přeji štěstí všem, kdo máte porod před sebou...
Monika

coryna
18. črc 2008

mila12 - odpověděla jsem Ti do IP 😉

mila12
18. črc 2008

coryna - děkuju ti 🙂

jirik.k
19. črc 2008

ahoj holky,v Příbrami jsem rodila pred dvema roky a ted jsem na zacatku druheho tehotenstvi a taky tam pujdu rodit.celkove nas tam maminek bylo malo a tak si sestry udeli temer vzdy cas, kdyz jsme potrebovali nakou radu.jediny s tim mi nepomohli bylo kojeni.to rikali zkousejte sama, to pujde.a neslo to.tak doufam, ze s druhym mimcem to uz pujde.jinak na pribramskou porodnici mam dobre vzpominky.kdyby naka mamina,ktera by nekdy chtela zajit v pribrami na kafco, budu jen rada.me je 23let a muj prcek jirik je 2lety klucina.druhe mimco cekame v breznu.

janakropackova
19. črc 2008

Ahojky já rodila v Příbrami před pomalu 4roky a super, super, super. Kdyby to zdravotní stav miminka dovolil ani na moment bych neváhala a jela zase tam i když bydlíme u Prahy.
Tenkrát jsem tam ležela 2měsíce na rizikovém pak si odskočila na měsíc domů a šup do porodky. Porodní pokoj soukr pro sebe se všema pomůckama a senzační ochota. Rodil mě pan pr. Chudáček a nemůžu si vynachválit. Sestry nahoře taky dobrý a jelikož jsem měla nadstandart tak tam se mnou spal i manžel a to byla vždy ráno sranda, ani nám tam nechodili jen se zeptali jestli vše OK. Jediné co tak přesně jak tu píše JIRIK.K kojení byl problém, ale mi to vzali přez kloboučky a šlo to. Taky první koupání bylo pro mě šok. Nechali mě aby jsem malého vykoupala a sestra se jen dívala a nic mi neukázala, ale zvládli jsme to a já opravdu jen chválím.

Porod mám bohužel ze zdravotních důvodů miminka v Motole a rodíme už od úterka tak nám držte palečky (v úterý začínají vyvolávat).

jirik.k
20. črc 2008

ahoj holky, mate nektera zkusenost v pribrami s porodem do vody?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru