Posílení imunity. Co opravdu funguje?

alishkaaa
26. zář 2022

Milé maminky, poraďte prosím, jaký doplněk stravy se vám nejvíce osvědčil na posílení imunity u dětí? Starší začala chodit do školky a po dvou dnech ve školce rýma, kašel, chytila to samozřejmě i mladší a pak i já a manžel. Sotva jsme se z toho dostali, přinesli jsme si domů další bacil. A prakticky už měsíc se potýkáme s nudlí u nosu. Ano, bylo mi jasné, že s nástupem do školky se nemocím nevyhneme, ale nechci každých čtrnáct dní řešit rýmu... Užíváme Rakytníčky, občas Marťánky, ale chtěla bych zkusit nějaké imunoglukany nebo probiotika. Co se nejvíce osvědčilo vám? Je toho tolik, že člověk neví, co vybrat... Budu ráda za konkrétní typy a rady 🙂

makovice88
26. zář 2022

Davam Imunoglukan a rybi olej. Do skolky chodi od zacatku zari a je jedina z nove nastoupenych, kdo zatim neonemocnel. Muze to byt nahoda, ale taky nemusi. 😁

jipe
26. zář 2022

@alishkaaa starší chodí do druhé třídy a chytá pořád všechno, co kolem něj proletí :( Imunoglukan, multisanostol, bylinky bez výraznějšího efektu. Asi zkusím kolostrum.

jola777
26. zář 2022

Kolostrum, probiotika a multivitaminy. 🙂

jipe
26. zář 2022

@jola777 já ted koukám, žeto kolostrumse musí dávat 30 minut před jídlem :( To ráno nedáme, 30 minut po probuzení už musí být posnídani, at stíháme

jola777
26. zář 2022

@jipe Tak to ani nevím. My ho bereme po večeři. 🤷‍♀️

jola777
26. zář 2022

@jipe My máme toto a píšou tam: večer, nejlépe před jidlem. 🙂

corry21
26. zář 2022

Dávám betaglukan, multivitamíny, rybí olej a probiotika, plus pestrá strava. Zatím bez nemoci, ale mám nadprůměrně zdravý děti 😂

megi89
26. zář 2022

Dávám tohle, a celaskon když si vzpomenu a zatím měl jen bílou rýmu pár dní. U syna ve školce jsou děti pořád nemocné a chodí snad jen 4 děti.

2hanah
26. zář 2022

Olimunovac.

konidana
26. zář 2022

@alishkaaa rekla bych ze prvni skolkove roky nefungovalo nic. Do te doby naprosto zdravi, ve skolce furt kasel nebo ryma. Predskolaci uz byli v pohode🙂. Jine nemoci nemeli ani ve skolce, teda krom nestovic, ale ty jsem nevim odkud prinesla ja🤣

lenatko91
26. zář 2022

Jaké multivitaminy dáváte prosím? 211 bude přispívat, tak ať vím, které koupit 😊

felis
28. zář 2022

Dávala jsem imunoglukan a celaskon 2x100mg s ovocnou příchutí (nemůže ublížit, přebytku se tělo zbaví), pak čerstvá zelenina a ovoce, pohyb na čerstvém vzduchu, otužování a odpočinek.
Teď je dcera už na ZŠ. Školka byla brutal, ale na ZŠ už téměř nebyla nemocná. Teď když nám něco je anebo cítíme začátek nachlazení, tak si zvýšíme dávku vitamínů C, B a D klidně o polovinu víc, než je doporučené denní dávkování a prostě dva dny klid, spánek, vylezime to... A musím ťuk, ťuk zaklepat, že se to nerozjede.

amenophus
29. zář 2022

Nase mala uz chodi do skolky 2 roky a ze by byla zdravejsi nepozoruju. Lockdowny do toho asi trochu hodily vidle a zacala pak defakto nanovo, mozna. Kazdopadne obvykle je nemocna po 2 tydnech ve skolce, kdyz davame imunoglukan tak vydrzi 3! 🤣 Takze asi trochu to pomaha.

@felis jak prosim otuzujete deti? Bych to chtela taky zkusit, ale zatim kazdy pokus byl askorat spoustecem nemoci. Asi se to musi pozvolneji, ale najit ten balanc aby to nebylo moc narazove a pritom se to nekam posunulo, se mi nedari.

michalusenka
29. zář 2022

Bohužel nic a až někdo něco vymyslí,budu mu líbat ruce.min rok od září do července obě na střídačku nemocné,šílené.a hlavně že mladší jsem kojila do roku a půl a k prdu

bjorka
5. říj 2022

@alishkaaa já se kdysi inspirovala článkem, kupuju dětem preventan , přidávám c a je to v pohodě.https://www.sendire.cz/cim-zvysit-imunitu/

bohumilakupkova
5. říj 2022

Bojím se radovat předčasně, ale pravděpodobně pomáhá Bactoral a teď začaly děti brát kolostrum, tak uvidíme...Imunoglukan ani multivitaminy dětem nepomáhaly. Ještě dávám Preventan. Jestli nemáte inhalátor, tak moc doporučuji. Dětem urychlil uzdravení rýmy a kašle. Taky je super hned v začátku začít prostřikovat nos mořskou vodou.