Potíže s dýcháním 2 měsíční dcery. Znáte to?

mikulka
27. čer 2008

Ahoj holčiny,

mám už delší dobu, asi 2 měsíce, potíže s dýcháním. Nejdřív jsem se jen zadýchávala takřka při každé, i malé činnosti. Teď poslední dobou se mi stává, že se jako by nemohu nadechnout, mám někdy pocit, že se udusím. Byla jsem na ekg a v pořádku.
Taky v těch vedrech je mi hůř, to je jasné. Pomáhá mi, když se projdu venku, že se asi okysličím. Ale děsí mě to, je to hrozný pocit nemoci se nadechnout a trochu se jako by dustit.
Máte to některá?

toni78
1. črc 2008

kdyby nastali nějaké komplikace tak at ví že máš ekg v poho,je to dobrá věc.

chiwule
1. črc 2008

ahoj holky, já se taky v poslední době a zvlášť v těch vedrech zadýchávám. když rychleji jdu a nebo u chůze telefonuju, nemůžu popadnout dech 😒 a je fakt, že jsem alergik s mírným astma, tak mi těhu v téhle oblasti asi nepřidá 🙂 ale je to opravdu nepříjemný pocit, nemoct popadnout dech, s výdechem teda potíž nemám, spíš se vůbec nadechnout 😕
jo a to ekg si neuvědomuju, že by mě dr posílala. dělali mi ho jen před IVF, ale v těhu už ne 😨

tanuki
15. črc 2008

tak se připojuju k tomu, že mým největším problémem jsou bolesti pánve. Hlavně ráno, ještě jsem asi nenašla optimální polohu pro spaní ☹ ale plánuju teď kojící polštář a snad to nějak vymyslíme.
K tomu EKG, nemáte to v průkazce? Já mám na zadní straně kolonky zubař, praktik a odborné nálezy, ekg, plicní. A jediné plicní mi přeškrtli - že to je přežitek z minulosti, kdy se těhule rentgenovali, zda nemají tuberkulózu. Prý to má být ideálně do 24.tt, no já mám zatím razítko jen od zubaře 😅

petv
16. črc 2008

Ahoj holky,
teď jste mě uklidnili. Jsem těhotná teprve 4týdny a s dýcháním a závraťěmi mám malé potíže. Vyjít do druhého patra je málem moje poslední! Před otěhotněním jsem kouřila, myslela jsem si, že je to od toho. Budu doufat, že se to nebude zhoršovat 🙂

jennyska
22. říj 2013

Ahoj Maminky,

mohly byste svou zkušeností s astmatem u Vás a nebo Vašich děti přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti, rady, tipy ohledně všeho mateřského? 😉

Stačí ji vložit zde: https://www.modrykonik.cz/astma a přidat klidně i nějaký Váš tip na léčbu, prevenci, s čím máte dobré zkušenosti, s čím špatné apod. Určitě tím pomůžete ostatním maminkám, které se toutu nemocí právě trápí u sebe nebo u svých ratolestí.

Děkuji Vám za vaše zkušenosti, rady i tipy!
Mějte krásný den 🙂
Janča