Potíže s dýcháním 2 měsíční dcery. Znáte to?

mikulka
27. čer 2008

Ahoj holčiny,

mám už delší dobu, asi 2 měsíce, potíže s dýcháním. Nejdřív jsem se jen zadýchávala takřka při každé, i malé činnosti. Teď poslední dobou se mi stává, že se jako by nemohu nadechnout, mám někdy pocit, že se udusím. Byla jsem na ekg a v pořádku.
Taky v těch vedrech je mi hůř, to je jasné. Pomáhá mi, když se projdu venku, že se asi okysličím. Ale děsí mě to, je to hrozný pocit nemoci se nadechnout a trochu se jako by dustit.
Máte to některá?

dnada
27. čer 2008

Ahojky mikulko, nemám takové potíže jako Ty ani už ve vysokém stupni těhotěnství a to sem i slušně přibrala.Jo,zadýchám se,když "vyběhnu" rychlejš,stačí i pár rychlých kroků,ale rychle se to srovná.Nevím,byla jsi už na kalmetizaci?EKG můžeš mít v pořádku,tady jde spíše o kapacitu plic a řekla bych možná i trochu nádech slabého astmatu(a neděs se,stačí jen zajít k doktorům a říct,co ti je a oni na to možná i přijdou 😉 ) Jak říkám,navštiv nejlépe plicní a řekni jim o svých potížích,to bude nejlepší než se spoléhat na rady na intrnetu a děsit se pokaždé,když se Ti to stane 😉

mikulka
autor
27. čer 2008

A co to je ta kalmetizace? Astma mě taky napadlo, ale nemám žádnou alergii, nic, začalo mi to vyloženě až teď v těho cca od 22 tt... K dr. mám jít za týden, tak jí to řeknu, jestli poradí. Tady právě nejde o zadýchávání, to je asi normální, ale spíš pocit, že prostě nemám vzduch. 😕

mikulka
autor
27. čer 2008

Ještě jsem si vzpomněla, že při astmatu je potíž při výdechu. Já to mám při nádechu... Snad ještě někdo přispěje.

helcah
27. čer 2008

Mikulka mě zjistili ještě před těhu menší nález na plicích, z kterého se může (ale nemusí) rozvinout astma. Problém je při výdechu, ale to zjistíš spíš na plicním při té dýchací zkoušce, ale jinak cítím spíš problém s nádechem a to hlavně teď v těhu v těch vedrech. Někdy mi to dělá opravdu problémy a to hlavně v leže. Ale hlavně se tím nesmíš moc stresovat, protože bys mohla mít úzkost že se přidusíš a opravdu by se Ti mohlo dýchat ještě podstatně hůř. Zkus se vždycky odreagovat, zamyslet na něco přijemného, hodně se na to pravidelné a hluboké dýchání zaměřit. A kdyžtak si zkus zavolat na plicní a objednat se tam na kontrolu. Akorát vím, že vždycky chtějí rentgen plic a to nevím, jestli se může v těhu podstoupit.

dnada
27. čer 2008

no to není pravda, moje mamka má malou kapacitu plic,tzn. slabé astma,má problém se nadechnout,dostala i takové to foukátko,musí inhalovat každé ráno.Astma nemá nic společného s alergií. Kalmetizace je plicní oddělení,kam by tě měl poslat gynekolog(-žka) ,já tam byla cca už v 16tt . A to zadýchání je normálně hlavně ve vyšším stupni těhotenství,mimčo je už velký a jedny plíce táhnou dvě tělíčka 😉 Ale myslím si,že opravdu nejlepším řešením říct to DR a nespoléhat se na neodborné rady laiků jako sem já

mikulka
autor
27. čer 2008

helco, a ty jsi měla i nějaké potíže před těho? Alergie či tak?
Holky, to mě teda děsíte. Mně připadá divné, že by se mi astma rozjelo až při těho, právě v době, kdy prý potíže s dýcháním v těho jsou. Nikdy jsem s tím neměla potíže, nikdy ani žádná alergie, ani nikdo v rodině. To se mi fakt nezdá, že by každý, kdo má v těho potíže s dýcháním, mě hned astma. teda doufám, že to tak nebude. ☹

miksa
27. čer 2008

mikulka potíže co popisuješ se mi jeví na astma nebo úzkost, jsem od dětství astmatik a taky mám problémy s dýcháním už léta užívám inhalátory, určitě to řekni svému lékaři a on tě odešle na plicní a tam už si s tebou poradí a vše ti vysvětlí,

jinak to taky dělá když mám úzkost tak se mi všechno sevře a nemůžu se nadechnout je to velice často, ale stejně bude asi potřeba aby jsi to řešila s odborníkem a aby vyloučil astma, myslím že i když jsi dříve problémy neměla tak to mohla propuknout v těhotenství, jinak se neboj a zajdi k lékaři určitě ti vše vysvětlí a poradí a je to lepší než jen se to snažit vyřešit přes net

helcah
27. čer 2008

Mikulko já jsem níkdy neměla alergii, ale problém s dýcháním jo. Jak píše Dnada - malou kapacitu plic. Ale astma zatím nemám a doufám že se mu vyhnu. Pouze mi bylo řečeno, že žádnou takovou dušnost nemám podceňovat a zajít si hned k Dr. takže být tebou, zajdu si tam také. A s tou úzkostí je to pravda, pokud se Ti zdá, že se Ti špatně dýchá, může se to ještě zhoršit právě tím psychickým stavem. Ale nemusí to nutně něco znamenat, myslím že v těhotenství se projeví spousta problémů, který člověk jinak nezná.

eliotka
27. čer 2008

Holky, neblázněte, mně se taky špatně dýchá - a zvlášt v tech vedrech!!!! a nepomyslela bych hned na astma. Nevěřím, už i jako zdravotník!!!, že by se astma nikdy v životě nijak neprojevilo a pak lup, v těho ano.
Mně dr. řekla, že v těho to je normání, že dušnost má 4 stupně, tedy dušnost v těho, do 2. stupně je to v normě. A to co tady popisuje mik je tak 1. stupen.
S astmatem fakt nestrašte.

mikulka
autor
27. čer 2008

eliotko, díky, ale holky tu právě píší, že potíže měly vždycky, nejen v těho, nebo to mají rododvé.

mikulka
autor
27. čer 2008

Průduškové (bronchiální) astma se projevuje záchvaty převážně suchého, dráždivého kašle, pocitem dechové nedostatečnosti a slyšitelným dýcháním (pískot, chrčení apod.). Příčinou zánětu dýchacích cest při astmatu je nejčastěji alergie. Proto se astma vyskytuje často u lidí, kteří už měli jiné alergické projevy (například ekzém, kopřivku, alergickou rýmu, …). Také vznik astmatu souvisí s genetikou (vrozené dispozice) a faktory životního prostředí a životního stylu. Astma se sice může projevit v každém věku, ale především jde o onemocnění mladých dospělých a dětí.

tanuki
27. čer 2008

hihi, no vzhledem k tomu, že tady jsou všechny těhulky ve stejném období - něco přes 20tt, tak si myslím, že je to spíš normální (bohužel). Já mám slabší astma, zhoršilo se mi to na konci prvního trimestru, kdy jsem měla infekci dých cest, tak od té doby mám pro jistotu inhalátory. Nejsem na nic alergická, astma může být i z chladu, námahy, stresu, v reakci na infekci...
ale takový ten pocit nedostatku a nemoci dodechnout patří opravdu spíš k úzkosti. A nemusíš proto být hysterka 😉 Já když jsem zaměstnaná, s někým si povídám, najednou o problémech s dýcháním nevím 😀
Každopádně si myslím, že mimina jsou už docela dost velká a prostě hodně tlačí na bránici, což je hlavní dýchací sval a to dusno k tomu...

Doporučuju dát do hrnce vařit na dno vincentku a přehodit přes sebe ručník a inhalovat. zkoušela jsem i tu solnou jeskyni, je to příjemné, ale 50% lidí mi tvrdí, ež to nemá efekt, tak nevím, psychika je mocná čarodějka! A pokud to nepomůže, tak zajít k doktorovi. Ale z mé zkušenosti, (taky jsem zdravotník) ti mohu říci, že plicaři vidí skoro na každém astma 😉 když by ti vyšetřovali kapacitu plic, tak je jasné, že nedopadne dobře, když máš pupíka..

mikulka
autor
27. čer 2008

tanuki, to zní moc rozumě, díky 🙂
Ta solná jeskyně, to je bezva nápad, vždycky jsem tam chtěla jít 🙂
Jo, to je dobrý postřeh, že jsme vlastně všechny skoro ve stejných týdnech, ha 😕

meleri
27. čer 2008

tak toto mě trápí už od druhého týdne po početí...problémy s dýcháním a závratě...občas je to lepší občas horší..ale prý je to normální, tak nevím..já skončila s horama, všechno co představuje kopec nebo hory..někdy se zadýchám jenom jak mluvím...
někdy mi taky buší srdce, je to dost nepříjemné..
o těchto vedrech ani nemluvím,někdy lezu do schodů po čtyřech, pomáhá to. samozřejmě když se nikdo nedívá... 🙂

meleri
27. čer 2008

že prý to dítě krade kyslík matce, tak proto..myslím, že to nic vážného není, jenom je třeba se šetřit, no.

ilci
27. čer 2008

jo, taky jsem měla potíže s dýcháním, a to jsem třeba jen seděla a nic nedělala, ale poslední dobou je to OK
taky si myslím, že mimčo krade kyslík 😉

meleri
27. čer 2008

mě spíš trápí víc ta pánev..tedy bolesti pánve..je to někdy jako kdyby mnou projel el. proud..
Ale to s tím dýcháním je taky nepříjemné..
prý to může být i nedostatek železa, to mi říkal doktor, a dělal mi testy, a měla jsem to dobrý..

tanuki
27. čer 2008

jojo, to máte pravdu, to "kradení" má také vliv.

mikulko, nevím, z které části Prahy jsi, ale já byla párkrát v téhle na Praze 6 blízko Dejvické http://www.solnajeskynepraha.cz/ a je skvělá - mají tam taková malá blikající světýlka, která mění barvu, hrozně pohodlné sedačky a do toho tam pouští šumění moře. Kýč, ale je to opravdu příjemné 😉 a i tu cenu tam mají jakš takš. já si koupila tu permanentku na 5vstupů.

mikulka
autor
28. čer 2008

tanuky, moc díky, to mám blízko.
A prosím tě, oni tě tam na těch 45 min zamknou? Nebo můžeš jít pryč, kdybych třeba nemohla dýchat nebo tak. Ale dýchalo se ti tam dobře, ne?

meleri
30. čer 2008

tak dneska me to trapi slusne to zadychani teda... 😒

mikulka
autor
30. čer 2008

Holky, já myslím, že je to taky počasím. Když je horko, taky to mám horší. Teda ne zadýchávání, ale to, že se jako by nemohu nadechnout.

meleri
30. čer 2008

jo tak to já taky..a do toho ta pánev, tak nevím, aspon s tou pánví to už nikdy nepřestane? 😒

toni78
30. čer 2008

ahoj holky-já mám taky problémy s dýcháním ale u mě bohužel byl jak na ekg tak na ekg-holtru nález,je to u mě čím dál horší a tak mi bylo naznačeno že můžu rodit klidně i císařem. 😒

meleri
30. čer 2008

jejda..a z čeho tě poslali na to EKG?
Totiž, ptám se kvůli sebe, nezlob se..často se mi totiž stává, že mi srdce v hrudníku skáče a dost to bolí a lapám po dechu..pak to přejde, ale je to nepříjemné..tak nevím, asi to řeknu doktorovi..

ahoj

toni78
30. čer 2008

meleri-ekg by měla podstoupit každá těhule!

meleri
30. čer 2008

Toni,

ok, ale napiš aspon v kterém týdnu jsi to podstoupila! Já o tom teda neslyšela, že by to měla podstoupit každá těhotná.

toni78
30. čer 2008

já ekg-poprvé podstoupila v 17tt a pak co 3týdny protože bylo špatné,ekg+ interní vyšetř.+zubař,tímhle bys měla projít ale někteří gynek.tohle maminam asi zapomenou říct.

mikulka
autor
1. črc 2008

Mně moje dr. taky poslala na EKG a na internu, že se mi špatně dýchalo. A bylo tam vše ok, tak říkala, že to prostě některé těhotné mají. Ale jak se občas nemohu nadechnout, na to se chci ještě zeptat. Já vím, že těhulky mají problémy se zadýcháváním, to je normální.

Holky, já ale myslím, že standardně na EKG neposílají, určitě ne každou těhulku.

toni78
1. črc 2008

mikulka-nevím jak jinde ale u nás je zubař a interní vyš.+ekg povinné a jsen za to ráda aspon vím že moje srdce není úplně o.k a že pokud se rozhodne že budu muset císařem,půjdu at mě ještě nechytne šlak na porodním sále 😉

mikulka
autor
1. črc 2008

toni, aha, tak já myslela, že mě dr. posílá jen že se mi špatně dýchá, ale asi tedy posílá všechny... Tím líp, že jo.