Potrat císařem ve 24. týdnu

blboun
14. zář 2016

Bohužel jsme na 2. screeningu zjistili, že naše miminko má vývojové vady na srdíčku, které nejsou slučitelné se životem, Chtěla bych se tedy zeptat maminek, které májí zkušenosti s potratem CS v 2. trimestru, jak dlouho po zákroku jste musely ležet v nemocnici? Jak po klasickém císaři nebo kratší dobu? Děkuji za odpovědi

elishka87
14. zář 2016

ahoj, moc mě to mrzí, že tím procházíš! Je to hodně těžké si tím vším projít.
Já měla potrat v 17.tt, jedná se o vyvolávaný porod, bohužel 😢
První den mě přijali, udělali všelijaká vyšetření, zavedli mi večer dilatační tyčinky (nebo tak nějak) - asi na roztažení hrdla. Druhý den ráno mi zavedli vyvolávací tabletu a odpoledne to přišlo. U každé to ale zabírá jinak. Pak ještě v narkóze revize na vyčištění dělohy. Další den odpoledne jsem jela domů. Ale u Tebe je to později, takže možná, že tam ještě den, dva budeš. Dávají i léky na zastavení laktace, aby se Ti nespustila.

blboun
autor
14. zář 2016

@elishka87 Děkuji za odpověď. Snad tam nebudu moc dlouho

endys876
Autor odpověď smazal
Zobraz
blboun
autor
14. zář 2016

@endys876 Děkuji za odpověĎ... Mrzí mě, že sis tím musela projít taky

musichetta
14. zář 2016

Ahoj, to je mi moc líto 😢 Poslyš, já bych v Tobě nerada vzbuzovala nějaké falešné naděje, ale tyhle screeningy nemusí být vždy 100% spolehlivé, myslím, že pokud děťátko ještě žije (z Tvého příspěvku jsem to tak pochopila, jestli to tak není, tak se omlouvám a už asi radši nemusíš číst dál), může být ještě naděje, že to třeba bude jinak. Jestli chceš, můžeš kontaktovat Linku pomoci pro těhotné (http://linkapomoci.cz/), třeba by Ti tam řekli, co a jak Tě čeká a jak se s tím vyrovnat. A... omlouvám se, asi to zní krutě, ale kdyby děťátko vážně mělo umřít, nebylo by lepší nechat tomu volný průběh než jít na umělý potrat? Asi to zní fakt hnusně... ale při nejhorším by to dopadlo stejně, a aspoň by sis nemusela vyčítat, že jsi měla na jeho smrti podíl. Jestli jsem napsala něco, co se Tě dotklo, tak se hrozně omlouvám, neměla jsem to v úmyslu. Budu na Tebe myslet.

demetritis
14. zář 2016

Nechci davat plane nadeje syn od znamich to mel na utz ve 20 tt taky ve 30tt ze je to operativni je po 5operacich aaz na jizvy na hrudnicku je ok bude mu uz na jare 5 , a z druhe strani u brachy byla menci komplikace mamu nechali rodit normalne a bracha 2dny po porodu zemrel je to slozite drz se

alli81
14. zář 2016

Já jsem potratila ve 24. týdnu dvojčátka..ale rozjelo se mi to samo..v nemocnici jsem byla 3 dny, jelikož jsem musela dostávat trasfuze..držím moc pěsti, ať to zvládneš co nejlépe..

blboun
autor
16. zář 2016

@musichetta Nemyslím si, že by to bylo lepší... Podle více doktorů nemá miminko naděj a nechci ho trápit

blboun
autor
16. zář 2016

Jinak císařem nakonec to nebude. Už jsem domluvená v neděli na příjem a v pondělí mi to vyvolají a odrodím ho. Už, aby bylo po všem

mejbellina
16. zář 2016

@blboun je mi to líto, držím pěsti ať to zvládneš a rychle se z toho oklepeš.

blboun
autor
16. zář 2016

Děkuji
@mejbellina

elishka87
16. zář 2016

@blboun je to hodně nepříjemný zážitek, ale určitě je to pro Tvé tělo šetrnější, než císař. Navíc se budete moct snažit o miminko dříve, po císaři se doporučuje rok. Mně po vyvolávaném "porodu" doporučovali 3-6 měsíců.
Držím palce, aby to v pondělí proběhlo rychle a netrápila ses dlouho! ☹

blboun
autor
16. zář 2016

@elishka87 Taky jsem ráda, že na císař nemusím... Jednoho syna doma už mám, takže budu moct dříve z nemocnice domů za ním a být s ním... Navíc po 1 císaři už mám a říkali mi, že kdyby i toto šlo císařem tak že bych pak měla i menší šanci na otěhotnění, když by se do dělohy zase řezalo. Takhle to bude lepší

elishka87
16. zář 2016

@blboun To je dobře, že už jednoho chlapečka doma máš, bude to teď takový hnací motor, abyste to doma překonali. Nám to nedopadlo hned s prvním. Ale po 3 měsících se zadařilo a vypadá to dobře. Jen se bojím to zakřiknout a strachu se nikdy nezbavím.
V pondělí budu držet palce, ať je to rychle za Tebou a můžeš brzy domů

blboun
autor
16. zář 2016

@elishka87 Taky pokud znovu otěhotním se budu víc bát už od začátku... Neboj všechno dobře dopadne a budeš mít brzo krásné miminko 🙂

mikayla
16. zář 2016

@musichetta
@blboun ahoj, reaguju na musichettu, myslim, ze na tom.je velka pravda. Nam ve 22tt zjistily mnohocetne vyvojov vady mozku, zkracene koncetiny, dilataci ledvin...tez odeslani na potrat, ktery jsme nakonec odmitli ze dite kdyztak umre samo, aniz bych ho zabila ja, jeho mama-prosli.jsme.si taky peklem, ale.narodil se nam zdravy syn!!!s tim, ze lekari rekli, ze i sono neni na 100%, ze se obcas stane chyba. Jestli je vada neslucitelna, tak ti zemre, ale tynebudes mit pocit, zes to byla ty, kdo k tomu dal povel.

mikayla
16. zář 2016

@demetritis ano, ty chyby ve screeningach se opravdu deji a nechci domyslet kolik dobrych, zdravych nebo operovatelnych deti na to dojelo :((

anehap
16. zář 2016

@mikayla to je strasny☹ Obdivuju, ze jste to ustali, vsichni do vas museli "hucet", at jdete na potrat...je uzasny, ze to tak dopadlo a mate zdraveho chlapecka! Mam taky par takovych pripadu ve svem okoli a kdyz ty deti vidim, rikam si - jeste, ze rodice si stali za svym a neposlechli lekare...naproti tomu mame v rodine pripad, kdy nastavajici maminka na potrat ve 20.tydnu sla a ani po nekolika letech se s tim psychicky nedokaze srovnat...musi to byt tezky rozhodnuti.

demetritis
16. zář 2016

@mikayla nevim ja bych nemela silu tu ukonci u trojca mel jeden z kluku vyvojove vady ale fakt tezke zustal ve stavu fazolka z ploutvickami i tak jsme byly rozhodli ze chci dat vsem tem cas aspon pobyt semnou bohuzel dcerce skolabovalo srdicko prave na velkem utz a tento postizeni chlapecek umrel o tyden pozdeji pri prichodu na svet a druhy syn umrel mi v rukach nedalo se nic delat rozjelo se to samo meli sroustle placenty a cast byla i k delozni stene tak pak jeste revize no neco desneho , no je na pendrek ze utz je stalepresne jen na 80 procent a podle toho rozhoduji jestli ditema nebo nema nark no snad to zakladatelka zvladne ja bych nemohla ale tak je to kazdeho vec me stalo za to porod potrat si prozit doma a moc si je pochovat a pohrbyt a jen co vym ze skusenosti mami . Ze skupinky co maji pozdni potrati za sebou obvile selze srdicko jeste v deloze jinak je to mozne operovat otazka ja jestli to cele pro zakladatelku nebude horsi prozit nez to ukoncit no .... asi viz co si myslim ale nechci nekoho deptat

mikayla
16. zář 2016

@anehap
@demetritis my meli stesti, ze nase rozhodnuti vsichni respektovali. Nedokazali jsme ho proste zabit i kdyz by byl nemocnej, alr nestastni jsme byly uplne do morku kosti. I ta bolest nad ztratou miminka po narozeni je otresna, ale je urcite lepsi, nez bolest z unrti miminka ktee umrelo tvym rozhodnutim, to si myslim, ze je bolest ktera je opravdu nehorsi, proto bych radsi porodila dite, ktere hned po porodu zemre ale bude vedet, ze jsem ho milovala a ze bych mu nikdy neublizila a ze kdyby byla sance na operaci, urcite by ji dostal a rvali bysme se o zivot jako lvi. Nekdy je to strasne tezky, preju zakladatelce tematu hodne sily.

gepe
16. zář 2016

@blboun ahoj, budu na Tebe myslet, drz se a nevsimej si tech, co by nikdy nikdy, nebo ze screening byl chybovy, ci se da urcite lecit. My tim doma taky prosli, ve 2.trim ukonceno z naseho rozhodnuti, male melo Hypoplasii leveho srdce a Koartaci aorty, tj. pro nevedouci- chybejici leva srdecni komora a nevyvinuta aorta. Lecba zadna, pouze mozna paliativni pece, vcetne operaci. Ve vysledku by to bylo od porodu o tom, ze bychom stale jen cekali kdy zemre, v podstate kdykoliv. A vysvetlovat v te dobe male 2l doma, ze maminka ceka s braskou/sestrickou v nemocnici a ze zemre, a pak se maminka vrati domu. Takze Tvemu-vasemu rozhodnuti rozumim.
Pro ty "znale" zde srdecnich vad, chytnete se za nos, anebo... lepsi je nekdy nenapsat nic. A taky za dalsi, nikdo nikdy nikoho nenuti do potratu, pouze je to vzdy jedna z moznosti o ne/pokracovani reseni. Nas nikdo do potratu nenutil, meli jsme predlozene moznosti co dal a ano, ukonceni tehotenstvi bylo jedno z nich. My se rozhodli, nikdo jiny za nas to neudelal. Takze pokud nekdo neni nesvepravny, rozhodne sam. Nezapomenes, je vsak potreba to prijmout. Nam se to stalo na podzim vloni, nyni jsem v 30tt dle prvniho tp.
@demetritis operovat 🙂 paliativni pece napriklad vcetne paliativnich operaci neni o lecbe. A casto dokud je dite uvnitr matky, nic mu/ji neschazi, byt ma tezkou vadu ci vady.

blboun
autor
16. zář 2016

@gepe Děkuji za podporu. Přeju ať vám další miminko přinese štěstí

hermanecka
16. zář 2016

@blboun Preji Vam hodne sil.
Vicemene jste rozhodnuta tak by Vas maminky mohly podporit a odpovidat na konkretni dotazy,ktere uvadite v diskuzi. Ostatni Vas zivot zit nebudou a u postylky umirajiciho miminka uz vubec ne..I tak si prozijete pri ukonceni bolestive chvile. Vase rozhodnuti plne chapu.

blboun
autor
16. zář 2016

@hermanecka Děkuji. Sdílím váš názor ohledně některých odpovědí. Na druhou stranu jsem s tím tak trochu i počítala, že si přečtu i něco takového

mikayla
16. zář 2016

Ahoj, myslim ze vsichni preji zakladatelce hodne sil, kazdy kdo jsme si prosli VVV vime, jaka je to bolest! nikdo nechtel ublizit, proto nechapu gepe a dalsi reakce. Ja i holky jsme chtely pomoct, ze to nemusi byt jeste treba konecna, ze treba jeste je naděje, ale pokud jsi se tak rozhodla, vsichni to chapou a respektuji!!! Myslim, ze v techto tezkych chvilich je dulezite spis drzet pri sobe a nenechat se unest psaním urazlivych komentu, ktere nikomu nepomuzou akorat ublizi.

blboun
autor
16. zář 2016

@mikayla Gepe to nemyslela určitě nijak zle 🙂 Šlo jen o to, že když se třeba některá žena rozhodne k interupci a chce vědět jen to, jak dlouho bude po ní v nemocnici a lidi jí začnou psát, že to ještě není ztraceno, že je naděje i když je prostě rozhodnuta, že na tu interupci půjde, že i toto by mohlo ublížit, že se v tom někdo prostě pitvá i když o to ta druhá strana nestojí... I když to není myšleno zle 🙂 Ale já i s touto reakcí počítala, přečetla si to, neurazila se, takže se nic neděje

ghanam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru