Potravinové alergie - atopický ekzém

monsou
10. led 2017

Ahoj, prosím o radu, zda nemá některá zkušenost s alergií skoro na všechny potraviny. Poprvé jsme se osypali po mléku - máme atopický ekzém a od té doby to jede, nesneseme skoro nic a teď to vypadá, že máme alergii i na lepek. Už jsem z toho zoufalá, pač nám je přes 9 měsíců, ale já nemůžu zkoušet nové potraviny jako ovoce - broskve, meruňky (ty taky nesneseme), rajčata, ryby... Osypáváme se teď už po potravinách, které jsme dřív snesli jako např. mrkev. Nevíte jak z toho ven? Budu ráda za každou radu. 🙂

maxiste
16. led 2017

No, já jsme z Prahy. A dětského máme také starého praktika, ono je fajn, že je léty takový ošlehaný a už nad hodně věcma jako mávne rukou. Hexu jsme ani nedoočkovali a rovnou po první dávce Pediacelu jsem hodila brzdu a vyžádala si konzultaci u neuroložky. Naštěstí, náš pediatr pracoval kdysi na Motole, právě na oddělení, kde se z celé republiky shromažďovali případy reakcí na vakcínu a ví, že s tím nejsou žerty. Nějakému chlapečkovi se prý rozpustit kyčel ☹. Takže jsem podělaná strachy dát malému ovoce, natož doočkovat hexu, nedej bože sáhnout po Prevenaru. Zkouším se sama zlomit, ale den za dnem to očko prostě odkládám. Určitě jsem biomatka taky. A děsně chytrá. Ale nic neříká.
Budu hledat dál. Připadně samozřejmě dám echo. Sama tady hledám odpovědi na kdeco🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
maxiste
17. led 2017

U hranic z PL jsem se narodila a vyrostla. Kraj super, ale s těma doktorama je to tam fakt na houby. Naše zdravotnictví je skvělé, v porovnání se světem. Ale není komplexní jak říkáš. Jako třeba ayurvéda nebo čínská medicína. Jenže jsou to pro mě dost tenký led. Protože nejsem schopná dohlédnout na jednotlivé účinky preparátů a co k čemu vede. Asi to vyžaduje oddanou víru v člověka, který bude medikace předepisovat. A takového se mi nepodařilo nalézt. Zkusila jsem i DR. Freje a výsledek byl otřesný.
Je to tak, je to celé ruleta a pokaždé se připos.ru strachy, že jsem vybrala špatně. Dnes třeba malej pokašlává už třetí den, ale jinak je celkem OK a manžel praví " NO, tak snad to není pneumokok". Tak to víš, že to přidá, takový kecy. A hned zpytuješ, jaká kráva seš, žes ho neoočkovala.
Ať vybereš, co vybereš, vždycky je tu šance, že si to zmrvila.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
monsou
autor
14. bře 2017

Děkuji za příspěvek. Chci se však k tomu zeptat, co mám tedy dávat svému skoro ročnímu synovi k jídlu v rámci diety? Nemohu mu teď v roce přeci vynechat většinu potravin nebo mohu? Já ho stále kojím, ale jen 2x - 3x denně, musím tedy tu dietu dodržovat taky, nebo již tolik není potřeba, když ho nakojím po x hodinách po nějakém agresivním jídle. Díky za rady! A tu zinkovou mast mi namíchají v lékárně? V roce půjdeme na alergologii, tak jsem zvědavá, co mi tam řeknou za moudra.

ange_de_la_morte
14. bře 2017

@monsou : u syna se projevily známky atopáku někdy okolo 2 nebo 2,5 let .... na alergologii jsme se celkem nic moc nedozvěděli, takže jsem doma nastolila eliminační dietu - ze začátku jedl fakt prakticky jen rýži, některé luštěniny, a nealergizující zeleninu - odstup mezi jednotlivými potravinami 5 dní .... nakonec se ukázalo že většina ovoce a zelenina bez problému ( pár druhů mu vadí), větší množství lepku vadí hodně ( takže jedem částečně bezlepkově), vejce, BKM, spousta dalšího ... ale zase na druhou stranu musím říct, že nyní je ekzém v takovém stavu - že kdo neví že nějaký byl tak by to nepoznal ( mimo krizové období) .... Ještě dodávám že ve školce jí normálně - doma pak dietně ( výsledek je že ekzém vyskakuje jen sezónně), když přestaneme držet dietu doma , dojde postupně ke zhoršení