Potřebuje odkrkávat. Jak na to?

eliotka
10. srp 2009

Ahoj holky,

s malým jsme měli od narození problém, že se musel několikrát odkrkávat, jinak blinkal, hodně moc, dávil se a tak.

Dr. poradila položit ho, chvíli nechat a pak zvednout tak, že se s ním taky zvednu, stoupnu, a chytnu ho ne pod zadkem, ale nahoře jako za hruď, že mu vysej nohy.
Takhle potřeboval krknout aspoň 3x, aby to bylo ok.

Teď je mu 10. měs a stále odkrkávám! Jenže malej už má 9 kg a já si věčným taháním odrovnala břicho. Zkoušela jsem, že krkne jen jednou, těsně po jídle a nestačí to. Sám nesedí, tak ho nemohu nechat samotného v sedu, že by si hrál a sám odkrknul.
Tak nevím, jak to dělat. Poradíte? A myslíte, že to takhle bud e mít furt? ☹

sipcek
10. srp 2009

a keby si ho polozila na brusko,nech sa ponatahuje?mozno ked sa ti viac rozhybe plazenim a lozenim tak si viac poodgrgava.a nesedi ti vobec?

jeudi
10. srp 2009

malinkej jeste nesedi??ten trik znam s tim lehnutim a zvednutim a to porad zvraci kdyz si nekrkne??a zkousela si mlicko AR?treba by mu pak stacilo jedno krknuti a neblinkal by

barushka
11. srp 2009

Eliotka: a co říká doktor? myslím, že reflux by se měl ztratit tak do 8. měsíce, pokud pořád blinká, zkusila bych se poradit s doktorkou...jinak náš malý si už ted krká normálně i sám, taky hodně na bříšku. Blinkal tak do půl roku, ted už jen sem tam. A že nesedí vůbec neřeš! Nás malý se taky potácí jak tyčka ve větru...a jen kojíš a nebo už papá? co zkusit nějak zahustit stravu?

meleri
11. srp 2009

ahoj my měli to samé, měl nevyvinutý jícen a blinkal třeba dvacetkrát za den a dusil se..
taky nám poradili nechat odříhávat, a kojit v malých dávkách, a k tomu jsme vyfasovali syrup (ten už dávno nedáváme). Ptala jsem se pediatričky na to samé a říkala, že tak ve třech měsících se situace zlepší ale že odříhávat bysme měli dávat do té doby dokud nesedí. no a náš má brzy devět měsíců a pořád nesedí...jsou prý různé pozice, ale nám se nejlíp osvědčilo na rameni. jo je to síla já už bych taky byla ráda kdyby seděl..musíme to asi vydržet, ale je fakt že už blinká minimálně.. tak v tom ti asi neporadím...zkus mu dávat věci častěji a menší dávky...sice je to záhul, ale zas to pak líp stráví. 🙂

janneberuska
11. srp 2009

Hele mám mylýho...je mu měsíc...po každým jídle a příkrmu mi strašně blinkal..a špatně odkrkával...tak jsem koupila nutrilon AR proti ublinkávání a krká mi o 106 a vůbec po tom neblinká 😀

eliotka
autor
11. srp 2009

No, on sedí, ale jen když ho posadím na klín, to má krásně rovná záda. Ale sám se do sedu nedostane, tak ho moc posazovat nechci, Navíc mám pocit, že se nejlép vykrká právě tou metodou, co jsem psala.
ON mi už neblindí po každém jídle, ale když se jednou špatně vykrká, jako by se to v něm nashromáždí a pak jednou prostě vyblije vše, že se nestačím divit, kolik toho v něm je. 😕

Jinak dávám už 4 příkrmy a k tomu kojím a dávám vodu či čaj.

meleri, já si to představuju tak, že ho pak mjednoho dne posadím na zem a on si tam sám vesele odkrká a hotovo. 🙂 😉

sipcek, na bříšku to moc nepomůže, to se moc nevykrká...

jeudi
11. srp 2009

z toho si nic nedelej nektere deti prvni chodi a pak az sedi..a jestli sam nesedi tak ho neposazuj.a co nake lehatko to je v polosedu

berynka
11. srp 2009

Eliotka, my taky museli malou nechávat hodně odříhnout. Nejlíp nám fungovalo po krmení chvilku položit na záda a pak "nahodit" přes rameno a pak taky posadit. Stejně jak píšeš...v době kdy ještě sama neseděla, tak jí dát před sebe na klín a třeba na chviličku pustit tv. To jí zaujalo, natáhla se a bublina byla venku 😀 .
Jak malej začne sám sedět a lézt, tak se to s tím krkáním pro tebe zlepší, uvidíš! 😉
Já po jídle na bříško malou dávat nemohla vůbec. Ona nebyla blinkací typ, ale tahle poloha, když byla najezená, jí nedělala dobře. To si hned ublinkla 😅 .