Používali jste u miminka rektální trubičku dlouhodobě?

lucie255
30. zář 2012

Musíme ji použít každou noc. Přes den se vyprázdní malý sam. Mám srach z návyku,....jak jste na tom byly vy?

petranela
30. zář 2012

@lucie255 určtě neměj z rourky strach, návyk žádný být nemůže, my jsme ji museli používat fakt denně několik měsíců u obou dětí, jinak to prostě nešlo. Lidi mně strašili a stresovali.... 😒 A pak jsem jim zkusila udělat odvar z lněného semínka a hrozně moc jim to pomohlo a rourku jsme už používat nemuseli. Lněné semínko necháš pár minut přejít varem a ten sliz dáš dítěti do flašky s pítím, nebo i lžičkovat. Musí se to zapíjet. Dávala jsem to tuším i několikrát denně a dávkování podle zkušenosti jak to zabíralo, přesně nevím už kolik dostávali. A úplně nejlepší to bylo jak děti začaly lozit, od té doby kakají sami úplně bez problémů a když jim rostly zuby tak i 7x denně! 😉

lucie255
autor
30. zář 2012

@petranela....moc děkuji, uklidnila si mě. Právě, že mě taky lidi straší. Používám ji už od 4tt....takže skoro měsíc v kuse, bez ní to nejde. Stím lněným semínkem to zkusím až se zeptám lékařky, zatím totiž plně kojím a nemáme ani čajík. jinak krom trubičky jsem zkoušela všechno, kapky, probiotika, teplý pytlík...bohužel bez úspěchu.

petranela
30. zář 2012

@lucie255 jojo, taky mi vadilo jak všichni radili a nerozměli tomu a my to jen zbytečně řešili a stresovali se.... uškodit to fakt nemůže. Odvar můžeš kdyžtak zkusit nalžičkovat a namíchat s vodou, nebo dát do stříkačky od Nurofenu, ta je na tohle bezva. Tak držím palce 😉 My taky zkoušeli úplně vše, kapičky, probiotika a vůbec nic. Jedině ta rourka a semínko.

ladybugie
30. zář 2012

u všech tří dětí jsem jí používala a žádnej návyk nemají. U dcerky to bylo pomalu do pěti měsíců obden. U dvojčat několikrát denně první dva měsíce, měli šílenou zácpu po sunaru. Jak jsme přešli na Nutrilon, tak zůstali jen prdíky. Ale tu rourku měli tak do 4 měsíce. A jak říkám, návyk u žádného dítěte nemám. Vyzkoušeli jsme kde co, ale trubička je trubička. ty prdíky holt musí ven, všelijaké kapičky ať jdou k šípku.

lucie255
autor
30. zář 2012

@ladybugie...jsem ráda, že nejsem sama. Zácpa nás netrápí a trubičkou někdy odejde i stolice. Ještě , že existuje. Jinak by se prcek moc trápil.

sacvi
1. říj 2012

Také jsem to řešila. Malou strašně bolelívalo bříško. Nebýt rourky brečela by dny i noci v tahu ☹ A všude sem právě četla, že si takhle navykne a pak bude mít problémy, což mě akorát stresovalo 😒 Mám bráchu o 17let mladšího a taky jsme mu museli pořád rourku dávat-hrozně na bolení trpěl a žádné problémy neměl takže jsem se tím trochu snažila uklidnit a malé dávala podle potřeby. Nejdřív sem vyzkoušela vše jiné-teplou plínu na břicho apod. a když nic normálně sem rourku používala. No a od roka kaká na záchod a teď má přes 3roky a prolémy žádný nemá 😉

Jen teda nechápu proč se o tom návyku mluví??? 😖