Praskající a zabarvené nehtíky. Máte zkušenost?

hpaja
3. led 2011

Ahoj, můj synek má některé nehtíky na nohou podélně popraskané a některé zbarvené dožluta. Máte někdo podobnou zkušenost? Nevím, jestli nemá třeba nedostatek nějakého vitamínu. Díky 🙂

hpaja
autor
4. led 2011

Nikdo nemá nic podobného?

lamarika
4. led 2011

Můj to má taky. Ke všemu má některé nehtíky stááášně silné. Prý je to normální a má to vícero dětí, tak jsem to přestala řešit. Nikdy mě ale nenapadlo, že by mu něco mohlo chybět 😕 Kdybys přišla na to co to způsobuje, tak mi dej určitě vědět 😉

ivika18
4. led 2011

@hpaja ahoj, náš mladý to má taky na některých nehtech na nohách, spíš si myslím, jestli to není nějaká plíseň, prozatím aspoň mažu MM (mně to pomohlo 😉 ), když to nepomůže, tak to asi budeme muset jít ukázat mudr., to ale bude zážitek, protože nohu asi fakt neukáže 😝

hpaja
autor
4. led 2011

@lamarika Ríša má taky ty nehtíky hodně silné a jak jsou malé, tak jsem myslela, že je to tím... už se mi i stalo, že jak měl nehtík na malíčku rozpůlený a oblékala jsem mu punčochy, že se mu to zatrhlo a ta půlka nehtíku se mu utrhla... 😒 ale krev netekla, tak snad OK.

@ivika18 to mě taky napadlo, jestli to není plíseň. MM myslíš mateřské mléko? No to bych taky mohla zkusit 🙂

Zítra jdeme s malou k dr., tak se jí na to zeptám a kdyžtak dám vědět. On už to má dýl, ale hlava děravá a pokaždé jsem na to u dr. zapomněla a nezeptala se 😅

neu.sona
4. led 2011

Ahoj, my máme nehtíky na nohách naprosto příšerné, už od narození. Docela jsem se tím trápila, ale pak jsem se s tím smířila. Teď se mu nedávno jeden nehtík nafoukl a udělal se mu do žluta, tak jsem šla na kožní, myslela jsem si též, že je to plíseň. Prý ne, že to děti mívají, ale na druhou stranu nám dala na půl roku antibakteriální léčbu, tak nevím. Každopádně to má prý hodně dětí :(. Už jsme řešili i zarůstající nehtíky na palcích :(.

kutcher
4. led 2011

@hpaja
@lamarika
@ivika18
@neu.sona holky, asi takto: krehke nehty=nedost. vit.A a Ca[vapnik], bile flicky na nehtech=ned. bilkovin a vit.C nebo zinku, velmi zakulacene a zakrivene konce a hnednuti nehtu=ned. vit.B12, mekke nehty=ned. vapniku, rezy a praskliny nedost. mnozpstvi tekutin, neboli spatny pitny rezim.

mamkamarketa
4. led 2011

tak syn ma taky zlute nehtiky ☹ je pravda,ze od mala ma ty prstiky nehezky 😒 navic ma i malicky po me coz je mi desne lito, ja mam z toho desny komplex a nenosim pantofle nebo sandale jak se stydim 😔 ale aspon si rikam,ze je kluk, tak snad to nebude tolik resit. ted navic se mu loupou nozicky. promazavam 5denne vsim moznym,ale je to o trochu lepsi,ale i tak. pred tim se mu treba ta kuzicka zatrhla az do krve ☹ a na koznim nemaji cas a jdeme tam az prsiti tyden.
navic ty nehtiky ma desne tvrde. ale tak ze musi byt minimalne 30min ve vode i tak se nedaji strihat nuztickama,ale jedine klestickama ☹

pattie
4. led 2011

Naší Bětce se stalo, že se jí na nehtíku odloupla vrchní vrstva, udělala se tam taková jako kapsička, nehet je jako rozdvojil, prostě z té horní vrstvičky a pak si to strhla a tekla jí i krev. Udělalo se jí to zároveň a palci na ruce a na noze, byly jsme na kožním, a prý to bylo mechanickou příčinou, prý se náhodně bouchla

lamarika
4. led 2011

@kutcher děkuju, ale myslím, že ty řezy a praskliny nebudou u nás způsobeny špatným pitným režimem. Mates vypije denně 1,5 l a víc. Za chviku pujdem k doktorce, tak se jí na to zase zkusím zeptat. V jakých potravinách prosím tě najdu B12?

kutcher
4. led 2011

@lamarika Tak výčet ti tu asi nedám, ale je to živočišný vitamín ryby, maso, vejce, sýr a jak manža s právně namítá v pivu a pivovar. kvasnicích, ale to je vám už k ničemu 😀

lamarika
4. led 2011

@kutcher no tak až na to pivo má všeho dostatek 😀 Jedině, že bych nahradila smetanu v jídle pivem 😀 😀 😀
Děkuju 😉

kutcher
4. led 2011

@lamarika Tak taky zajímavý nápad xD no zjevně není zač, každopádně pak dej vědět, jak jste dopadli... tohle je přeci jen opravdu taková obecná směrnice...

lamarika
4. led 2011

@kutcher dřív ty nehty měl mnohem horší než má teď. Hodně mu praskaly, měl je ohlé a skoro všechny tvrdé. Teď už mu praskají jen palce, žádný se mu už neohýbá, ale pořád má dost nehtů tvrdých. Tak by mě jen zajímalo čím se to začalo lepšit. Stravu mu nijak neměním, ve směs pořád to stejné do kola.
Jak mi poví doktorka co a jak, tak to sem písnu 😉

radka.m.
4. led 2011

ahoj holky,náhodou jsem nakoukla-pivovarské kvasnice obsahuje pangamin,seženete ho všude v lékárnách a je bez předpisu,stojí pár kaček a jsou to zároven nejlepší tablety na podporu chutě k jídlu 😉

ivika18
4. led 2011

@hpaja jj, mm je mateřské mléko 😉

@kutcher taky nemám pocit, že by mu něco z toho chybělo a pije taky dost. A taky nechápu, že na rukách má nehtíky krásné, jenom na nohách to má na některých, tak uvidíme 😉

kutcher
4. led 2011

@radka.m. Děkujeme, aspoň sem zas o něco chytřejší!

hpaja
autor
4. led 2011

@kutcher tak u nás by to mohlo být i těmi tekutinami, má období, kdy pije pěkně a pak, třeba jako teď, že si dá krom 250ml mlíka večer jenom 2 dcl za den 😒

@radka.m. díky za tip, koukala jsem na netu, že to mají v podobě dražé i pro děti, tak to zkusíme 🙂

hpaja
autor
5. led 2011

Ahoj, jen pro info, byli jsme dneska u dr. a prý ty popraskané a zabarvené nehty můžou být i důsledkem ekzému. Náš malý měl ekzém od 2 do 9 měsíců, pak se mu to po dovolené u moře ztratilo a objevuje se občas při vysokých teplotách. Tak možná mu to přetrvává ve formě těch popraskaných a zabarvených nehtů.