Prasklá předkožka, mám ji přetahovat nebo počkat?

mmmilda
10. kvě 2013

Ahoj holky, sem z toho na mrtvici!! Bla jsem se synem u doktorky teď v úterý na prohlídce. Tak jsem se rovnou zeptala co ta jeho předkožka?! Vím že se to musí pomalinku a opatrně ( nikdy né rychle!! ) přetahovat.. Doktorka mu ho čapla a přetáhla tak, že má na punďovi teď předkožku 2x naprasklou. Měl to první den hrozně červené. Mazala jsem mu to opthalmo - framikoinem a už zarudnutí ustoupilo, ale prasklinky jsou pořád vidět. Doktorky se ptát už ani nechce!! To si sní ještě vyřídím až ram pudu!! Ale mám mu ho přetahovat nebo počkat až mu prasklinky zarostou? Nechci mu ublížit ještě víc. Syn mś už rok tak by se mu to už mělo dělat ne ?

veruska007
10. kvě 2013

@mmmilda Staršímu to šlo přetahovat až po 3. roce a ještě teď to není 100%, mladšímu to nepřetáhnu skoro vůbec. divím se, že to Tvoje dr. řeší, moje to neřeší ani jedna, prý času dost. Zkouším to nenásilně po umytí, měla jsem i triancinolom, ale nepomohl. Pokud to prcka bolí, tak bych mazala mastičkou, ale nepřetahovala.

anty
10. kvě 2013

to si děláte srandu, že mu to dr. tak přetáhla, taky bych jí za to pořádně seřvala. já bych to v roce vůbec neřešila a ani naše dr. to nijak nekomentovala. Náš malý měl v listopadu dva a teď asi dva měsíce, co mu to jde přetáhnout. Tato dr. je asi pěkný magor. Teď bych mu nic nedělala až se to zahojí.

mmmilda
autor
10. kvě 2013

Asi mu to teď tedy raďej nechám.. Slyšela jsem že spíš je lepší vytahovat než přetahovat.. Ta doktorka mě fakt naštvala, všimla jsem si toho až doma.. Aspoň že to nemá už četvené

luciebx
10. kvě 2013

ty blaho rocnimu ditku to takhle pretahnout bleskove.. to bych ji tam dala asi po cuni.. nektery ty doktorky fakt jeste jak za stary skoly.. nasemu budou 3 roky a fakt obcas... vyjimecne ve vane.. u rocniho ditka by me to v zivote ani nenapadlo..

mmmilda
autor
10. kvě 2013

@luciebx a to když mu to přetahovala, tak mi ještě říkala že musím opatrně abych mu s tím něco neudělala a doma večer při koupeli jsme myslela že vyskočím z kůže!!! A nebude s tím mít pak ještě další problémy? Aby mu to nějak špatně nezarostlo...

luciebx
10. kvě 2013

@mmmilda tak na toto ti asi neodpovim.. ale myslim si ze dalsi problemy by nemel mit.. jen mu to prasklo.. ono to sroste.. ale muselo a musi ho to bolet.. chudak..

evcounek
10. kvě 2013

no to snad neeeeeeeee my byly v úterý na tříleté prohlíde a dr. říkala, že má předkožku zúženou (do té doby na všech kontrolách říkala, že je vše v normě a že přetahovat nemáme). LUky normálně čůra jak starý chlap tak mu s tím zatím dělat nic nebude. máme zkoušet přetahovat, pokud to půjde. pokud jí bude mít zúženou ještě ve 4 letech tak nás někam pošle a tam mu to prý jen naříznou. Obřízka se prý už nedělá.
Luky chytil všechny radosti po tatínkovi. Ploché nohy, zůženou předkošku, slabý šelest na srdíčku. Tak přemýšlím co má po mě 😀

mmmilda
autor
10. kvě 2013

@luciebx nějak neplakal když sem se mu na to dívala.. Ale bylo mi ho tak líto.. Doktorka potróblá.. Snad to bude dobré.. Raděj mu to budu kontrolovat a mazat.. Aby pak neměl i nemjaký zánět.. Nechápu ty doktory!!

mmmilda
autor
10. kvě 2013

@evcounek tak snad to bude ok.. Asi je to prkotina proti ostatním problémům.. Ale raděj se zeptám.. Než abych mu ublížila🙂

blahova_andrea
10. kvě 2013

naše mudra má na to vycvičený grif. prckovi bleskově přetáhne úplně v pohodě, prý je vše vpořádku, uvolňuje se mu to postupně krásně samo, takže my ho doma netýráme. jen občas při koupání to zkusíme přetáhnout a omýt. ale nám ten grif chybí a nechci mu právě nějak ublížit a natrhnout mu to, tak to násilím a rychlostí rozhodně neřešíme. dokud je takto malej a nemá žádné problémy, tak je to podle mě zbytečný stres pro rodiče i dítko. i když ono je taky spousta názorů. můj brácha byl třeba jediné dítko v okolí, který s tím jako mimi problémy neměl, protože mamka natrefila na pediatra a ten jí vysvětlil a ukázal jak na to a prý dělat poctivě, mamka poslouchala a brácha byl ok. všechny děti okolo prý museli řezat, měly záněty apod. no a pak si vyber, že? ono to není jen o staré škole. i dnes je to co člověk, to názor.

zamilovanadonej
10. kvě 2013

@mmmilda Nám doktorka udělala to samé, napsala framikoin a bylo. Sice ječel jak tur, ale cca po týdnu už to bylo ok, a od té doby přetahujeme stále. Ale prasklou předkožku syn neměl. Já být vámi tak s přetahováním nepřestávám.. Taky to tenkrát u doktorky vypadalo hrozivě, ale dneska jsem ráda že mu to udělala, já bych se asi neodhodlala.

evcounek
11. kvě 2013

@mmmilda jo jo nic vážného s šelestem nás straší od narození, ale já na Lukym nic nepozoruji. Lítá jak utržený z řetězu, skáče, je veslý. kdyby mi neřekla že má šelest tak na něm nic nepoznám. Ploché nohy s tím asi nic neudělám jen mi řekla že si mám zařídit aby druhé mim zdědilo nožky po mě 😀

mmmilda
autor
11. kvě 2013

@zamilovanadonej taky mažu framik. Když mu ho nebudu přetahovat moc abych mu tu praskliu kužičku napínala ještě víc tak se snad nic nestane ne?

mmmilda
autor
11. kvě 2013

@evcounek kdyby to tak šlo aby dítka měli jen to nejlepší z obou rodičů .. To by bylo super..🙂 tak snad to bude dobré🙂

zamilovanadonej
11. kvě 2013

@mmmilda snad ne, my ho přetahujem jen ve vaně a pohoda 😉

mmmilda
autor
12. kvě 2013

@zamilovanadonej ok děkuji

mmmilda
autor
12. kvě 2013

Holky moc díky za rady.. 🙂

wendula11
15. únor 2016

dobrý den, chtěla jsem se zeptat malí má 9 měs. a už přetahujeme od 3 měs. Dr. nam to doporučila a dneska jsme byli u Paní doktorky na kontrole a malemu trochu přetáhla pindika ale ne celého jenom špičku ale když jsme šli domu tak jsem si všimla že má dvě malí začervenalí prasklinky na kužičce a docela se bojím jestli mu neubližila co těd mam dělat mam mu to mazat nemo to mam nechat byt a přetahovat se mi nechce abych mu ještě neublížila víc .... 😒