Prdíky, bolení bříška, zkoušely jste homeopatii?

kvetinka84
23. led 2013

Ahoj holky, mám půlročního chlapečka a pořád nás dost trápí bolení bříška a prdíky. Přes den to ještě docela jde, hodně se hýbe a tak se vyprdí, ale v noci se budí a pláče. Když ho bolí bříško hodně, tak odmítá jídlo. Prošli jsme i různými vyšetřeními bříška a nic nezjistili. Napadlo mě, nemáte některá zkušenost ve spojení s tímto problémem s homeopatií? Neřešila jste některá bolení bříška a zaražené prdíky homeopatiky? A jak v takovém případě postupovat? Měla bych vyhledat homeopata a zkonzultovat to s ním, nebo si nechat doporučit nějaká homeopatika v lékárně a zkusit je? Můžu tím malému nějak ublížit? Díky moc za rady a názory

luthien.k
24. led 2013

@kvetinka84 při takových potížích, pokud je na UM, nasadila bych na 14 dní Nutrilon alergy digestive care nebo Nestlé alfare. Vyšetření alergii na BKM bohužel spolehlivě nezjistí, to umí zařídit jen eliminační dieta. A k tomu nasadila probiotikal, pokud nebere. Na homeopatii bych v tomto nespoléhala.

kvetinka84
autor
24. led 2013

@luthien.k Zkoušeli jsme týden dávat Nutrilon allergy care, ale protože ho totálně odmítal, nevzal flašku vůbec do pusy a celý týden hladověl a prořval celé noci hlady. Tak jsme to po konzultaci s dr. vzdali, 3 doktoři mi alergii vyvrátili, tak nevím. Prý byl vyváděl u každého mlíka, ale on v noci pije mlíko úplně v pohodě

kvetinka84
autor
24. led 2013

@luthien.k Jsou dny, kdy je v pohodě a na bříško si nevzpomene a dny, kdy to není v vydržení. Kdyby to byla alergie, trpěl by pořád, aspoň tak to odůvodňují lékaři

luthien.k
25. led 2013

@kvetinka84 koukám, že hošík bude celkem tvrdohlavý 😀 Vyvrátit alergii může jen eliminační dieta, nic jiného, je to holt můj názor proti třem lékařským. Příznaky ABKM jsou různorodé a specifické, že já bych si to bez eliminační diety skutečně tvrdit netroufla. Možné to samozřejmě je, že to ABKM není, to nepopírám, ale zatím jste to prostě neověřili 🙂 Jakékoli jiné zdrav. potíže (kožní problémy, častá nemocnost, zahlenění...) nemá? Co v rodině, jsou jakékkoli alergie, astma, atopický ekzém, autoimunitní choroby, jakékoli potíže se zažíváním...? Brala jsi v těhu nebo při porodu, kojení nějaké léky? Jak přibírá? Dělali mu rozbory krve a jaké, výtěr nebo rozbor stolice (to předpokládám, že ano, že infekci vyloučili)? Co testy na parazity?

kvetinka84
autor
25. led 2013

@luthien.k Jojo, má svojí hlavu🙂 Kromě toho bolení bříška mu vůbec nic není, naprosto zdravý bez jakýchkoli problémů. V rodině také vůbec žádné alergie ani nemoci nemáme. V těhu jsem jsem brala akorát kvůli špinění ultrogestan a magnésium, jinak nic. Dělali mu rozbory krve, jaterní testy, rozbory moči, výtěr ze zadečku, sono bříška

luthien.k
25. led 2013

@kvetinka84, a mluvili lékaři taky někdy o dysharmonii střevní flóry? Někdy i to může být důvodem k bolestem bříška... Probiotika nějaká bere?

kvetinka84
autor
26. led 2013

@luthien.k O tom jsem nic neslyšela. Zkoušela jsem BioGaiu, ale bez většího efektu. Teď mu dávám do každého mlíčka Sabíka a jednou denně laktobacílky

001beran
27. led 2014

a co bylinková pomoc?
Anýz, fenykl. Osvědčená pomoc, nezkusila jste, 😉
Chyba už je trošku i při trávení v bříšku. Hlavně klukům se musí pomoct.

jana1415
28. led 2014

Určitě doporučím hypoalergenní mléko. A pokud není třeba tak raději bez umělého mléka. A pak je dobré na povzbuzení žaludečních enzymů šťáva z ananasového kompotu. Uvaří se ananasový kompot úplně stejně jako jablečný. Může se přidat skořice, hřebíček a troška třtinového cukru. Takhle malému dítku se dává 1 - 1 - 1 kávová lžička za den. Vždy 1/2 hoďky před hlavním jídlem. V tomhle věku už taky doporučuji určitě dělat mezi jednotlivými jídly alespoň 2 hodiny přestávku. Aby si i žaludek odpočinul. Nevím, zda je to Váš případ, ale často maminky dětem dávají jídlo při jakémkoli náznaku nevole. mnohdy i v případě, že je právě po jídle. ...