Prdíky po 6. měsíci

ivetalopourova
20. pro 2007

Holky poradte, male je 6 mes a i kdyz nam prdy skoncily nekdy kolem 3 mes, jsou tu zas a horsi. Mala rve i hodinu jako by ji brali na noze a to nedavam nic co je podporuje, jen mleko, mrkev, brambor, maso, cuketu, kasi, ryzi a fakt nevim z cehn tn ma , hybe se dost. Davame sabky a nezabiraji.

sofik
21. pro 2007

Skus sa spytat doktorky na Sab-symplex nam pomohol. asu to kvapky.

zdenka26
21. pro 2007

ahojky a kolik mu mam dát té švestkové štávičky? 😒

schnek
21. pro 2007

já ředím 1:1 a tak nějak to nedřív zkuste třeba 20ml a celý den ho sleduj a uvidíš, když bude ok, tak další den zas a pak už se ty účinky asi začnou projevovat. Ondra reaguje nejpozději za 2 dny 😉

zuzda
21. pro 2007

tak se taky přidáváme do klubu, jen kojím a furt se kroutí 😒

schnek
21. pro 2007

ivet a co čaj spokojený bříško nebo babycalm?

zdenka26
22. pro 2007

Tak ta švestková štáva je super,včera jsme ji dali a dneska už sám kakal. nikdy bych nevěřila,že mi k radosti bude stačit pár hovínek.jinak moc dík za radu. 😀 😀 😀

lindda
22. pro 2007

zdenka a aj hroznova je dobra my sme sa tiez tak tesili ked sam kakal bez rurky 🙂

lucitko
24. pro 2007

Ahojda, nám sab simplex vubec nepomahal, ale baby calm je super 😀 teda alespoň pro nás, je nám taky půl roku, pořád máme problém s prděním, ale teď už spíš s kaděním...u nás se prdíky zlepšili až podáváním příkrmů, zkus brokolici ta projímá, anebo taky jablíčko, hrušky a borůvky 😀 Filda mi vůbec ty ovocný nechtěl, ale po zamíchání medu se po nich může užrat 😀 Jo a hlavne jestli to taky nemá po té rýži, ta staví a znám nejedno miminko, kterému neudělala dobře, mi když už kupujeme rýžovou kaši tak jablečnou s fenyklem od hippu (ale pozor hrozně rychle houstne, takže jsme to přehnali jednou s práškem a kaše měla opačný efekt 🙄 ) Jo a super vecička jsou masáže bříška je to asi šest hmatů a spolu s olejíčkem od welledy, to absolutně nemá konkurenci 😀 😀 jestli jsou u vás ve městě kurzy, tak je zkuste vypátrat a nebo jestli to není někde na netu

lucitko
24. pro 2007

Jo mě ještě pomohlo, když jsem pila hoooodně heřmánkového čaje a možná vaše miminka jen hodně hltají u kojení a pak se to zlepší s těma příkrmama jako u nás!Když bylo nejhůř, tak jsme na bříško přitiskli termofor a zabalili do zavinovačky 😀 Jo a moje sestřenka se třema dětma mi řekla pro někoho nemilou zprávu, že v nejhorších případech to končí v době kdy miminka lezou PO ČTYŘECH 😢 tak mi doufáme a držíme vám palečky, ale ty masáže jsou fakt nej

maca793
24. pro 2007

musím poklopať, ale ja neviem, čo sú to problémy s prdkaním. a bolesťami. 😨

kortanova
26. pro 2007

Taky se přídávám do klubu prdíků☹
Jsou nám sice 4,5měsíce,ale taky nás často bolí bříško,nejvíc při kojení. Prdí sice dobře,ale je vidět,že než si prdne,tak ho to v bříšku tlačí a bolí. Nahříváme pšenici a dáváme na bříško(vydrží dlouho teplá),masírujeme,pijeme fenykl,sabák taky máme,ale nedáváme ho pravidelně. Kakáme obden a taky nám to dá slušnou práci...
Prostě nekonečný boj...

momin
25. lis 2009

Ahojky holky,tak nevim jak je to mozne ale maly na prdy taky zacal ted trpet. Pomooooooooc. mylsela sem ze to uz mame za sebou. Prikrmy papame uz od 4 mesicu a urcite sem mu ted nic noveho nadymaveho nezacla davat. Chodi uz po 4 takze se hybe mooooc tak jakto ze se to tim neuvolni? ☹ v noci se vzdycky krouti a fnuka..pak si prdne a zase klidne spinka.. tak je to za tu noc mockrat.

miskachrumka
25. lis 2009

no tak mi sme tiez prdkali s placom do troch mesiacov a terazprdake smradlavejsie a hlasnejsie 😀 a chvalabohu bez placu maly bol prdkac a grgac od narodenia ako spravny chlap 😉

momin
25. lis 2009

Jako maly do ted taky prdel porad,ale bezbolestne. ted je videt ze ho to brisko opravdu boli... ☹

berynka
25. lis 2009

Naše malá prdíky hodně špatně snášela až do té doby, než začla víc lézt a chodit.
Momin, v noci to bylo podobné, jak popisuješ. Ve spánku tak za tři hodiny po jídle začala kňourat, vrtět se a bylo slyšet, jak jdou prdíky ven. Naštěstí pomáhal dudlík. Zmizelo to, až tak když jí bylo přes rok a půl 😅 . Můžeš zkusit Baby Calm, nebo různá probiotika 😉 .

momin
25. lis 2009

jej to si me moc nepotesila. Ja sem si rikala ze jak uz se bude tak vic hybat tak to bude super!! 😒 Kdyz byl malicky taky hodne trpel na prdiky a koliky . . .

mirri
25. lis 2009

tak muj maly takhle v noci "trpi" od narozeni.takze jsme jeste nemeli jednu klidnou noc.vzdycky k ranu zacne pofnukavat,vrtet se,dokud si parkrat neprdne a pak zase usne.to je ta lepsi verze.nekdy to zacne uz vecer a to je potom noc! 🙄
musim rict,ze nam ruzne kapky moc nepomohly..

miskachrumka
25. lis 2009

a skusala si infacol ?ten zevraj pomaha a predpisu ho aj starsim detom inac je odporucany do torch mes pocas koliky
ako my sme nemali koliky len reflux ktory sa niekedy prejavuje este aj teraz ale je to ovela lepsie 😉

momin
26. lis 2009

Ja sem jeste neskousela zadne leky..jeste sem se o tom ani nebavila s doktorkou.. 😒 Napadlo me me jestli ybch mu nemohla nejak pomoct zmenou stravy ale nevim co mu davat.... Nemate nejake napady?

momin
26. lis 2009

Nikdo nema zkusenost? :(

berynka
26. lis 2009

Momin, já zkoušela všechno... nepomáhalo nic 🙄 😀 . Jedině tak teplý pití (čajík, i šťáva). Jestli je to u vás fakt hodně špatný, tak to prostě řekni u dr., ať s tím něco dělá. 😉

momin
26. lis 2009

Skusim to rict Dr a kdyz tak teda budeme muset vydrzet tak jako ty prvni mesice co?! ☹ To zvladnem jenom je mi danielka lito.. a nemam jak pomoct....

ssllaavvkkaa
27. lis 2009

momin malemu nic nepomahalo - rano o 4.10 sa budieval s krikom - dokonca patril k tym, co aj feniklovy caj zhorsoval situaciu 😉 jedine teplomer pomahal 😝

a od pol roka ho davam rano hned na nocnik - doteraz neviem ci chlad nocnika alebo poloha, ale kaka sam 😉 , sice po posune casu je to stale okolo 4.00, ale potom este zaspi 😉

este som dostala radu, kedze maly je na UM, tak zarobit o jednu odmerku mlieka menej na dane mnozstvo vody - to som skusala asi dvakrat, ked som videla, ze maly sa kruti vecer - teda 90ml vody a len dve odmerky - po hodinke na nocnik a bol plny

lienka43
27. lis 2009

Tak s tymto sme mali dobre problemy tiez a mame teraz 14 mesiacov a stale obcas v noci na to trpime.
Nam pomohlo odburat nocne jedenie, mlieko to v noci zhorsovalo, zacala som davat caj. Probioticke kvapky Bio Gaia zarucili stolicu kazdy den. Tie uz nedavam ale obcas kupim probioticku zmes Biopron a dam jej to vecer do mlieka a vtedy spinka krasne ani sa v noci nekruti.
Ako sme zacali jest prikrmy tak som davala vela jogurtov s probiotickymi kulturami aby kakala kazdy den, v lete som jej robila stavy zo sliviek na kakanie.

breadfish
20. srp 2015

Já dávala Espumisan preventivně do sedmi nebo osmi měsíců (u staršího si to nepamatuju na 100% přesně) a byl od koliky pokoj. 🙂

jliana
20. srp 2015

Maly skoncily prdiky az v 9 mesici. Taky mi prislo, ze po tom 3 mesici ji ustaly a pak zase zacaly, ale o to horsi. Porad se hrozne kroutila, jak zizala. Nejvic ji to trapilo v noci, plakala ze spani. Nam na to nepomohlo vubec nic, a ze jsme vyzkouseli snad celou lekarnu (sapsimplex, probioticky kapky, espumisan, babycalm atd.). Jediny co nam pomahalo byla rourka, ale pak uz od takovyho 7 mesice taky moc ne. Prislo mi jako, kdyz to ma moc vzadu, a pritom tlacila pekne, vzdycky kazdy rano kaka. Zlepsilo se, az kdyz zacala lizt, do ty doby porad knourala,mprohybala se, az sem si rikala, ze to neni normalni a dojdu s ni k doktorovi.....no a nedavno to prestalo 🙂 ne tedy uplne, obcas jeste knourne, ale oproti tomu co to bylo, to je tak o 95% lepsi. Obcas se rano probudila a nemohla z toho usnout i kdyz se ji chtelo a porad si jakoby nalehavala na brisko, asi jak ji bolelo. Musis vydrzet, takze preji pevne nervy ;) 🙂

lucienn5
15. led 2016

@jliana Téda, to mi ani neříkejte, že vás trápily prdíky tak dlouho ☹ ... Nám je 1 týden a kolikou trpíme snad od 2. dne ... včera nám přišly kapky ColiPrev, co jsem si na doporučení kamarádky objednala a už dnes je to mnohem lepší, ale nedovedu si představit, že nás to bude trápit tak dlouho ...

luciksima
15. led 2016

napadá mě nedáváte vigantol?pokud ano už ho nedávejte je to pěknej sajrajt a na bolení bříška je to z něho malá trpěla do 11m.než jsem ho vyhodila a zjistila jsem,že trpí po něm :-/

jliana
29. led 2016

@lucienn5 jojo bohuul

jliana
29. led 2016

@lucienn5 jojo bohuzel, Vigantol jsme jeden cas taky prestali davat, ale nepomohlo to, takze tim to nebylo, a hlavne to je vitamin D, ktery je dulezity pro vyvoj kosti..uplne nam to ustalo, tak ze o tom nevimr v roce, kdyz zacala tapat..