Predilekce hlavičky. Znáte alternativy k Vojtovce?

listicka77
11. dub 2008

Máte prosím někdo zkušenost? Existují i nějaké jiné cviky na predilekci hlavičky než Vojtovka?

cerstvamama
7. pro 2008

Nosíš mimi zády ke svému hrudníku, ruku máš pod jeho pokrčenýma kolínkama. Takže má kolena výš než zadeček a má je jakoby přitisknutá na prsou. Druhou rukou ho můžeš přidržovat za hrudník, já to zvládám jednoruč a tak mám druhou ruku volnou na jiný věci 🙂

fim
7. pro 2008

Díky moc. 😉

cerstvamama
7. pro 2008

fim
Není z. Zdravím svoje rodný město 😀

geminis
7. pro 2008

Ahoj holky,

alternativou, naprosto pohodovou bez řevu, jsou Bobatha.
Máme za sebou jak Vojtovku, tak i Bobatha. Rovněž kvůli predilekci, kyčličkám a svalečkům. A je to nepředstavitelný rozdíl. Cvičí se s oblečeným dítětem, kdy chcete, žádné přesné 4x denně ve stejnou dobu, takže vám to nijak nezatěžuje/omezuje denní režim a co je hlavní, dítě je v pohodě, úsměv na tváři.

Jinak nedoporučuji cvičit Vojtovku podle popisu/návodu cviků zde nebo někde na internetu. Je nezbytné, aby vám to ukázal rehabilitační pracovník!! Jinak riskujete spíš újmu dítěte, než abyste mu pomohly.

Krásný večer všem! A dětičky brzy v pořádku.

ygreen
7. pro 2008

listicka: my cvičíme týden - predilekce k pravému rameni, jinak vývojově super (tu šišku má na stranu asi ještě z bříška, páč měl 4500g a asi mu bylo těsno 😀 ). Cvičíme to samé jako ty, ale chci se zeptat, čím stalčuješ ten bod pod prsíčkem? My celým předloktím. Trochu mám obavy - přeci jenom má tam srdíčko a nerada bych nějak blbě zmáčkla. Navíc si myslím, že ot dělám blbě, páč bulí a s nohama ve vzduchu mláí o sto šet a jen párkrát za svičení je začne přitahovat. Štve mě, že není nějaký lehčí cvik 😀 Ale myslím, že by mohly pomoci i masáže - rozmasírovat ten ztuhlý sval. K mudr v rehabilitačnim centru budeme chodit 5x jendou týdně, a jdeme v úterý, tak se ujistím, zda to dělám správně a vychytám chyby.

luciauk
10. pro 2008

ygreen, my sme mali presne to isté s dcérou. tiež sme cvičili denne doma aj na rehab. oddelení. ten bod na hrudi som strláčala iba palcom. po niekoľkých týždňoch dcérka začala normálne otáčať hlavou. cvičte a určite sa to upraví. my sme mali aj krvnú zrazeninu na krku a tá sa vstrebala. ale zostala jej vyležaná hlavička. no pri dievčati to tak nevadí, nosí aj tak dlhé vlasy 😉

kacka.va
10. pro 2008

fim: vždyť máte necelé 2 měsíce, my to měli taky a naše dr. mi na to řekla, že někdy trvá až do 3 měsíců, než se mimi srovná z toho, jak mělo v břiše hlavu na jednu stranu, většinou napravo. takže prý teď všichni panikaří s Vojtovkou, ale pokud není nějaký jiný důvod a mimčo je motoricky v pohodě, tak prý je to zbytečné.

geminis
11. pro 2008

kacka.va --
souhlasím, u nás naše doktorka čekala právě ty tři měsíce, než nás poslala na neurologii.

fim
15. pro 2008

Díky za podporu. 😉 Musím říct, že po týdnu předstírání cvičení se ale výrazě zlepšil, tak snad jsem s ním i cvičila dobře. 😵 Teď to nějak doplácáme, ale rozhodně nehrotim stejné časy. Prostě půl hoďky po jídle a když mi usne, tak ho kvůli tomu nebudím. Teď máme rýmu a je celej nějak vyřízenej, tak ho taky moc nemorduju. A já stlačuju teda hřbetem ruky. 😕

wsmoulinkaa
28. črc 2009

taky bojujeme 😉

gartneroval
29. črc 2009

Mi také bojujeme doslova, ale výsledky jsou znát, teda hlavně v tom, že nemá problém hlavičku otočit na jakoukoli stranu, ale když spí tak stejně si ji dá na tu špatnou, ach jo, ale to asu není důležité, hlavně že se jí zlepšilo to otáčení, asi se jí při spánku leží lépe na té placaté straně, at už je to za náma a ta hlava se srovná. Ted mám ale z toho cvičení špatný pocit, už necvičíme tak poctivě jak ze začátku, tak mám špatné svědomí, vychází mi to tak na 2krát a někdy 3krát denně. Musím se polepšit. ☹

belanka
29. črc 2009

nás poslali cvičiť vojtovku v 1mesiaci.ešte pred prvým cvičením ale problém zmizol.kontrola bola až o 2mesiace,tak sme každý týždeň chodili na rehabilitáciu ako na hodiny klavíra.musím priznať,že som poctivo necvičila.videla som,že je v poriadku.takže myslím,že sa to vyriešilo samo.ale každopádne je lepšia prevencia ako liečenie.

gartneroval
29. črc 2009

belanka: A taky šlo o tu predilekci a ten cvik - mačkání bodu na žebrech? Asi jste měli výhodu v tom, že jste začali tak brzo, mi jsme začali až ve 4,5 měsících a to už to bylo fakt dost vidět. 😖

ivuska23
14. říj 2009

Dobrý den, dnes jsem byla poprvé cvičit s malým vojtovu metodu. Mám stejný problém. Chtěla jsem se zeptat jak cvičite doma? my mám držet hlavičku a najít pod prsem bod a minutu a půl držet.Byl by někdo strašně moc hodnej, kdyby mi napsal.Jsem z toho nešťastná.Děkuji Ivana, nebo jestli mám napsat někam jinam tak pak kam?

ronie
14. říj 2009

ivuska máš Ip, jinak pokud chceš opravdu vidět jak to probíhá v praxi doma, tak jukni ke mě do alba,ale neděs se🙂 😉

ronie
14. říj 2009

ale mám vyfocený jen jiný cvik, který je hlavně na stáčení kyčlí 🙂 mačkání bodu pod prsíkem byla oproti tomu pohoda,nejde ale opisovat podle někoho jiného, rehabka by měla každému individuálně cvik upravit 🙂

sisiska
18. dub 2010

Ahojte, trochu obnovim tuto temu...nasa mala preferuje otacanie hlavicky doprava, a podobny problem mame aj pri paseni konikov, ked ju to ako keby stale viac "tahalo" na pravu stranu, cize dviha lavu nozku uz ked je na brusku a tym padom pada na pravu stranu. Mate s tym niekto skusenosti? Zatial Vojtovku necvicime, dr. nam iba kazala cvicit taky cvik, ze mala je na brusku, ja jej pritlacam jemne zadocek k podlozke a prstami druhej ruky jej prechadzam zhora nadol po chrbtici...stretli ste sa s tym niekto? aky to ma vlastne mat vyznam tento cvik...

pipatko
18. dub 2010

Ahoj sisiska, my mame ten isty problem, maly takisto preferuje len pravu stranu, dokonca uz ma z toho odlezanu hlavicku :o( a pri paseni konikov hlavicku naklana doprava a rucka sa mu posuva dopredu - nema stabilitu. zistili mu, ze ma skrateny krcny sval, nie je to velmi vazne, ale treba ho trosicku rozcvicit. Babatko treba polozit na chrbatik a ukazovat mu hracky, dieta otaca hlavicku za hrackou a tym si cvici krcne svalstvo. Tento cvik robime aj na brusku. Zacali sme cvicit aj Vojtovou metodou, boli sme tam zatial iba raz, ale sa mi zda, ze je to trosicku lepsie a na tuto metodu som pocula len same chvaly - je sice pravda, ze maly pri tom strasne plakal a po cviceni bol velmi unaveny, ale na brusku uz vydrzi dlhsie a aj hlavicku udrzi dlhsie vzpriamenu. Este mi poradili, ze ho mam davat co najcastejsie na brusko a polozit na podlahu, aby mal pod sebou tvrdu oporu - ziadne autosedacky, kresielka, brzdi to motoricky vyvoj.

danie
23. dub 2010

Ahoj holky,mám dvojčata,kluk má taky predilekci doprava,chodíme na neurologii a cvičíme vojtovku.Je zajímavý,že spí s hlavou doleva,ale když sedí,leží,pase koníky,tak ji má doprava.Byli jsme na ultrazvuku mozku-v pořádku,ultrazvuk krční páteře taky v pořádku,ale doktorka říkala,že tam nejde poznat jestli nemá zkrácený svaly,jen jestli má v pořádku svaly a nemá tam uzliny.Tak nás poslala na ortopedii.Jsem zvědavá jak to všechno dopadne.Vojtovku cvičíme cvik na zádech aby zvedal nohy a pak na bříšku aby posiloval paže.To se mu nelíbí.Rehabilitační říkala,že reaguje dobře,mám mu masírovat po koupání krk,dávat mu ho na druhou stranu,nosit v klubíčku.Nevíte čím to může být,máte někdo i jiný vyšetření?Ahoj

bufina
29. kvě 2010

Ahoj, náš malej má taky oblíbenou jednu stranu na spinkání. Už má hlavičku na té straně trošku slehlou, ale jinak když ho mám přez den na zemi na dece, tak otáčí hlavičku na obě strany a na bok se taky otáčí na oba stejně. Mělo by se s ním taky cvičit, když má tu hlavičku na jedné stravě jen na spinkání?

lucienina
3. kvě 2014

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s blokací krční páteře u novorozence? Mám 3,5 měsíční holčičku a nechtěla se otáčet na levou stranu, diagnoza blokace krční páteře, cvičíme Vojtovku 3x denně. Je to boj a na hlavu, bojujeme. Budu ráda za každou zkušenost. Díky

kacka_dj
7. kvě 2014

ahoj holky,poradite mi e shop kde koupit takovy ten fixacni polstarek pro miminko?mame ho pouzivat k vojtove metode.dekuju.