Predilekce pravé strany a každé očičko jiné

milena05
24. kvě 2014

Ahoj holky moje dcera skoro 6mesicu ma predilekci prave strany ale to neni to co me tak moc trapi snazime se motivovat malou aby koukala i na druhou stranu dokonce se pred par dny zacala otacet sama na brisko pres levou stranu 🙂 Ale od narozeni ma kazde oko jine jedno o dost mensi. Sice se to o neco zlepsilo ale porad to jde dost videt ☹ Nejdriv nam byla diagnostikovana ptoza vicka ale podle neurolozky je to tim ze se nataci na jednu stranu a prej by se to melo upravit samo jelikoz veskere vysledky dopadli dobre. Kazdy tady resi jak ma jeho dite placatou hlavu ale nikde jsem nenasla ze by melo i kvuli tomu asymetrii obliceje. Taky bych se chtela zeptat zda je tu nekdo kdo mel podobny problem a jestli se to samo upravilo. Budu rada za kazdou odpoved 🙂

mysonek
24. kvě 2014

Ahoj. A nemá očičko spíš přivřené? Nebo nemá zánět spojivek a oteklý víčko?Naše malá kolem 4 měsíce měla taky jedno oko přivřený (levý), tak sem jí zkoumala a u toho jsem si všimla, že má placatou hlavičku vpravo a trochu vystouplý čelíčko na pravý straně. Myslela jsem že to má z toho. To čelo se jí celkem srovnalo, hlavičku vzadu placatou pořád. Očičko nakonec bylo přivřený spíš ze zánětu spojivek, na které dost trpí, protože má zůžený slzný kanálek. No a pokaždý když se jí vrátí zánět, tak to očičko taky vypadá menší a když se to vyléčí, tak má očička stejný. Ale v 6 měsících by už predilekci hlavičky mít neměla, už by měla otáčet hlavu na obě strany stejně.

milena05
autor
24. kvě 2014

zanet spojivek nema na ocnim jsme byli jako prvni a chodime i na kontroly. Tak hlavicku uz nataci na obe strany ale ma dominatnejsi tu jednu stranu porad uz od narozeni. A bylo mi receno ze od toho ma to ocicko spatne.

mysonek
25. kvě 2014

A ouška má symetrický? A čelíčko? No pokud má tu asymetrii hlavičky velkou tak možná zkus zvážit helmičku. Ale dělá to jen jedno pracoviště v ČR, ve Frýdku-Místku. Pokud to má takhle hodně tak by Vám to dali i na pojišťovnu. No a na to natáčení hlavičky, my jsme jí začali dávat do postýlky tak aby to do místnosti měla na tu horší stranu a pokaždé když usnula a měla hlavu napravo, tak sem jí to otáčela nalevo, ale předpokládám, že tohle taky děláš.

milena05
autor
25. kvě 2014

Ona nema asymetrii velkou jen to ocicko nic vic. O prilbe nam na zacatku taky na rehabalitacich rikali ale prej kdyby byla nutna tak nam reknou. Ale stejne zacitam zvazovat jeji porizeni

milena05
autor
25. kvě 2014

JINAK NEKDY TO OCICIKO JDE VIDET VIC NEKDY MIN NEKDY TO ZAS NEJDE POZNAT A TO Stim natacenim samozrejme delam taky podkladam i rucnikama aby se nenatacela jen na tu svou oblibenou stranu.

mysonek
25. kvě 2014

No tak podkládání u nás moc nefungovalo, ona všechno odsunula 🙂 Tak pokud to někdy není poznat tak ta asymetrie očiček nebude asi moc velká. A vidí to i ostatní, nebo jen ty? Protože, když já říkala že malá má křivou hlavu, tak všichni říkali že to není skoro vidět a já to viděla hodně. Prostě máma, která je s dítětem denně a všímá si toho to vidí víc. Co na fotkách? Je to poznat? U nás to třeba na fotkách vidět není. Nejvíc je to vidět když si s malou stoupnu před zrcadlo, tam vidím asymetrické čelíčko doteď, jinak už skoro ne 🙂

milena05
autor
25. kvě 2014

tak kdyz lezi nebo ji mam v autosedacce tak to skoro videt nejde kdyz pase koniky jde to videt jakkdy ale vetsinou docela dost a okoli si toho vsima jen pri tom paseni. A v tom zrcadle to jde videet taky dost . Pridala jsem nejake fotgrafie jak to jde videt asi dnes bohuzel pri paseni foto aktualni nemam.

mysonek
25. kvě 2014

No tak máš pravdu, že vidět to je. No pokud to je od asymetrické hlavičky tak by se to mělo zlepšovat s tím jak miminko nebude moc ležet na zádech. Naší malé bude 8 měsíců a na zádech jen spí, jinak se hned točí na bříško. Ale jestli se to srovná úplně to těžko říct. Budu ti držet palce ať se to srovná.

paracka
25. kvě 2014

@milena05 ahoj, na slezelou hlavicku uzasna pomucka. Kranialni remodelacni orteza vice na www.plagiocefalie.cz a skupinka ve ktere sem ja kranialni remodelacni orteza a krasne hlavicky. Zacali sme s malym pozde az po 6 mesici veku, nosil helmicku 13 tydnu a ma hlavicku krasnou. Vic na skupine nebo webovkach ortopedicke protetiky ve frydku mistku, jedine pracoviste v cesku

paracka
25. kvě 2014

@mysonek helmicka na pojistovnu pouze pri velmi tezke a tezke deformite hlavicky , resp. Polohove asymetrie

paracka
25. kvě 2014

@milena05 jeste se divam ze si z bruntalu, to nemas do frydku tak daleko jako my z brna

mysonek
25. kvě 2014

@paracka No to já vím, že na pojišťovnu to je jen při těžké asymetrii, ale myslela jsem, že když má miminko každé oko jiné, tak se to bere jako těžká deformita.

paracka
25. kvě 2014

@mysonek nevim jestli tve ditko nosilo helmicku ale deformita se urcuje podle kranialniho indexu a proporcionality hlavicky. Urcite byt na miste tazatelky tak si s dcerou vybeham neurochirurgii a detskou lekarku, ale ti vetsinou o helmicce nevi, nebo poslu fotecky hlavicky ditete na kontaktni mail na frydeckomisteckou protetiku a holky uz to umi odhadnout ale je lepsi tam zajet na opticky 3D sken a zjistit formu deformitky

paracka
25. kvě 2014

Po 13 tydnech noseni se muj maly dostal z velmi tezke deformity do kousicek od stredni deformity,tzn. Ze je porad v tezke ale hlavicku ma vyrazne kulatejsi. Jinak pri jeho vysetru na nch bylo zjisteno predcasny srust bocnich lebecnich svu a v pul roce mel fontanelku pro prst jenom. Nase pediatra i rehabilitacni byli od zacatku proti helmicce, pry se mu to srovna tak sme cekali az do jeho 6 mesicu. Mel ji dostat driv, da se nosit od 4 do 18 mesicu veku ditete. Samo cim mladsi ditko tim se hlavicka upravuje rychleji

mysonek
25. kvě 2014

@paracka Ne moje dítko helmičku nenosilo, my tu hlavu tak asymetrickou nemáme. Já vím, že se to nějak vyměřuje podle nějakých snímků hlavičky a proměřuje. Jen sem myslela, že když už deformita udělá dítku rozdílná očička, tak musí být těžká, ale možná se pletu. Nicméně by stálo za to zkusit. A na předčasný srůst lebečních švů se taky dává helmička? Já myslela, že se to operuje?

paracka
25. kvě 2014

@mysonek k tem svum, maly je ma zasle ne srostle takze neurochirurgicka mudr.doc.brichtova nam helmicku schvalila. Kdyby je mel srostle a vsechny tak operace a pak helmicka. Tim ze je ma zasle tak jen helmicka

milena05
autor
27. kvě 2014

tak jsem malou dnes vyfotila a ma ocenko zase o neco lepsi tak snad to chce opravdu jen cas 🙂

mysonek
30. kvě 2014

Tady to skoro není vidět, kdybych nevěděla, že má každý očičko jiný tak si toho asi ani nevšimnu. Moje malá má zase zánět spojivek a rozdíl v očičkách má teď větší než Tvoje holčička.

lucidela
30. kvě 2014

@milena05 Můj syn měl taky každé očíčko jiné, hlavně v zrcadle bylo vidět, že jedno je menší. Ale cca do roka a půl se to vytratilo, teď má 3 roky a obě očíčka stejná 🙂 Mám pocit, že je to celkem časté, na hřišti často potkávám děti, které mají každé očíčko trochu jiné 🙂

milena05
autor
30. kvě 2014

@lucidela moc dekuju za pozitivni komentar 🙂 ja to prave moc casto nevidim jen snad jednou na rehabilitacich bylo mimco ze stejnym problemem. -)

milena05
autor
30. kvě 2014

@mysonek to byla svetla chvilka kdyz ma dobry den a chce se ji cvicit tak se ji ocicko pekne zvedne. Nekdy to jde videt hodne nekdy zas ne. Uvidime az nebude jen lezet co to udela 🙂

klaradubov
3. bře 2017

Dobrý den, četla jsem Vaši diskuzici a chci se zeptat, zda se očičko Vaší dceři upravilo? Má dcera má totž od miminka také jedno očko jiné.Děkuji

nikolahezinova1993
8. kvě 2017

@klaradubov Dobry den,mám též takový problém..zlepšilo se vám to? Furt na to myslím

eliska007k
14. dub 2019

@nikolahezinova1993
Dobrý den, chci se zeptat jestli se Vám to očičko zlepšilo?Máme stejný problém.Jedno očičko má menší.Už pět měsíců cvičíme Vojtovu metodu a nechce pást hříbátka a to,už nám je 8 měsíců.Tak jestli to s tím také může souviset.

loope
29. srp 2021

@milena05 Mohu se zeptat jak to dopadlo s očičkem? Řeším totéž..

leniceopice
27. zář 2022

@loope
@eliska007k
@nikolahezinova1993
@klaradubov
@milena05
Holky, máme stejný problém. Srovnala se časem trochu velikost očíček?