Přestala jíst a pít, má afty. Čím to může být?

knobloska
9. říj 2009

Ahoj,
tento týden měla naše malá v puse afty, ale už je OK, jen stále nechce jíst a už vůbec ne pít. Doteď byla zvyklá pít ze savičky 😕 , já vím, že je na to velká, ale fungovalo to. Nebyl s ní vůbec žádný problém. Teď nechce pít z ničeho a nic. Kdybych se postavila na hlavu, nenapije se. Vezme si flaštičku, strčí si ji mezi zuby jakoby bokem a kouše jí. Ale nepolkne nic. V krku nic nemá. Je zajímavé, že třeba tvrdou kůrku od chleba žužlá, ale tekutou stravu nejí, vlastně nejí vůbec nic. Už jsem z toho dost nervózní, že takhle najednou přestala jíst a co horšího, i pít. Nevíte, čím by to mohlo být? Rostou jí dole špičáky, ale to by polykání přeci vadit nemělo.
Manžel radí, že jí mám nechat být, ale to se opravdu těžko udělá, když má suché pleny ☹

zoubek
9. říj 2009

Podle mě, by jsi ji neměla nechat bez tekutin. Myslím, že by to k těm zoubkům mohlo být. Ona jim ta savička vadí na ty zoubky, co rostou. Také jsme to tak měli, (dokonce ho natahovala na zvracení) ale do tří dnů se to upravilo. Tekutiny jsem Honzíkovi nutila tou stříkačkou, co je u nurofenu pro děti. Pokud zoubky mažeš, pomůže to. Já mazala calgelem a pomáhal. Právě, že o ten chlebík si zoubky brousí. Myslím, že to opravdu bude od zoubků, nestrachuj se, přejde to.

kulimka
9. říj 2009

Ahoj, aspoň to pití bys do ní měla dostat. Malý když měl teploty taky nechtěl pít, celou noc měl suchou plínku. Dávala jsem mu pít stříkačkou, sice řval, ale polykal. Potom se rozpil. Tak uvidíš, je to sice drsné, ale když si vzpomenu, jak mi dcera ve 3 letech skončila na kapákách... Ve školce nepila, nedávali na to pozor a to co vypila doma ,nestačilo, pak byla dehydrovaná a skončila v nemocnici.

knobloska
autor
9. říj 2009

Zoubek díky, přičítala jsem to těm aftům. Taky do ní pití dostávám stříkačkou, ale už to trvá strašně dlouho.

zoubek
9. říj 2009

Můžou jí zoubky růst postupně a proto to trvá dýl. Nám třeba rostly stoličky všechny čtyři najednou. Co tekutou stravu - jogurty, přesnídávky. Dá si něco?

knobloska
autor
9. říj 2009

Nejí nic. Teď vybírala mrkev z polívky a plivala jí ven. Ani mlíko nepije a to na něm byla závislá. Jsem už zoufalá, nedostanu do ní prostě nic. Vodu do ní vyloženě tlačím a z čeho žije, to fakt netuším. O prázdninách byla velký jedlík, o pití vůbec nemluvím. Nechápu, co se změnilo, že je najednou taková

janeses
9. říj 2009

Knobloska, já si myslím, že za to můžou pořád ty afty. Kolikaty je to den od prvního přiznaku, vysypaní těch aftů?Naše malá, opravdu taky nic nejedla a pila taky méně a začala jíst až tak 9-10den, tahle nemoc trvá dlouho, léčí se i 14 dnů, musíš prostě vydržet, žadna jiná rada není.....Já jsem z toho byla taky na nervy, dcerka jedla všechno v pohodě a potom najednou toto, taky jsem z toho byla špatná, ale všichni mě uklidnovali, že začne zase jíst a opravdu začala, jen to trvalo, než se to všechno zahojilo....snad se už taky brzy rozjjí a rozpije. 😵

knobloska
autor
9. říj 2009

Janeses afty jsem objevila v pondělí. Od čerejška už ale žádné v pusince nemá. Ona jí špatně od září, ale teď to tedy vygradovalo, že nepozře nic. Snad máš pravdu, možná má ještě nějaké v krku, kam nevidím nebo vzadu na jazyku. Chjo, připadá mi, že jí dělá problém polykání.

jaku
9. říj 2009

Přesně tohle nás teď taky trápí. prostě nepije, jí pěkně, ale nepije. Jsem z toho na nervy, sunar v pohodě, dost cpu malýmu polívky- k obědu i večeři, okurky salátovky - ať má tekutinu jinde, ale stejně toho je max za den 700ml, plíny nic moc mokrý. Nabízím různé druhy pití - čaje, džusíky, lahvičky s brčkem, ze kt. pil, totál odmítá, tekoucí i netekoucí hrnky, prostě snad všechno a nic. Jediné co se daří je nacpat to do něj po lžičkách když kouká na pohádku,ale to mi neřeší situaci když jsme třeba půl dne pryč pak spí a pak do večera zas pryč- z lahvičky se nenapije. Takhle to je asi týden, taky myslím, zda zoubky, afty nemá.

knobloska
autor
9. říj 2009

Jaku to pije dost, naše teď tak 200ml. ☹ . Ale pořád slintá, tak si říkám, že dehyrovaná by neslintala 😝 . V pondělí s ní každopádně půjdu k dr, ať se jí podívá do krku a vyšetří moč na infekci, jinak už fakt nevim.

basak
9. říj 2009

ahoj maminky já mám sice trošku odlišný problém ale třeba poradíte.náš malej už asi 2 měsíce by se dalo říct že nejí ☹ ještě tak max ipánek a občas domácí polévku ale jinak nic ať nabídnu co nabídnu vše odmítá a ani to neochutná tak už jsem v koncích ted je to 3dny fakt katastrofa jen pije a v noci mu aj kručelo v bříšku.mudr mne na to řekla že holt některé děti jsou mín jedlé ale mne to norm. nepřijde.co vám???

knobloska
autor
9. říj 2009

Basak možná to souvisí s nějakým vzdorem 😒 . Sama nevím, co s naší malou, takže těžko radit. Dr tohle neradi řeší, dokud dítě nemá výrazný úbytek hmotnosti. Je ale něco jiného, když jí málo, a když nejí skoro nic. My jsme třeba na 3 piškotech a 1 jahodě celý den a to mi taky nepřipadá normální. Tvému malému kručí v bříšku, hlad tedy musí mít, tak proč se nenají? Naše malá má i po 1 piškotu škytavku, to je taky dobrý. 😒
Připadá mi, že se všechno svádí na zuby.

basak
9. říj 2009

tak to máš pravdu každej to svádí na zuby a pod.. ted jsem našla nechutenství u dětí amůže to být aj psychické ☹ a je fakt že o prázdninách jsem měla velký stres s malou a pak přestal jíst úplně jenže jak ho přesvědčit aby už začal papat když už je klid to nevím 😖 ☹

jaku
9. říj 2009

Knobloska - no on má 200ml sunar ráno, 200ml sunar večer, cca 150ml polívky v poledne, někdy 150ml večer, něco má v ovoci a zelenině, ale pití jako takové niccc, kdyby vypil aspoň lahvičku!!!!A to byla doba kdy pil hodně, každé 2h pročůrané plíny totál a teď vyměňuju než jde v poledne spát,aby v ní nebyl dlouho,ale má tam max 2x čůráno, to samé odp.. Mě ještě napadlo zda to nemůže souviset s učením na nočník- jako že když nepije-nečůrá,ale jsme na plínách a na nočník se pouze párkrát za den posadí ze cviku a skoro pokaždé neúspěšně. Prostě už nad tím moc bádám proč nepije.

ivulinda
9. říj 2009

knobloska naše malá měla taky afty v puse minulý týden.nejedla a nechtěla taky pít,ale já jsem taková,že jsem jí k tomu donutila i s křikem,ale věděla jsem,že aspoň pije.dr.mi řekla,že jí nemám nutit do jídla ale pít musí...tak jsem vzala stříkačku s nurofenu a bylo to...Takže si mislím,že bys ´to i ty dokázala,hlavně ji nut do pití nebo můžu být dehydrovaná

knobloska
autor
9. říj 2009

Ivulinda já jí to dávám také přes stříkačku, jinak už by skončila na kapačkách.
Mám novinku, zase jsem zkoupila potraviny, kdyby třeba měla na něco chuť a máme úspěch s pitíčkem Capri Sonne jablkový, takový ten pytlík. Nadšená z tho zrovna nejsem, do teď pila vodu, ale co nadělám 😒 . Myslím si, že to pila, protože to bylo nové, pytlík jí prostě zajímal, až se jí omrzí, nebude to chtít.

Jaku tak to jste na tom s pitím podobně, až na to, že naše malá ani nejí. Taky sundavám suché pleny, jsou už dost cítit, aby ne, když je to takový koncentrát 😖 . U nás to z nočníku není, toho jsem jí zatím ušetřila. 😉

knobloska
autor
12. říj 2009

Zdravím všechny přispívající maminky,naše dítě začalo konečně jíst i pít. Pije tedy už jen výhradně brčkem, což je problém při cestování a když jsme venku, ale alespoŇ pije. Jo a taky už nepije vodu.
Máme ale pořád strašný problém s mlíkem, budí se v noci v její obvyklou dobu na mlíko, ale nemůže pít z dudlíku, něco jí vadí v pusince. Možná ty spodní špičáky, jak se jí prořezávají. Snad je to zase jen období. Jsem ráda, že je to lepší.

jaku
12. říj 2009

Knobloska super!!!!Rada na brčko- to u nás taky funguje- super jsou lahvičky z DM ty jejich Babylove s brčkem, stojí cca 80 Kč, nekapou .

knobloska
autor
12. říj 2009

Jaku mám ji, včera jsem ji koupila, ale malá to neutáhne. Tak na doma tam má ten deklík a strčené normální brčko, na ven stačí, když si cucne, tak tam nechávám to jejich. Ona si zvykne 😉
A co malej, pořád bojkot?