Přestřižení uzdičky pod jazykem. Jak to probíhá?

terkezz
2. kvě 2022

Zdravím vás maminky,

dneska nám dali žádanku na přestřižení uzdičky pod jyzakem.. Malému je 10 měsíců. Nejdřív, že se to dělá v celkové narkóze a dneska, že i za živa jen se sprejem😳 jsme z toho doma v šoku, že nám to řekli až teď, prý se to dělá už v porodnici.

Byl jste někdo s takhle starým prckem na tom? Jak to probíhá? Celkovou anestezii nechci, je to velká zátěž..

Jsem z toho od rána špatná, co nás zase čeká..😏

katherine177
2. kvě 2022

@terkezz syn to měl hned v porodnici ,bez umrtvení , stříhli a bylo to .Žádné problémy.

terkezz
autor
2. kvě 2022

@katherine177 no u nás si toho asi nevšimli a do teď to nikdo neřešil až v nemocnici při laringitidě..

ab3185
2. kvě 2022

@terkezz Staršímu synovi stříhali uzdičku dvakrát, poprvé v porodnici, podruhé asi ve čtyřech letech. Jen tak na poliklinice, něco stříkli a šmikli, byl řev a krev všude.

victress
2. kvě 2022

dceři stříhali uzdičku asi v 5 letech, už nevím přesně, byli jsme na ORL, byl tam šikovný doktor, že se na to jen podívá, on šmik, přitom si povídal s dcerou, zabavil ji a že už je to hotový, krev netekla skoro žádná, bylo to v létě, pak jsme šli na doporučení Dr na zmrzku aby se ho zchladilo a bylo to vyřízené. I kdyby to tvého syna bolelo, v dospělosti si to 100% pamatovat nebude, takže klídek, matky to často prožívají více než děti...

cuuza
2. kvě 2022

Malej byl ve dvou měsících, chvíli pan doktor zkoumal uzdičku, jak moc ji střihnout a pak potřeli anestetikem a ustřihli. Byla to rychlovka, krev žádná, jen pár dnů zkoumal nové možnosti, takže dělal s jazykem hrozné blbiny.

shirilka
2. kvě 2022

@terkezz Malému byl týden, když jsme byli na ORL to střihnout. Vlastně celou proceduru prospal, doktorka mi tam něco stříka na znehybnění, šmikla, malý řval, nakojila jsem, usnul a jeli jsme domů. Krev žádná.

terkezz
autor
2. kvě 2022

@ab3185 no toho se bojím, že bude krve jak z 🐷

terkezz
autor
2. kvě 2022

@victress Jojo, nebude si to pamatovat
Já to hodně prožívám🙈
Jen jsem chtěla vědět jak se to asi dělá, zda to nejsou nějaká jatka
Asi čím dřív to udělat, tím líp

lenulen
2. kvě 2022

@terkezz mam tri deti, prvni syn sice moc jazyk nevyplazne, ale uzdicku ma v pohode a nikdy jsme neresili. Druhy syn mel od narozeni strasne kratkou uzdicku, pri vyplazeni se vytvorilo jakoby srdicko, nedelalo mu to problemy pri kojeni ani pri jidle, nicmene jsem to resila s pediatrickou, jelikoz v rodine manzela to bylo bezne a vzdy se strihalo. Mel deset mesicu, vybrala jsem si ORL dle recenzi, bylo to rychle,trocha krve, trocha place. Nicmene, jazycek zpet trochu prirostl a uzdicka zhrubla. Diky logopedii jsme jazyk rozcvicili a uz zvlada vse, krome R, to prijde. Pokud bychom chteli jeste strihat, uz by musel pod narkozu a rezalo by se, takze v zadnem pripade. Nejmladsi dcera se narodila take s kratkou uzdickou, tak jsem resila s pediatrou (tu uz mame jinou, kvuli stehovani) a rekla, ze to je brzo na reseni,ze u jidla ji to nevadi a uvidime co bude. Dcera ma 16 mesicu, jazycek uz krasne vyplazne, dela konicka, nema problem. Ted s odstupem casu si rikam, jestli jsme prostrednimu diteti timto zakrokem neublizili. Shodou okolnosti jsem dnes mluvila s pani, co mela strihano v dospelosti. Pry to zaboli, ale zadna hruza to neni 🙂

terkezz
autor
3. kvě 2022

@lenulen Malej má taky srdíčko. A taky mu to nevadí při jídle ani pití. Říká hezky mama, tata, baba a různě si povídá (tak jak kojenci)
To je pěkně na prd, že to zase přirostlo..
Chci taky najít kde mají dobré recenze a poradit se nejdřív s němi jestli je to fakt tak nutný

cuuza
3. kvě 2022

@terkezz A proč teda máte jít na přestřižení? Pokud mu to v ničem nevadí...

terkezz
autor
3. kvě 2022

@cuuza Podle dětské je dost krátká, nejdřív po telefonu říkala, že si toho všimla už dávno ale že je čas a včera na kontrole, že je to fakt krátký a v nemocnici doktor, že ať na tom jdeme, aby nám nešišlal a neměl problémy s výslovností

modra_zizala
3. kvě 2022

@terkezz Ja bych opravdu dobre zvazila, jestli je to nutne. Treba bych zkusila jeste nazor druheho odbornika. Spousta lidi zije s kratsi uzdickou bez jakykoli problemu. A u takoveho prcka je riziko, ze mu to sroste a budete muset zakrok opakovat. Prijde mi, ze je ted strihani uzdicek spis trend. Moc nerozumim proc :(

terkezz
autor
3. kvě 2022

@modra_zizala Určitě to chci probrat s více doktory, taky se mi do toho nechce ani příteli.. Ale na druhou stranu se zas bojím, že to bude dělat paseku a bude na to chudák nuset jít až bude starší a o to to bude pro něj horší

izzylka
3. kvě 2022

Synovi střihali když měl 4 měsíce...přišli jsme, koukli, šmikli, a šli jsme domu 🤣 syn skoro o ničem nevěděl, jen se mu nelíbilo, že mu někdo drží hlavu. 20 minut po už normálně pil z lahve. Pod narkozou by bylo uplně zbytečné to dělat...je to otázka 2 vteřin 🤔

terkezz
autor
3. kvě 2022

@izzylka uf to jsem ráda 😀 tohle mě už docela uklidnilo
Počítám s tím, že to držení se mu líbit nebude
To dělal velkej cirkus i u průplachu kanálků

johca
4. kvě 2022

byla na tom kamarádčina dcera 4 roky a úplná pohoda prý...stříkl jí tam sprej a ustřihl a ani prý neplakala nebolelo to 🙂 ale záleži asi jak kde

amenophus
4. kvě 2022

Moji prvni dcerce to vadilo u kojeni. Ve 2 mesicich jsme s rim sli na kontrolu, pani koukla do pusinky, vzala nuzticky, nez jsem se sama vubec stacila rozkoukat udelala smik, tu trochu krve vysusila gazovym tamponkem a jen co presel nejhorsi plac, uz se mala kojila a o nicem nevedela (a behem par dni se spravilo i to kojeni). Ted ji jsou 3 anpul roku, mluvi, basti, pije, plazi jazyk. Jako takhle starsi deti uz asi neregenerujou tak rychle jako uplne maly miminka, ale katastrofa to uplne nebude 🙂.

fifina86
4. kvě 2022

@terkezz naše dítě střihnuto v porodnici, ale srdíčko zůstalo. Dle doktorů nutnost dalšího střižení a s tím spojená narkoza, ale poslední slovo nechali logopedce, tak řekla, že to je ok, nic nestříhat a měla pravdu. Řeč naprosto v pohodě, naučilo se vše.

sayast
4. kvě 2022

Synovi ted v 5ti letech. U zubare, dostal umrtvovaci injekci a za vterinu hotovo. Trochu si stezoval na bolest, ale zadna velka, normalne jedl, hral si. Je dobre ze na to jdete. U naseho si toho nikdo nevsiml, az pak logopedka kdyz mel spatnou rec

maaadar
4. kvě 2022

Dceři řezali uzdičku laserem v celkové narkóze, zhruba v 1,5 roce. Zní to možná hrozně, ale jsem za tuto možnost ráda. Podle pediatra i ORL měla uzdičku hodně krátkou, silnou a laser nám oba doporučili. ORL říkal, že by to udělal, ale bylo potřeba říznout i do svaloviny jazyka a následně udělat několik stehů.
Laser se dělá až od nějakého věku nebo kil dítěte, proto šla až po roce. Na místě jí dali dýchnout rajský plyn a po několika nádechách usnula. Zákrok trval asi 10 minut, pak jsem mohla za ní a asi po 10 min se probudila. Po zákroku zůstal na spodní straně jazyka malý stroupek, pár dní byla protivná, jak ji to asi bolelo, a tím to bylo hotovo 🙂.

elledh
5. kvě 2022

@terkezz já byla se synem až ve 3 a čtvrt letech, takže už jsem ho musela připravit, co se bude zhruba dít, a že to pak další den bude asi trochu bolet. Jen mu stříkli nějaký ten sprej a šmikli, syn to ani nepostřehl. Krev mu nijak netekla a doma dostal za odměnu zmrzku. U mimin bych řekla, že je to jednodušší, aspoň si to nepamatují 😁