Přírodní krém na bradavky a opruzeniny

adriana1314
28. pro 2018

Prosim muze nekdo doporučit nejaky přírodní krém na bradavky a opruzeniny ? Dekuji

bartakova_veronika
28. pro 2018

já jsem používala na bradavky bepanthen a byla jsem maximálně spokojená ... na opruzeniny jak bepanthen tak i sudokrem nebo cokoliv jiného .. u nás se u malé opruzeniny nikdy neobjevili ale mažu i tak když má červenou prdelku a teď už používám jen sudokrem, blbě se sice nabírá ale je dobrý ale klidně i od jiné značky jsme neměli problém ... používám i niveu, dove, hipp atd 🙂 neměli jsme se žádnou z těchto značek problém

vercik83
29. pro 2018

Lanolin, da se koupit v lekarne anebo ve forme nejakeho prefabrikatu (tam se udává,že se nemusi otirat nez miminki zacne sát)

adriana1314
autor
29. pro 2018

@vercik83 dekuji ale lanolin v sobě obsahuje pesticidy a to neni úplne to co hledám

adriana1314
autor
29. pro 2018

@bartakova_veronika ano je dobrý , ale je v nem spousty chemických látek .

bartakova_veronika
29. pro 2018

@adriana1314 bepanthen doporučují i v porodnici a i lékaři takže si nemyslím že obsahuje spousty chemických látek ... používá ho snad téměř každá maminka co znám a nikdy problém nebyl ... nemusí se otírat a miminku neškodí

adriana1314
autor
29. pro 2018

@bartakova_veronika tak si přečtěte jeho složení . Ja preferuji spise přírodní produkty , hlavne co se malých miminek tyče . Cim mim chemie tim lip

leilinka1234
29. pro 2018

Mám krém na bradavky purelan od medely
Ale složení jsem nezkoumala.

bartakova_veronika
29. pro 2018

@adriana1314 já už to nepoužívám .. používala jsem to 14 dní a vše se krásně zahojilo 🙂 bylo mi to doporučeno i mi to dali v porodnici tak jsem to neřešila 🙂 a vím, že to všechny moje kamarádky používali a miminkům to neškodilo ... ale jasné, pokud hledáte něco jiného tak vám to neberu 🙂 třeba vám někdo poradí

bartakova_veronika
29. pro 2018

@leilinka1234 také jsem u bepanthenu nezkoumala složení když mi ho dali přímo v porodnici na zahojení prsních bradavek 🙂 když mi ho podali sestřičky tak jsem jim věřila 🙂 a asi spousta mých známých 🙂

adriana1314
autor
29. pro 2018

@bartakova_veronika spousta maminek neřeší jaké látky obsahují veci které dávají svým čerstvě narozenym miminkem na pokožku . Ja ano a látky obsazené v bephantenu mi nepřijdou vhodne pro novorozene. Je to každopádně každého vec co da svému dítěti 🙂

leilinka1234
29. pro 2018

@bartakova_veronika já na ten bepanten neslyšela, co se týká léčby bolavých bradavek, nic dobrého teda... Ale prdku mých holek vždy uzdravil, takže proti užívání nic nemám 🙂 nicméně za mě fakt naprostá spokojenost s tím purelanem. Je dražší, ale dobrý, moc mi pomohl. A radši krém s "nic moc složením" než větší a větší bolest. Kroutily se mi chvílemi bolestí i prsty na nohou... Takže bych v tu chvíli na sebe napatlala úplně cokoliv :D

codal
29. pro 2018

@adriana1314 na bradavky jsem používala hydrogelove polštářky a hodně mi to v počátku pomáhalo.

pampeliska1
29. pro 2018

Obavam se, ze NIC. Pokud už i čistý lanolin obsahuje pesticidy (ano, používala jsem a donedávna jsem si myslela, že je to to nejčistší, co můžu na bradavky použít), tak už asi fakt nevěřím ničemu. Já jsem ještě na ragády používala Hemagel.

odula
29. pro 2018

@adriana1314 hele - lanolin je na bradavky absolutně nejlepší. Purelan je lanolin že . Pokud si chceš bejt jistá ze je bez pesticidů, není nic jednoduššího než se kouknout po bio eko produktech. Třeba Gaia. Ale rict "lanolin ne pacto má pesticidy",to dost dobře nejde. Záleží na výrobci. Jo btw - myslIm ze bepanthen obsahuje mnohem víc chemikálií. A mimo jine taky lanolin ;) Jehož původ - na rozdíl od bio produktu - nemůžeš ověřit.

odula
29. pro 2018

@codal já používala náplasti multi-mum nebo co s aloe Vera. A naprosto dokonalý. Měla jsem hrozny bolesti a po ty náplasti se to dokonale uklidnilo a já mohla nakojit. Ze pry se nemusi omyvat ale ja trochu omyla pro klid duše ;) a fakt jen aloe Vera a glycerol. Můžu doporučit.

vercik83
29. pro 2018

@adriana1314 tak pak už jen na prsa mateřské mléko a na opruzeniny vlnu

bartakova_veronika
30. pro 2018

@leilinka1234 s tím souhlasím .. já jako prvorodička jsem neměla s tím zkušenosti tak jsem dávala na rady známých i sestřiček v porodnici .... moje kamarádka, která si vše hýčká a vše musí mít pečlivě dle "tabulek" atd a přesto bepanthen používala také i přesto že hleděla co vše je dobré a co špatné a měla vše pečlivě naštudované ..... já si myslím že na těch pár dní to miminku vůbec neuškodí .. hlavní je že je po bolestech a klid ... já jsem měla také velké bolesti bradavek a hodně mi pomohl ... malá se narodial sice jenom o 16 dní dříve ale měla 42 cm a 2150 gramů takže přisát a něco do sebe dostat byl zázrak ... sice se přisála ale hned usnula a kolikrát i když jsem jí dala správně tak se špatně přisála a měla jsem hodně popraskané bradavky, takže jsem byla ráda že jsem měla od porodnice alespoň po ruce bepanthen i když ten jsem měla naštěstí koupený i pro malou 🙂 ale hodně mi pomohl

lucka662006
30. pro 2018

Napadá mě a nevadí to, že bradavka je namazaná (např. Bepanthenem) a novorozenec jí cucá a tím ten bepanthen vlastně jí?

marcelka287
30. pro 2018

@lucka662006 bepanthen si musis pred kojenim smyvat. Purelan ne. Ja pouzivala ten purelan. Podle me asi zakladatelka ani nic cistejsiho nenajde, pokud teda nebude pouzivat jen materske mleko. A hlavne teda purelan narozdil od MM fakt pomuze, pokud jsou popraskane bradavky. Jinak ja pouzivala latkove pleny a myla jsem holky vodou. Zadne sudocremy a bepantheny nebylo treba pouzivat.

bartakova_veronika
30. pro 2018

@marcelka287 kde jste slyšela že bepanthen se musí před kojením umýt? mě bylo řečeno od sestřiček a nejen od nich že nemusí a při kojení je to nezávadné ...

marcelka287
31. pro 2018

@bartakova_veronika koukam do příbaloveho letaku na netu a mate pravdu neni tam nic o tom psano. Ja si bohuzrl nepamatuji, jestli tenkrat pred 5,5 lety to v letáku bylo a nebo zda mi to rekla dr. Kazdopadne si pamatuji, ze proto sem si poridila ten pzrelan, protoze mi prislo padly na hlavu, abych si pred kazdym kojenim omyvala bradavky.

marcelka287
31. pro 2018

@adriana1314 a na ty opruzeniny me napada, weleda mesickovy krem. Nevim. Jake ma presne slozeni, tak se mrknete treba to bude pro vas ok

bartakova_veronika
31. pro 2018

@marcelka287 jasně to chápu ... já rodila před 14ti měsíci tak mi to bylo řečeno takhle 🙂 každá zdravotní sestra, každý personál a každý rok je to jiné 🙂 třeba to tak dříve bylo a teď udělali lepší složení .. netuším ... jen mi bylo řečeno že se to omývat nemusí a že to miminku neškodí ... já si to vždy mazala po kojení takže další 2 - 3 hoďky se to vstřebalo do té doby ...

mialagia
31. pro 2018

@adriana1314 tak pro mě byl taky nej čistý lanolin nebo purelan, což je to samé a o pesticidech slyším poprvé 😮tak fakt jedině hledat ještě pro jistotu bio lanolin..jinak třeba sudokrem je fakt svinstvo to jsem nedávala ani na zadeček natož na prsa..je tam nějaká látka pravděpodobně karcinogenní a proto ani není označen jako dětský krém, protože ta látka vůbec v dětské kosmetice být nesmí..na zadeček je dobrý i kokosový olej..

bartakova_veronika
31. pro 2018

@mialagia sudokrem na prsa? to slyším poprvé :D jinak sudokrem používáme 14 měsíců u dcerky a bez závad ... sudokrem dostáváte i v porodnici a od gynekologa jako vzorník ....

adriana1314
autor
31. pro 2018

@marcelka287 uz jsem si objednala masticku . Z Bio obchodu .

adriana1314
autor
31. pro 2018

@bartakova_veronika musi se umyvat

adriana1314
autor
31. pro 2018

@marcelka287 ten uz jsem objednala. Přišel mi nejlepsi 🙂

adriana1314
autor
31. pro 2018

@bartakova_veronika jenže nemůžete dat na každou reklamu co slyšíte . A doktorum taky nemůžete věřit vse co vam daji , dostávají za to peníze ;) . Pokud vas zajímá zdraví vašeho dítěte , tak si takové veci ověříte , ze jsou pro dite vhodne . A stačí jen par minut na inernetu kde si vygooglite látky obsazené v krému a budete se divit 🙂

lucka662006
31. pro 2018

@bartakova_veronika asi bych to stejně umyla, já bych také nechtěla jíst Bepanthen. Navíc u novorozence i později člověk třeba kojí spontánně na požádání a ne když zapláče, stylem počkej, jdu si omýt bradavky, počkej chvíli omyju si prsa a pak Tě nakojím.