9měsíčního trápí bolavé bříško

mirozka
9. lis 2017

Ahoj maminy.Jdu si pro radu či zkušenost.Mám devítiměsíčního chlapečka.Od malička nás trápí bolavé bříško.Po čtvrtém měsíci se problémy uklidnily,avšak jsme stále dávali do každého mlička Espumisan.Ten nám zabíral.Poslední dva měsíce se problémy vrátily.V noci pláče,kope nožkama a dokud se nevyprdi,neusne.Už nevíme co s tím.Pije fenyklový čaj,jídlo vařím s kmínem,vyměnili jsme mléko (Sunar za Bebu),vyměnili jsme kapky (nyní zkoušíme BabCalm),ale stále bojujeme....☹ Máte někdo podobný problém???Moc děkuji za odpovědi.

swetlusska
10. lis 2017

Dáváte probiotika? Aspoň 1x denně, ale mimo mlíko (v láhvi se to ztratí a né vždy to vypije). Expumisan k tomu taky. Všechno dávám před jídlem přímo na lžičku, ne do mlíka. Ještě bych asi zkusila jiné UM, nám vyhovuje nejlíp Hipp, je nejlehčí na trávení se zdá...

mirozka
autor
10. lis 2017

Je pravda,že probiotika jsme ještě nezkusili,ale budeme muset.Přes den je úplně zlatý. Mléko pije hlavně v noci a nebo po obědě na spinkaní. Po Beba mléku se mu krásně spravila stolice,takže zatím měnit nechci. noci bych mu asi v polospanku tu lžičku nezvladla dát.Ale zkusím.Děkuji.

janawaes
10. lis 2017

@mirozka Taky jsme meli problem s briskem a davali espumisan. Ted davam kazde rano do mlicka probiotika a musim rict, ze je klid, espumisan davam uz jen obcas do mlicka. A maly je spokojeny a brisko neboli 🙂

jitka0a
10. lis 2017

Taky jsme musela změnit mléko na bebu a vyhovovala nám. Dávali jsme kapky babycalm a zlepšilo se to a teď dáváme i probiotika od swiss a problémy zmizely 🙂. Ještě můžeš zkusit nahřát bříško, třeba mu to pomůže.

andysebesta
10. lis 2017

Jedna věc je ta,ze espumisan nebo jiný přípravek vždy před jídlem.A druhá věc co mě napada,Jestli ho netrápí ta "premira"všeho právě proti nadýmání.Kdyz jsme u prvního synka řešili prdiky,delala jsem vše co šlo.Ja pila kojící caj (je v něm fenykl ),svarela jsem si fenykl sypany k tomu a jemu (krom jineho)dávala sab- simplex. A potize byly větší.. ... všeho toho na odplynovani bylo tolik,že to to tělíčko nedokázalo zpracovat a pridelala jsem tím potize sobě a hlavně o moc větší bolení malymu

mirozka
autor
10. lis 2017

@andysebesta už mě také napadlo, jestli mu to ten kmín nezhoršuje...a nebo taky ten čaj,hodně ho vypije navečer....

mirozka
autor
10. lis 2017

@jitka0a Probiotika hned dnes koupím...Říkáte swiss? Poptam se...už je toho fakt moooc za ty dva měsíce...

sthanina
10. lis 2017

@mirozka Ahojky, já dávala Biogaiu, natírala bříško při každém přebalení PUPÍKEM ve směru hodinových ručiček a ještě jsem přidávala do jídla olivový olej...

kvmatonka
10. lis 2017

No vzhledem k tomu, že už je malému 9 měsíců, tak určitě jogurty, může zakysané výrobky - kefír, zakysku. A spíše bych mu zkusila vysadit všechny možné léky na prdy. Přemíra všeho škodí. Navíc v 9M už má dost pohybu na to, aby se vyprděl bez pomoci léků. A třeba přijdete na to co mu to bolení způsobuje. Držím pěsti 😉

mirozka
autor
10. lis 2017

@sthanina Olivový olej také dávám a masírování máme už také za sebou.On se vyprdi,pěkně se prokope,změní polohu,jen ty bolesti u toho.Úplně slyším,jak mu ty střeva pracují.

mirozka
autor
10. lis 2017

@kvmatonka No právě,že už je dost velký.Přes den žádné problémy,v noci katastrofa.Prdi pěkně,pomáhá si tomu nožkama i polohou.Jogurt dávám...připadám si jako v začarovaném kruhu.😢...

kvmatonka
10. lis 2017

@mirozka A nemůže to být něco jiného než bříško? Co zuby? ... No ale radila bych nedávat fenyklový čaj ani kmín. Vynechat tak na týden. Já když pila fenyklový čaj, tak malý řval ještě více a po kmínu prděl jak dělo, ale bříško bolelo dále. To bych fakt vynechala a nasadila ty probiotika - mám dobré zkušenosti od Biopronu, jsou buď v kapičkách nebo v kapslích.

mirozka
autor
10. lis 2017

@kvmatonka Je to určitě bříško,zoubky nás sem tam také trápí,ale to už poznám 🙂 Vynecham kmín i čaj a nasadím probiotika. Snad se to zlepší.

mirozka
autor
10. lis 2017

A nějaká zkušenost s heřmánkovým čajem?Místo toho fenyklu.

sthanina
10. lis 2017

@mirozka Ještě mi napadlo, že když byl syn menší nahřívala jsem mu bříško polštářkem naplněným nějakými skořápkami. Koupila jsem ho v DMce...

kvmatonka
10. lis 2017

@mirozka To se dávalo kdysi. Heřmánek se nemůžu užívat dlouhodobě, pak škodí. Zkusit můžeš, ale dala bych mu aspoň týden od toho všeho pokoj, ono pak může bolet bříško z toho, když se to dlouhodobě užívá.

jitka0a
13. lis 2017

@mirozka Jo jasně to chápu, jo značka je od Swiss, kupuju je v dr.max, kupuju si rovnou na dva měsíce, ještě jsou jedny myslím že od biopronu a ty jsou prý silnější. Ty jsme brali ze začátku a teď nám stačí tyto 🙂

fire85
13. lis 2017

a co vigantol? občas se říká že dětem nesedí a mají po něm úplné koliky, tak se dává jiný vit. D

mirozka
autor
13. lis 2017

@jitka0a
@fire85 Tak jsem dnes koupila Biopron i na doporučení doktorky,uvidíme.....a Vigantol už jsem také vysadila,skutečně měl z toho dříve také bolení

jitka0a
15. lis 2017

@mirozka Jo vigantol tky umí udělat paseku. Tak vynechej a pak ho můžeš znovu nasadit až se to urovná a budeš ho chtít dávat, třeba aspoň v zimě, ale záleží na tobě 🙂