Průjem a zvracení skoro u 2letého dítěte. Jak pomoci?

12. led 2022

Dobry den

Chci se zeptat ,
Mala V nedeli po pul noci zvracela 2x rano v pondeli dostala prujem tak dr jsem volala rikala ze ma mit dietu a druhy den se ozvat. Tak jsem volala jenze druhy den na zachode nebyla takze jsem dr volala a rikala ze nemusime chodit .
No jenze vecer dostala znova prujem a ted ho ma jeste a je streda ( byla tedy dnes jen 2x ) tak nevim jestli znova volat nebo proste pockat ze to odezni samo .

Nejake typy jak ji pomoct?
Jinak ji nic neni horecku nema hraje si blbne a je ziva.

michaela666
12. led 2022

U nás tahle viróza řádí ve velkém. Pokud nemá horečku dodržovala bych dietu a hlídala pitný režim. Na dětské pohotovosti mi poradili Enhydrol po lžičkách.

korin
12. led 2022

Dala bych smectu, na jídlo něco s rýží, možná kuřecí maso bez kůže, hlídat pitný režim.

zelenaesmolda
12. led 2022

Na pohotovosti nam dali injekci proti zvraceni,jinak davat po lzickach cerny,do ledova vychlazeny caj oslazeny glukopurem.

autor
12. led 2022

@michaela666 horečku nema pije dost . Takže nemusím volat znova dr ? Odejde to samo

korin
12. led 2022

Klidně zavolej, nejspíš ti řekne, ať vytrváš v dietě a zavodňuješ.

michaela666
12. led 2022

Zavoláním nic nezkazíš, ale asi vás hned nepožene na nějaká vyšetření pokud to ustupuje. Je dobře, že nemá horečky. Pokračuj v dietě, dostatku tekutin a uvidíš jak se to bude vyvíjet.
Dceři jsem při průjmu dávala navíc po lžičkách vychlazený Enhydrol a po 4 dnech bylo po průjmu.

zmrzlinka
12. led 2022

Hlavně ať pije.Dietny strávu a dávej ji něco na úpravu střevní mikroflóry.....nějaké probiotika 👍

autor
12. led 2022

@zmrzlinka treba lactobacilky nebo je to neco jineho ?
No dieta , snazim se ji drzet na piskotech banan nechce suche pecivo nechce a k obedu mela ryzi a trochu kureci maso

autor
14. led 2022

@michaela666 tohle myslite ?

hojda
14. led 2022

Je to vlastně nějaká želatina obsahuje komplex želatiny a taninu, který chrání zanícenou střevní sliznici při akutním průjmu. Tvoří na střevní slinici ochranný film, což způsobuje snižení četnosti stolice a zkracuje dobu trvání průjmových epizod. Je účinný během 12 hodin.

michaela666
14. led 2022

Ano, možná ti doktorka poradí něco na podobném principu. Pořád to neustoupilo?

autor
14. led 2022

@michaela666 bohužel ne 🙈 u dr jsme byli dnes a řekla jen že to teď že ma takhle plno dětí . Pak do toho začla plest že to může být omikron .
Doporučila vitaminy a lactobacilky a šli jsme domu

Nejhorší je źe jí musim drzet na diete . Což je tezky kdyz chce jist . Neco jineho nez piskot a rohlik .
Vecer je zvykla na kasi a ani tu nesmi

michaela666
14. led 2022

Tak to mě mrzí. Já dávala rýžovou kaši s trochou mrkve, banán nebo trochu vařené brambory s mrkví. Dcera byla taky pořád hladová a zatím neměla zavedený lepek. Nepřijde mi úplně vhodné, aby tak malé dítě jedlo jen piškoty a rohlík když mu to prakticky nic nedá...Takhle ti to poradila doktorka? Zkus se podívat na další vhodné potraviny při průjmu dětí, třeba bude něco co má ráda.