Průjem a zvracení u 9ti měsíčního miminka

mafeska
12. dub 2013

Alenka měla ve středu odpoledne 2x průjem, ve čtvrtek se to zdálo být dobré tak jsem pokračovala v běžné stravě, dneska se jí to vrátilo a před večeří hodně zvracela. Já to mám od včera taky. Jak dlouho léčba trvá? Máte zkušenosti?

lv
12. dub 2013

no pokud má střevní virozu, tak týden, na dietě..

leg
12. dub 2013

@mafeska Ahoj, nechci tě moc strašit, ale my jsme to měli také a začalo to tak, že malý v neděli začal zvracet, v pondělí i průjem, v úterý mnohem lepší a ve středu už jsem do něj nedostala vůbec nic a pokud tak jen čaj, který jím projel jak trychtýřem a odpo už byl v Krči na kapačkách kvůli rotavirům a zůstali jsme tam 5 dní. Pokud bude zvracet i zítra, tak určitě doporučuju návštěvu pohotovosti, vůbec nic tím nezkazíš. Držím palce, ať se to brzy zlepší. 🙂

paolin
12. dub 2013

Pokud přijímá tekutiny, tak bych počkala. A pokud zvracíte obě, bude to asi střevní viroza 🙂 Děti se regenerují rychle 🙂

mafeska
autor
12. dub 2013

@paolin
@lv
@leg
já na tu dětskou pohotovost radši zavolala. Tekutiny příjímá, mám jí dávat slazený černý čaj a rýži banán mrkev a vývary z masa. mám prý počítat týden. dneska byla poprvé bez večeře, jíst nechtěla. jen pije. Držte nám place, ještě to nikdy neměla tak se docela bojim ☹

mafeska
autor
12. dub 2013

@leg rotaviry? je očkovaná rotarixem. může je mít i přes to očkování?

leg
12. dub 2013

@mafeska nevím, ale když jsem se ptala sestřiček na JIPu, kde prcek ležel, jestli jsem něco nezanedbala, když nebyl očkovaný, tak mi řekli, že to je jako s chřipkou. Že těch kmenů je tolik, že i to sebelepší očkování to nemusí zachránit. Ale určitě aspoň nějaké protilátky v sobě má, což je vždycky velký plus.

paolin
13. dub 2013

@mafeska to bude dobrý 🙂 Super je hroznový cukr. Hlavně, že pije. Na průjem odvar z mrkve nebo rýže nebo pořiďte ORS200. My taky zkončili na kapačkách s podezřením na rotaviry. Očkovaný není a ani teda nebude 🙂 Ale u něj to byla fest střevní chřipka s obr teplotami, které neklesaly a ještě přestal úplně pít. Střevní chřipky bez teplot odezní rychle.

mafeska
autor
13. dub 2013

@paolin co to je to ors200? naštěstí pije, tak aspon že tak, za celý den snědla jen 1 lžíci rýže, nemůžu to do ní nacpat. je to hrozný, celý den pláče, kručí jí v bříšku, rve mi to srdce. vidí že odcházím s čajem tak pláče ještě víc ☹ teploty nemá.

paolin
13. dub 2013

Od Hipp rýžovo-mrkvová šťáva s vitamíny. Však si vem, jak je tobě, když zvracíš. Taky tě bolí bříško a je ti blbě a máš hlad. To přejde 🙂 Jen je třeba opravdu dodržet sietu, aby se bříško znovu nepodráždilo.

leg
13. dub 2013

Jo a taky je dobrý při takových průjmech pokud dáváš sunar nebo něco na pár dní vyměnit za bezlaktozový mlíko. Napřiklad Nutrilon bez laktosy a nebo Nestle LA 110 Lactosa Free

mafeska
autor
13. dub 2013

@leg mně včera na tý pohotovosti řekla že jí mlíko vůbec nemám dávat. JInak dostává nutrilon

leg
13. dub 2013

@mafeska jj, to právě kvůli tý laktoze. My jsme právě tuhle "bezlaktozovou dietu" měli ještě asi 3 týdny po tom, co malýho pustili z tý nemocnice a pak když mi taky doma zvracel kvůli zahlenění, tak snesl jen to "mlíko".

paolin
13. dub 2013

@leg jj. Taky jsme vždy chvíli používali mlíčko bez laktozy. Rotaviry se nepotvrdili, ale syn má jiné následky z hospitalizace.

leg
13. dub 2013

@paolin A co se mu stalo? A kde jste byli hospitalizovaní?

zuzanka26
19. dub 2013

@mafeska ráda bych přispěla.
My se teď léčíme s tím samým. Přinesla to dcera ze školky, jenže ona to měla tak, že se v sobotu jen pos... párkrát a byl klid. Malej to chytil a byla to síla.
V neděli zvracel 2x ale hodně ( a on nikdy ani neublinknul). Dávala jsem mu dopoledne jogurt, pomlaskával si a najednou takový zvrat. Průjem měl asi 6 x ten den a nedostala jsem do něj nic.
Hned jsem koupila toho Kulíška, a dávala mu to po lžičkách, i tak jsem do něj nic nedostala.
V pondělí měl horečky a nechtěl jíst ani pít. Tak aspoň vždy trochu čaje nebo vody jsem do něj násilím dostala stříkačkou za hroznýho řevu.
Teprve od středy od poledne je bez teploty a pomalinku se to začíná lepšit, ale pořád moc nechce jíst ani pít, dnes jsem šla ještě jednou k dr. ale ukázala mi, že dehydrovanej není, dost mě uklidnila, já jsem se ráno totiž vyděsila, protože po celý noci, kdy jsem asi 3x kojila neměl vůbec počůranou plínku, fakt malinko. Ale řekla mi, že to dítě si tu tekutinu ukládá do tkání, kde mu chyběla. Bohužel zhubnul 250 g, ale měl dost zásoby předtím.
Tak neboj, bude to dobrý, jen to chce fakt čas. Prý pokud není stříkavý průjem, může se už dát strava jako dřív. Já jsem teda ještě opatrná,a le dnes mi snědl už 125 g oběd, a kojím, i když o to moc nestojí.

mafeska
autor
19. dub 2013

@zuzanka26 no to je strašný trápení tak hlavně aťž se z toho brzy dostane. Alenka už je z toho venku, ťuk ťuk, dávám jí už ráno mléko a začíná bobečkovat. pomalu jí zavádim její obvyklý jídleníček.

zuzanka26
19. dub 2013

@mafeska a za jak dlouho začala zas jíst normálně? já se ještě trochu bojím dát jogurt nebo kaši, protože stolici ještě pevnou nemá, spíš jako kaši. 😕

mafeska
autor
19. dub 2013

@zuzanka26 zvracela minulý pátek a tak od středy zavádím normální stravu. Během diety jedla celodenně rýži s mrkví, vývar, pila vodu anebo černý oslazený studený čaj po lžičkách, asi 2x jsem to porušila a dostala ke svačině výživu. POčkala jsem na první bobečky. Naštěstí průjem a zvracení se už neopakovaly. Teploty neměla.Na jogurt jsem si troufla až dneska.

mafeska
autor
19. dub 2013

@zuzanka26 kaši jsem dala včera večer taky poprvé.