Průjem a zvracení u dvouletého dítěte. Po jak dlouhé době dochází k dehydrataci, a kdy případně k dr.?

ronja55
22. bře 2022

Hezký den, dcera dva roky od půlnoci asi čtyřikrát zvracela a několikrát do hodiny má průjem (zapáchající voda). Hodně pláče, asi má křeče v břiše. Snažím se do ní cpát tekutiny, dala jsem jí i colu po lžičkách, stále kojím tak se kojí co to jde. Bojím se ale dehydratace. Už jsme jednou kvůli průjmu skončily v nemocnici na kapačkách a nerada bych, aby se to opakovalo. Po jak dlouhé doby může být dítě už dehydratované ? Kdy mám jít případně k doktorce ?

palja
22. bře 2022

@ronja55 já bych jí dávala rehydratacni roztok po lžičkach, dávali jsme kulisek. Na průjem tasectan, ten nám vždycky pomohl. Dítě se dehydratuje rychle, dr bych aspoň zavolala.

zmrzlinka
22. bře 2022

@ronja55 to je individuální.Muze a nemusí být dehydrovana.Moči?Dej ji po lžičkách černý sladký vychlazený čaj a na křeče břiše Espumisan kapky.A nějaký Kulíšek po lžičkách a až přestane zvracet tak laktobacily.

hezz17
22. bře 2022

@ronja55 my byli v nemocnici minuly tyden. Stacily 4 zvraceni a par prujmu (vody) ve 20.00 to zaclo, v 15.00 uz byl na infuzi 😓

limali
22. bře 2022

@ronja55 syn to mal podobne pred niekoľkými týždňami. Dr som volala hneď ráno. Napísala čipky z lekárne proti zvracaniu, dávali sme mu Enterosgel na zastavenie stolice. Zbytočne by som nečakala, malým deťom stačí len trocha aby boli rýchlo vyčerpané. Držím palce ❤️

arwen666
22. bře 2022

@ronja55 syn minulý týden ve středu v noci začal ve čtvrtek už byl na kapackach v neděli nám ho pustili zjistli mu velké množství rotaviru zašla bych k dr.na stery

xxx3d
22. bře 2022

@ronja55 doktorce zavolat hned, i vzhledem k tomu, že už jste kvůli průjmu byly v nemocnici.
coca cola pomůže nám, dospělým, malé bych to nedávala.
doporučuje se černý čaj oslazený glukopurem a zrnko soli, po lžičkách a studené
nebo z lékárny Kulíšek, rozhodně, pokud zvrací, nedávat žádné jídlo nějakých 12 hodin od posledního zvracení, pouze hlídat tekutiny.
volala bych hlavně doktorce.