Průjem bez teplot u batolete, co to může být?

slavicky
10. srp 2012

Ahoj holky, pročetla jsem už stránek a stránek o průjmech ale ráda bych se ještě zeptala vás na zkušenost. Moje dcera (20měsíců) má asi týden průjem, ale zlváštní 😅 nemá stoličku třeba celý den a potom kaká 5x za sebou a už je to průjmové, zapáchá, ale barva normální (ne zelená ani s příměsí krve). Jinak je v pořádku, veselá, jí, pije, bříško ji nebolí (už si umí říct). Včera třeba kakala jen jednou ale řídkou stoličku dneska celý den po výletech, běhala dováděla, ted kakala 4x a z toho 2x už průjem. Nevíte co to může být? Zuby? Mám zkusit nějakou dietu a probiotika, nebo i přípravek na průjem? Děkuju moc předem za odpovědi...

123annynka
10. srp 2012

Naše paní doktorka by určitě doporučila probiotika 🙂 Tím se nic nepokazí. Já bych to taky tipovala na zoubky, pokud je to "jen" průjem. Ale přece jen raději zajděte do poradny, ať máte jistotu.

slavicky
autor
10. srp 2012

@123annynka děkuju moc, taky sázím na zoubky 🙂 mě se spíš zdála divná ta frekvence, ale právě si říkám, že pokud by to byla nějaká infekce, tak by kakala třeba celý den a byla by nesvá 😨 můžu ještě poprosit jaký probiotika mám zkusit? děkuju moc...

janicka38
10. srp 2012

@slavicky Nase mala mela to same. Jen jeste s primesi hlenu. Doktorka rikala, ze jeste vyckame,nebot mala byla cila a na bolesti si nestezovala. Doporucila nam probiotika pro deti, laktobacilky. Uz jsme vyzkoseli 3 druhy a vse super. Po dvou dnech bylo po prujmu. Myslim, ze ty probiotika zabiraji ihned, ja mam jen dobre zkusenosti, ikdyz v lekarne me od toho pani docela odrazovala. Jo a jinak dr. doporucila dietu, ale musim rict,ze ty probiotika zabraly drive nez dieta.

slavicky
autor
10. srp 2012

@janicka38 děkuju moc 🙂 a jaký ji mám koupit? 😅 hned ráno skočím do lékárny

janicka38
10. srp 2012

@slavicky Ted mame Apo-baby probio, 10 sacku za 79 Kc. Ty naposledy zabraly rychle. Minule mi bylo taky zle, po jednom pytlicku se mi udelalo zase dobre. Myslim, ze je to fakt super vec. Jen ted dumam, zda to pomuze, ikdyz je prujem kvuli zubum, ale probiotiky urcite nic nezkazis.

123annynka
10. srp 2012

Já dětem dávám Nutrolin-B, je to sirup, může se užívat od ukončeného 6.měsíce a cenově výjde kolem 90kč. A nemůže to malá mít třeba i z nějakého ovoce? Že by jí to tak pročistilo...

123annynka
10. srp 2012

@slavicky Já dětem dávám Nutrolin-B, je to sirup, může se užívat od ukončeného 6.měsíce a cenově výjde kolem 90kč. A nemůže to malá mít třeba i z nějakého ovoce? Že by jí to tak pročistilo...

slavicky
autor
11. srp 2012

@123annynka děkuju 🙂 z ovoce asi ne, nejedla ted nic ani novýho ani takového co by ji mohlo prohnat... zkusím jí upravit jídelníček a probiotika a uvidíme co z toho bude 😉

janicka38
11. srp 2012

@slavicky Tak co, je to lepsi?

slavicky
autor
11. srp 2012

@janicka38 zatím ťuk ťuk jedno kakání, spíš hustější 😉 a začali jsme i s těma probiotikama, tak uvidíme 🙂 děkuju