Průjem po AR umělém mléku, je to alergie?

blessedmary
29. led 2014

Dobrý den,

mám pěti měsíčního chlapečka, se kterým jsem asi od 4. měsíce na AR umělém mléku. Mléko nám pomohlo od ublinkávání, ale asi 14 po jeho používání jsme dostali silný průjem. Doktorka nám nasadila dietu a mléko bez lactosy. Dietu jsem dodržovali, mléko jsme vypili a měli jsem znovu najet na AR mléko, jakmile jsem to udělali, okamžitě dostal průjme. Doktorka říkala, že mléko bez lactosy už nemáme pít, ale že mu mám dávat normální mléko a na zahuštění do toho mám dávat nemléčnou rýži. Dělala jsem tak včera celý den a opět, po každém mlíčku jako ohřívačka, vypije a to jde průjmem ven. Prý mám mít trpělivost, že se to spraví, ale trvá to už tři týdny a mě to nepřijde normální. Ve stolici jsme nic neměli. Nemyslíte, že je to nějaká alergie? Tvrdí mi, že ne...já už jsem fakt bezradná, takže za každou pomocnou radu budu vděčná. Děkuji

lv
29. led 2014

a musí mít AR, má pravděpodobnost výskytu alergie? třeba by to obyč mléko nedělalo, jiná značka apod., určitě bych t změnila, průjem by neměl být..

blessedmary
autor
29. led 2014

@lv alergii v rodině nemáme, právě že paní doktorka taky doporučila obyč. mléko zahušťovat rýží, zatím bez výsledku ☹ zkoušela jsem i jiné značky AR i obyčj...po průjmikuje jak amina. Já asi zkusím dneska koupit alergy care a jak se to potom spraví, budu trvat na těch testech.

lv
29. led 2014

anebo může mít nesnášenlivost laktozy, nebo ABKM

blessedmary
autor
29. led 2014

já jsem přemýšlela na tou alergii na kravskou bílkovinu, ale pak jsem si řekla, že je to blbost, protože v tom Low lactose, ta bílkovina je a to kadil normálně. O nesnášenlivost laktózy toho moc nevím...spíš vůbec nic.

ladaa20
30. led 2014

ahojky urco si u dr vydupej testy a doporuceni do gastroenteralni nebo spis metabolicke poradny jelikíz se s nejvetsi pravděpodobnísti jedna o intoleranci laktozy což je mlečny cukr malemy nejspiš chybi enzymy na jeho štěpeni je to metabolicka porucha jako např celiakie takže je to doživotni ale s věkem se to zlepšuje a drzi se dieta ji a pijí se veci se snizenym obsahem lak. projevuje se to pravě tim prujmem ktery je 30min-2hod po požiti mleka a zjištuje sč to pravě tak,že se na 14 dni nasadi ta dieta v tvem připadě mleko bez ni a pokud potiže zmizi a po nasazeni obyč stravy se zase nasadi tak je to s nejv. prav. intolerance jen doktoři to moc nevi jelikož je nizka pravděpodobnost vyskytu u kojencu tak nejdřiv zkouši jine věci a jine potiženema? Jelikož u tohoto se mužou projevit i jine věci(kvuli te intoleranci nebo take kvuli kterym ta intolerance je) např ublinkavani,koliky,podrazdenost,atopicky exem,cronova choroba ... takže ja bych si určo vydupala tu metabol poradnu a pokud drnebude chtit tak se objednej sama