Průjem u 3-měsíčního miminka. Čím to může být?

aness
28. led 2009

ahojte maminky, omlouvam se, pokud tady uz podobne tema je, ale pres veskere hledani jsem nenasla info, ktere se tyka tak malinkatych miminek. dcerka ma uz asi treti den ridkou stolicku, ted uz to neni uplne takova voda, ale porad mi to pripada jako prujmik. je plne kojena, neublinkava, nema teplotu, je uplne v pohode, chovani jako vzdycky. jestli neni dehydrovana konroluju hlavne podle fontanely a vse vypada ok, davam ji pres den casteji pit. jim stale stejnou stravu, zadna zmena. manzel ani ja nemame zadny problem. nemate nektera zkusenost cim by to mohlo byt? dekuji moc za kazdou radu....

anavila
28. led 2009

ahoj...
a u lekarky si bola???
napriklad mne lekarka kazala dat pit ryzovy odvar...normalne si uvaris ryzu vo vode a tu vodu potom das do flasky a das jej vypit....
mne tak radila doktorka..tiez sme mali hnacky a mala okolo 3-4 mesaicov, neviem presne... aebo skus doktroke len zavolat...a opytat sa...
a kolko krat za den kaka????

anavila
28. led 2009

ak to nieje 5-6 krat a viac tak by to nemal byt problem

annag
28. led 2009

aness, ak je žltá, tak taká riedka, čo až strieka je úplne normálna, ak je zelená, tak to už by mohlo ísť o hnačku. Má zrejme veľký príjem mliečka a jej organizmus ju takto spracováva. Dojčené deti mávajú ozajstnú hnačku málokedy.

aness
autor
29. led 2009

annag: je zluta a ridka, ted uz to z ni ani nestrika (uchytila jsem pri prebalovani 🙂 ), zelenou stolicku nemela, snad uz to bude ok, mooc dekuji za zpravu

aness
autor
29. led 2009

anavila: dekuju, vic nez 6 krat to urcite nebylo, je to moje prvni miminko, tak jsem obcas takova uzkostliva 😒

lienka79
29. led 2009

no ak je to 3.den,asi by som bola uz u lekarky....
My s hnackami klop-klop nemame skusenosti,ja som ho dala ockovat proti rotavirusom....
Zalezi aj od farby..kojene deti maju taku prazenicovu,redsiu stolicu...ale zasla by som k lekarke,len nezabudni vziat plienku so "vzorkou"..vazne..odoberu zo stolice na testy

martimarti
29. led 2009

Aness, já jsem to zažila s malou také, úplně to samé, co popisuješ. Pokud je malá v pohodě a nezdá se ti nemocná, pak si myslím, že můžeš zůstat v klidu. Já nechala dceři udělat výtěr ze zadečku a byl negativní, v jednom časopise jsem se pak dočetla, že kojené dětičky mají vodnatou průjmovitou stolici jako reakci na něco, co mamka snědla /např, kořeněná jídla, čokoláda, mléčné výrobky aj./ Je fakt, že jsem v té době měla pořád chuť na čokoládu 😉 Jakmile jsem jí vysadila, tak se to upravilo.

reba
29. led 2009

Ahoj Aness, my jsme průjem řešili od konce šestinedělí až do teď, kdy je malému půl roku, víceméně stále. Pomohly probiotické kapky, ale vždy jen na chvilku, brzy se průjem vrátil. Výtěr byl negativní, máme doma psa, tak jsem se bála všemožných chorob, ale nejspíš to byla jen reakce na něco, co jsem snědla já, ostatně jak už je tu psáno. K těm "nevhodným" jídlům, co jsem vysledovala, doplním ještě kromě sladkého a mléčných výrobků taky sóju. U mě to bylo povětšinou způsobeno těmi sladkostmi, ale kdo by si je při té zátěži odřekl 😉 Nám se to upravilo teď s podáváním poledního zeleninového příkrmu..když se vykaká vleže na bříšku bez plenky, konzistence je taková, že ani nemusím měnit podložku, po tom půlročním martýriu docela úleva 😀

brigule
2. kvě 2013

Můžu se zeptat, jak se dá kontrolovat dehydrovanost podle fontanely?!?