Průjem u kojence. Co s tím?

janicckka
29. srp 2007

Ahojky nemáte někdo zkušenosti s průjmem u miminka?Já malou plně kojím a malá už dlouho mázapáchající stolici,někdy vodnatou s příměsem hlenu.Není až tak zelená někdy je žlutá ,někdy oranžová,byli jsme i na infekčnim ale tam se nic nezjistilo,žádná bakterie nic.Ale malá má pořád takovou pěnovou stoličku.Vývary mě nechce pít musím to ředit s mlíčkem ode mě. 😢 Moc nepřibírala ale ted už zase jo.Nevím co s tím. 😕

jandalinka
27. črc 2008

Máme průjem už třetí den. 😢 Prý asi ze zubů nebo prý mudr.říkala,že hodně teď řádí virózy a je možno,že se mohla loknout vody z bazénu(u nás na zahrádce)a je to.ALe jsem nešťastná,že mi zakázala mléko a my jsme dávali vždy ráno v 6:00a pak v 9:00a pak večer a teď už třetí den tedy dávám jen odvar z rýže,ale vůbec nezasytí a je za chvíli vzhůru,hm.Dostala jsem tipi na Nutrilon-bezlaktózovýLow lactose.Má s ním někdo zkušenost??!!!A ještě mě udivilo,že na kaši proti průjmu se musí udělat mléko a pak přidat 4lžíce kaše,ale to nechápu,když se v době průjmu nemá dávat mléko????? ☹ 😒 A samozřejmě,že má malá hooodně opruzený zadeček po průjmu a dáváme Pytiol,ale prý lékárnice říkala razantně nesmí se do 10let dávat malým dětem???No tak to jsem v šoku,tchýně a naše babičky ho dávali od malička a v pohodě.Neví někdo proč se nesmí?????Díky moc za rady,pokud má s tím někdo zkušenost..... 😒

zdenucha
27. črc 2008

Jandalinka,malá teď měla taky nějakou střevní virozu měla chuděra průjem a teplotu......... kup si v lékárně ORS 200 je to takový nápoj od Hippu a Hilak dávej jí hodně banány a na noc zkus naředit do flaštičky přesnídávku s vodou a malinko přihřej.Malá měla za tři dny pokoj tak Vám to snad brzo přejde 😉

gabca1
27. črc 2008

Jandalinka - Já mám zkušenost s Nutrilonem Low lactose. Kup ho určitě. Je to lepší než ten odvar. Ostatně malá ani ten odvar nechtěla. Takže tohle bylo super. Dávala jsem ho asi 14 dní. Než se jí bříško srovnalo. Jo a rozdělávala jsem ho i s rýžovým odvarem. Je to lepší. Jinak jsem dávala ještě banán. Černý čaj studený oslazený Glukopurem. A Výborně nám pomohl také roztor ORS 200 od Hippu. Je to na zavodnění. No a pak doporučení z Nutrilon linky - Mlíčko se může v připadě silnějšího typu průjmu vysadit na 12 někdy i na 24 hodin. Podavá se ryžový nebo mrkvový odvar a postupně po uplynutí doby se do vývaru začne přidavat mlíčko – každá dávka obsahuje ¼ UM a ¾ vyvaru. Postupne (další den) navyšujete množství mlíka na 1/3 a snižujete vývar na obsah 2/3..až miminko převedete na normální mlíčko. Pokud průjem není tak vážný, dá se mlíčko podávat i pří ní - pak se odporučuje mlíko se sníženým obsahem laktózy a to Nutrilon low lactose 1 (dvojka neexistuje ale můžou ho dětičky dostávat az do 3 let).

jandalinka
27. črc 2008

Holky díky moc.Ani nevíte jak jste mi pomohli.Mudr.mi napsala hylak,tak dáváme,ale nějak nevidím účinky,tak jsem potřebovala poradit,hlavně ohledně jídla a Nutrilonu Lactose.Tak díky moc.Jdu na ten Nutroš,ať už malá "neplaká hlady" 😒 !!A o roztoku ORS 2OO od Hippu slyším prvně,tak zkusím poptat v lékárně.Fakt už nevím,co pořád dělat za jídla.Jsme na rýži,mrkvi a odvaru a černém čaji a zkusím tedy ještě banán

zdenucha
27. črc 2008

Jandalinka,ještě jsem si vzpoměla...........kup si k tomu Hylaku ještě tabletky Lacidofil jsou rozlomit a obsah si vysypeš do lžičky naředíš nějakým nápojem a šoupneš malé 😉

segricka
27. črc 2008

Ak nechces davat lieky a tak, odpoucam aj ja banany - aj sa male napapa, su chutne a zdrave + dobra je aj mrkva - normalne vramci stravy - varenu s inou zeleninkou alebo so struhanym jablčkom

jandalinka
27. črc 2008

segricka:díky.banány jsem ještě nezkoušela,poněvaž každý říká něco jiného.Někdo,že je spíš na průjem jiný že spíš na zácpu,takže nevím.Prý hodně staví,což by bylo super,ale ať nás zase nebolí bříško,ale zítra zkusím poněvaž už nemám inspiraci,co jí dát na jídlo 😕

gabca1
27. črc 2008

jandalinka - malá právě taky plakala hlady a to mlíko low lactose pomohlo. A klidně jí ho rozmixni třeba i s rýží a banánem a udělěj takovou kašičku. Nebo banán mixni s tím mlíčkem a udělej koktejl. Banány určitě toho se neboj, banány staví to vidím na malé a někdy se po nich nemůžeme vykakat vůbec a ORS 200 také doplňuje to co miminko ztratí tím průjmem. Koupíš ho v lékárně. Hylac jsme měli také, ale neviděla jsem změnu. Důležitá je fakt dieta. A až uvidíš zlepšení tak dávej normálně mlíčko co dáváte běžne ¼ UM a ¾ odvaru atd. jak jsem psala nahoře. Ale na tom mlíčku low lactose píšou, že se může dávat až 14 dní i jako prevence. Bříško bude po průjmíku náchylné. Ale uvidíš sama.

davulinek
2. říj 2008

ahoj maminy,chci se zeptat co na prujem u 2,5 mesicneho mimina?Nechce se mi porad litat k doktorce,uz si pripadam blbe 😖 .Jinak prcek je v pohode,jenom po kazdym jidle ma nakakano.diky za rady.

radka.m.
2. říj 2008

ahoj,jestli kojíš,tak je úplně normální,že je prcek po každém jídle pokakaný,kojený děti můžou mít taky přesně naopak i zácpu klidně týden.

kacka.va
2. říj 2008

to mi měli taky, je to úplně normální, okolo 4-4,5 měsíce jsme pak začali kakat tak 1-2x denně.

davulinek
2. říj 2008

Uz nekojim,jsme na umele-nutrilon.Me uz asi tak mesic kadi 1x denne a az ted posledni 2 dny ma v kazde plince,tak se mi to nejak nezda.

kacka.va
3. říj 2008

aha, tak pokud nekojíš, tak je to něco jiného

knobloska
1. lis 2008

Holky malá má od včera průjem, včera kakala tak 10x, dneska je to lepší. Nemám až tak problém ji zavodnit, ale nechce jíst. Vůbec nic. Nevadí to? U dr. jsme byly v pátek, to ještě jedla, teď už se mi nechce jí kvůli tomu volat.

berunka
21. pro 2008

ahojky maminy jak poznate ve stolici hlen?je to opravdu videt jako ciry hlen nebo se jen kakani jakoby tahne?vcera mela mala ridsi stolicku a nejsem si jista jestli to co tam bylo byl hlen nebo ne.plne kojim takze je mozne ze kakame vic protoze mala je jedlik🙂

jandaj
21. pro 2008

ahoj, malej má teď zrovna hlen ve stolici, a je to tam vidět, vypadá to jako sopel

kopcik
21. pro 2008

berunko: poznáš okamžitě. nejde to přehlédnout 🙂 a jak píše jandaj - vypadá to jako snoplík

evikuu
9. čer 2009

Ahoj holky,máme střevní chřipku už 5den.Někdy se objevují krvavé nitky.Nevíte co stím??? Asi přetížené střevo že???Pije-baští-chuť jí neschází ale nějak se toho ne a ne zbavit 😖

blandik
9. čer 2009

ahoj maminy, prosím vás - co může znamenat hlen ve stolici? Určitě to u nás není hlad. Díky.

lenaaa
13. čer 2009

tak my máme krevní nitky i hlen a průjem _ tak 5x kakání, byli jsme už 3x u doktora, vždy ok, prý se to stává, když mimi hodně tlačí, že je totam vevnitř hodně prokrvené, ale je dobré k doktorovi dojít aby zjistili, jestli není mimi odvodněné. Náš malý pořád stejně baští, je veselý, bříško dr. prohmatala a také nic, dostali jsme roztok Hilak a pokud do 3. dnů nezabere máme opět přijít a udělá se stěr z konečníku zda nejsou ve střevech nějaké bakterie, nedělala bych si tedy velké starosti, ale raději bych dr. navštívila

evikuu
14. čer 2009

lena tak to máme nasteno 😖 ale ještě to přikládám i zubům-dásínka má nahoře nateklé úplně do modro-roste jí 1 a 2 najednou-i od toho je průjem.Dávám biopron junior a ťuk ťuk....

lenaaa
15. čer 2009

tak my kakáme stále dost, ale není to klasický řidký průjem, dnes jsem opět volala dr. a bylo mi řečen, že když od soboty beru Hilak at ho beru do čtvrtka a přijdeme se ukázat, že pokud už Hilak bereme, nemá cenu ted dělat stěr, protože bylo tím Hilakem bylo zkreslené. Nevím, jsem nervozní, už nevím komu věřit, u dr. jsme byli během týdne už 4x, přijdu si jak blázen. Jenže krvavé nitky, 5-6x denně kakání mě prostě děsí. Ještě, že malej vypadá spokojenej, no nezbývá nám nic jiného než čekat do čtvrtka

evinkaa
18. čer 2009

Ahoj holky, máme taky už 4. den problém s průjmem. Mám 3,5 měsíční holčičku. V pondělí jsme byly na očkování a hned potom to začalo. Volala jsem doktorce ve středu, hned jsem měla přijet a dostala jsem do ruky rovnou papír na hospitalizaci, ale do nemocnice jsme zatím nemusely. Prý jen při zhoršení stavu. Je bez teplot, veselá, ale stoličku máme tak 10x za den. Dostaly jsme také kapky Hylak Forte, dávám jí je od včerejšího odpoledne, ale zatím žádný účinek nevidím. Dnes jsme zase byly na kontrole, zítra musíme znova... ☹ Je to ubíjející. Plně kojím, ale stolička je stále pořád hodně do zelena s hlenem. Možná prý má malá jen hlad, ale moc se mi to nezdá, spí mi v noci od osmi od večera až do pěti do rána a o jídlo se nehlásí, tak nevím. Doktorka mi poradila, že asi u dvou kojení za den jí mám zkusit hned po kojení ještě dát převařenou vodu a změřit, kolik jí po lžičkách vypije, tak kdybyste chtěly, můžete to taky vyzkoušet. Já jdu za chvíli na to. Prý se tak dá poznat, jestli mám opravdu málo mlíka. Malá je navíc drobeček, narodila se dřív, teď váží "jen" 4,59 kg.

evulinkab
19. čer 2009

no já jsem neštěastná, melej mel včera prujem, dnes taky a pořád jen spí.Nevim , jestli má ěnějakou virozu či co, ale je mi ho hrozně lito.A vubec nechápu, z čehp to muže mít, když plně kojim.

evinkaa
19. čer 2009

evulinkab: Pokud to bude trvat déle jak dva dny, určitě bych zavolala doktorce nebo bych zajela na pohotovost. U kojenců je velké riziko dehydratace. Já musím stále sledovat teplotu, barvu stoličky a kdyby začala zvracet, musím hned do nemocnice. Taky plně kojím. Záleží taky na tom, jakou barvu ten průjem má a jak často ho prcek má.

bereninka
13. srp 2009

Holky, méme malému je 10. měs. dní má průjem, asi tak 5x denně. Někdy to není až tak řídké, spíč mazlavé. Bolí ho zuby, hodně moc. Tak myslím, že je to od zubů. Ale nevím. Jsem z toho nešťastná. Má dietu a smectu a nepomáhá to. ☹
A taky myslím, že banán působí spíš projímavě.
Myslíte, že to normální k těm zubům tak dlouho průjem a jak mohu ulevit? Furt vařím jen rýži a mrkve, co jiného vařit? /
Poraďte prosím.

verimo
23. zář 2013

Podle toho, co tu čtu, asi nemá můj 1měsíční klučík vyloženě průjem, ale má vodnatou stoličku a hodně častou 5-7x denně, většinou po každém kojení -je plně kojen. Přibírá dobře-přes 500g týdně, ale dnes mudr. udělala výtěry na kontrolu rotavirů a bakterií a nařídila mi bezmléčnou dietu a malému dělat odvary z rýže nebo mrkve a po lžičce přidávat
před kojením. Není v 1.měsíci (právě dnes má měsíc) brzy na odvary? Nemá horečku,ani zvracení,jen ty řídké vodnaté stoličky,ale dobře prospívá.Zlobí ho prdíky nebo křeče v bříšku od narození.Já mám hodně mléka a tak uvažuji, jestli vše
není tím,že se nedostane k tomu zadnímu tučnějšímu mléku....
Holčinky, napište své zkušenosti,jsou nad zlato......

ketiy
12. čer 2016

@petraluk rýmu mít takhle viditelně nemusel mít,mohla to být ta zadní,kdy ty hleny rovnou putují do traktu a pak se objeví ve stolici