Průjem u kojence. Co s tím?

janicckka
29. srp 2007

Ahojky nemáte někdo zkušenosti s průjmem u miminka?Já malou plně kojím a malá už dlouho mázapáchající stolici,někdy vodnatou s příměsem hlenu.Není až tak zelená někdy je žlutá ,někdy oranžová,byli jsme i na infekčnim ale tam se nic nezjistilo,žádná bakterie nic.Ale malá má pořád takovou pěnovou stoličku.Vývary mě nechce pít musím to ředit s mlíčkem ode mě. 😢 Moc nepřibírala ale ted už zase jo.Nevím co s tím. 😕

sokolka
29. srp 2007

Nedáváš jí nějaké čajíky? My dáváme feniklový a má to občas taky. Teď už je to lepší, ale kakáme stejně dost často. Jinak doktorka říkala, že je to normální. Že při kojení nikdy nevíš kolik toho vypije takže může potom hodně kakat.

schnek
29. srp 2007

Taky se mi stalo, že mi Ondra (3 měs.) začal kakat zeleně a zlutozeleně a děsně to smrdělo. Dávali jsme mu pět dní Hylak forte - 3x denně 1/2 ml do trochy nemléčné rýžové kaše rozmíchané do vody tak, aby to byl jenom takový "šlem" a za 2 dní už byl OK, ale doporučila nám to dětská doktorka.

janeses
29. srp 2007

Nic si z toho nedělej, my měli to samé...doktoři taky nic nezjistili....malá to měla dlouho, ale nepravidelně, někdy jo a někdy ne....teď máme 4 měs. a malá má stoličku předpisovou (míchaná vajíčka), přejde to a nic to není...

kalo
30. srp 2007

My měli to samé a do toho měla malá hodně velké bolení bříška. Jenom kojím a doktorka mi zakázala jíst cokoliv z mléka (i sýry, jogurty..). Prý některé děti takhle malé děti neumí trávit mléčnou bílkovinu, která jde do mléka ode mne. Ty průjmy prý mohou být také alergií na některou potravinu (většinou mléko nebo pšenice). Tak jestli kojíš, tak zkus nějaké tyto rizikové potraviny aspon na pár dní vynechat a zjistíš, jestli je to lepší a čím to může být...

janicckka
autor
30. srp 2007

Díky včera měla zase trochu krvavé nitky.Nějak se toho nemůžeme zbavit,pořád hlen ale někdy je to lepší,ale zapáchá pořád. 😝 Jinak moc nepláče a je docela spokojená 😒

bledulka
30. srp 2007

janiccko-můj chlapec měl přesně to co má Tvoje dítko-ve 14 dnech se mu objevila krev ve stoličce-nejdřív nitky,potom už i chuchvalce.Byl na výtěrech a podobně a máme nakonec stejný problém jako kalo-nesnášenlivost bílkoviny kravského mléka-vzhledem k té krvičce jsem taky začala držet diet-bezmléčnou+nesmím vejce a ryby.Moc se to nelepšilo-ba naopak a tak jsme na chvíli nasadili umělé mlíčko a já odstříkávala-po cca týdnu jsme se vrátili ke kojení(krve tam bylo míň,ale byla) a nakonec tu krev měl ve stoličce cca měsíc.Teď už tam krev není,ale stále máme průjmy-ta střevní sliznice ještě není úplně Ok a potřebuje čas,aby vyzrála...Jinak-jsme stále pod lék.dozorema tak jsem klidná-občas mu udělají odběry já vím,zda je či není anemicky apodobně..
Já osobně bych tu stoličku s krví ukázala pediatrovi(pokud už ji teda neviděl)
tak ať je brzy po problémech 🙂

janicckka
autor
12. zář 2007

Ahoj.Tak průjem máme pořád,tak jsem to řekla DR. a ta nás poslala do nemocnice na vyšetření.Byli jsme tam dnes celé dopoledne,já měla šílenej strach,že jí něco zjistí. ☹ ☹
Doktorka v nemocnici malou skoukla a řekla aby jsme šly za DR. na chyrurgii.
Na chyrurgii jí strčil malíček do prdelky a šmátral.Nic zvláštního nezjistil.Tak jsme šly zpět na ambulanci,že jí vezmou náběry.Tak jí vzaly krev,já samozřejmě šla za dveře ☹ Malá ječela jako o život.Chtělo se mě brečet ale když jsem viděla manžela,ten padal do mdlob tak jsem se držela. 😖
Přijeli jsme domů s tím že si mám odpoledne zavolat na výsledky té krve.
Tak je vše vpořádku, pan doktor se kterým jsem mluvila mě řekl,že si tam určitě půjdeme lehnout,když ten průjem nezvládáme. ☹
A abych si zkusila koupit nutrilon b,snad to pomůže.Jenže mě malá už nechce moc papat natož nějaký lék to ona mě neveme. 😒
Zkusila jsem dnes rehydratační roztok co mě dali v nemocnici a ona ho nechce.Vypila nebo spíš to žvýkala(dudlík nechce) tak desítku,a za chvíli jí vyblinkala.
Strácím mléko protože jsem nervozní,nic nejím kvůli alergii,aby se to malej nezhoršilo.Ale dr mě říkala že bych musela pít mléko a to já nepiji,ani jsem nepila.

schnek
12. zář 2007

Ahojky,
nevím, jestli je to alespoň něco podobnýho, ale malej mi najednou ve 2 měsících začal kakat zeleně, příšerně to smrdělo, chvilku to měl takový a chvilku dobrý, ale pak se mu v tom objevil hlen, tak jsmen letěli k mudr a ta nám napsala Hylak forte (dá se to koupit i bez receptu asi za 50Kč a je to na posílení střevní mikroflory) a za 2 dní jsme byli ok. Zkus se zeptat, jestli to nemůžete alespoň zkusit 🙂

schnek
12. zář 2007

A taky jsme mu mohli trochu dát od HIPPu ORS200 (na to, abysme tam zamíchali ten hylak). Sice je to od ukončeného 4 měsíce, ale mudr řekla, že můžem a malýmu to dost chutnalo, dokonce bych řekla, že víc než mlíko 😉

janicckka
autor
12. zář 2007

Díky já se na to zeptám.Fakt mám bobky už ani nechce moc pít a když jí nějak přemluvím tak mě to za chvílku vyblinká 😖

schnek
12. zář 2007

On mi taky mizerně pil a pak se mi ztratilo mlíko úplně, taky jsem se moc bála, ale mudr řekla, že je to jenom nějaká lehká střevní infekce a dala nám ten Hylak a fakt za 2 dni byl ok. Dokonce jsme mu dávali i nemléčnou rýžovou kaši rozmíchanou do trošky vody jenom na takový šlem a to taky moc pěkně papal. Koukám, že jsi z Plzně, já taky, kam chodíš k mudr?

schnek
12. zář 2007

A nezkoušeli jste třeba dávat slaboučkej černej čaj? to mi taky doporučovali místo toho, co jsem dávala - fenyklák oh HIPPu.

schnek
12. zář 2007

Tak koukám, že už jsem ti tu radila dřív 😀

janicckka
autor
12. zář 2007

Díky malá už to má hodně dlouho afakt dneska je děs běs,zelený vodnatý i hlen a krvavý nitky.
My bydlíme v Horní Bříze manžel je z Plzně.Bydleli jsme na borech tam jsem měla doktorku ale už nevím jméno.Dnes jsme byli právě ve fakultce a doufám že tam už nebudeme muset. 😠
Čaj jsem nezkoušela,ale pochybuji že mě ho malá vezme.No ale za zkoušku nic nedám.
Kde jsi rodila?Já na slovanech,máme stejně staré mimča,koukám.Malá se narodila 2.6. a vy?

schnek
12. zář 2007

Já ve vojenský, malej se narodil 3.6.

Ondra to měl asi 14 dní, než jsme tam šli. Poád jsem čekala, jestli to nebude lepší. Je fakt že jsme ten Hylak vpodstatě zkusili, jastli to zabere a pak by se to případně bylo řešilo dál.

Kdyby ti nechtěla pít hořký, tak Babio dělá laktózu na oslazení pro kojence www.babio.cz (alespoň myslím). Viděla jsem to i v lékárně.

Mudr říkala udělat jenom úplně slabej, jenom tak trošku zlatavou vodu. Alespoň by se trochu zavodnila.

schnek
12. zář 2007

Ta laktóza je v bio-produktech od 1 týdne

miluska.woolley
3. čer 2008

znovu ozivuji diskuzi,
mala je plne kojena, obcas dostane vecer po kojeni 40ml UM, ale posledni dva vecery usnula uz pri kojeni, takze jsme nedokrmovali.
Dneska mela 2x ve stolici ciry hlen, jinak to bylo tekute a zlute jako normalne.
Mam plasit a jit k doktoru, nebo je to normalni?

schwarzovka
3. čer 2008

ahoj, nemá rýmu? náš to měl při rýmě...jestli nemá horečku, tak to bude v pohodě...ale dej na svůj instinkt 😉 🙂

miluska.woolley
3. čer 2008

Horecku nema, rymu taky ne, pred mesicem mela zelenou hlenovitou stolici s nitkami krve, dr. delal testy a nic se nenaslo, ani alergie na kravskou bilkovinu, tak nevim 😒 .
Nechci letet k dr. aby mne poslali domu ze tam litam s kazdou kravinou ☹ .

schwarzovka
3. čer 2008

Je lepší tam lítat každou chvíli, než tam nejít a akorát se strachovat 😉

Ale myslím, že to asi nic nebude...když nemá ani teplotu, tak to bude asi dobrý 😉

petraluk
4. čer 2008

Miluska zelenou hlenovitou stříkavou stolici s nitkami krve měl malej kolem 2. měsíce věku, skončili jsme v nemocnici. Měl přemnožený e-coli ve střevech plus nějaký další střevní infekce. Průjem se vyléčil, ale krev ve stolici měl ještě skoro 5 měsíců a se zaváděním příkrmů se to ztratilo. prý to prostě může být, dělali mu všeljaký vyšetření a nic nenašli. Teď mu bude 10 měsíců a asi měsíc má opět ve stolici hlen, tak jsem to řikala dr., prý to může být třeba alergie na nějakou potravinu ( mléko, vejce, lepek apod. už mu dělali a nic nenašli), zkoušela jsem vynechávat určitě potraviny, ale hlen se objevuje nepravidelně, takže fakt nevim. Za 14 dní jdeme do poradny a prý dr. zkusí vymyslet nějaký další testy, co by to mohlo být.
Rýma na to prý vliv mít nemůže 😉
Na tvým místě bych určitě dr. volala, lepší být přepečlivá než něco zanedbat 😉 A jestli se to dr. nelíbí, její problém, od toho tam je 😉 Nemusí to být nic, ale taky třeba jo 🙂

lucicineccka
4. čer 2008

ahojda maminy mám otázečku je normální když má malá 1,5 měsíce pořád průjem do žluty barvy?,A odkdy májí mít wlastně miminka howínka??

anchsunamun
4. čer 2008

Pokud je to řidčí a zluté, myslím, že by to mělo být v pořádku. Určitě je jiné hovíšo po mlíku mateřským a po UM taky úplně jiné. Ale pokud máš pocit jako by to byla voda tak je to divné. Ale je fakt že nevím jak vy kakáte a jak to vypaydá. Dala bych na instinkt. My měli průjem po očkování který jsme měli ve čtvrtek a ty tepla tomu taky moc nepřidají. Myslím, že to můžou mít děti i z těch hrozných veder. Hovíša normální mají až se začne s příkrmama.

lucicineccka
4. čer 2008

my pořád kojíme,absolutně bez jiných konzervantů..🙂 no je to takovej hustčí průjmík přijde mi občas jak kdyby tam bylo sraženy mlíko jako by takový drobečky,nebo co to je..☹tak to snad takhle má být..

petraluk
4. čer 2008

Luci mě dr. řikala, ať na konzistenci opravdu nekoukam, že některý děti můžou mít klasickou pevnou stolici až od 3 let, její syn to prý takto taky měl a je to úplně normální😉

anchsunamun
4. čer 2008

Luci myslím si, že to tak má být.pevný by to zatím být nemělo.

schwarzovka
4. čer 2008

Luci: máte kakání naprosto v pořádku 😉
Petraluk: nám opravdu dr. řekl, že jak spolyká nějaký ty hleny při rýmě , tak se mu to pak objeví v kakání 😉

petraluk
4. čer 2008

Schwarzovka já ti věřim, mě zase řikala tohle, ale možná to u nás myslela tak, že malej má ten hlen fakt dlouho, i když rýmu neměl 😉

miluska.woolley
4. čer 2008

Tak jsem dneska mluvila na babymasazi s PA arikala,ze je to uplne normalni, ze k dr. chodit nemusim. Mala kadila vcera je 2x, takze to prujem neni a dneska zatim vubec.

anchsunamun
6. čer 2008

Ahojky, tak my měli z těch veder taky průjem navíc se nám ve stolici oběvil taky hlen.Dostali jsme taky ten Hylak a udělala mu včera výtěr.Dala jsem mu ho včera večer a dnes ráno už měl hovíšo jako dřiv dokonce si myslím že bez hlenů.Zatím jinak ještě nekakal tak ještě uvidím jak přes den. Myslíte, že bych mu ještě měla Hylak dát večer??? A jinak z výtěru budou výsledky v pondělí. Doufám, že budou v pořádku. Jsem jak na trní