Průjmy u plně kojených dětí, s krví. Máte zkušenost?

anney
21. říj 2007

Ahoj, mám 3 a půl měsíce starého chlapečka a asi tak před 14 dny mu začaly nenápadně průjmy.Je plně kojený a tak jsem nepoznala , že jde o průjem.U dr. na kontrole bylo vše o.k.Vážili ho, přibíral normálně.Na dotaz , jak často má kakat mi bylo řečeno, že kojené dítě i 8 denně a že to nevadí.Konzistence tekutá,

polotekutá i tuhá je normální.Žádný výtěr ani vzorky mu nevzali.Ale vodové kakání neustávalo.No a pak jednou večer po koupání a kojení se malý vykakal a měl na plence žilku krve.Jeli jsme na pohotovost, tam mu odebrali krev, moč a vzorek stolice.Nic se však neprokázalo, žádná salmonela , nic.Kroutili hlavou, že u plně kojících miminek se to nestává.Od té doby už krev neměl.Chtěla jsem se optat, zda nemáte některá podobné zkušenosti a tak a nebo jestli jste třeba neměli nějakou potvoru bakterii a co s vámi dělali.Moc vám děkuju za názory a zkušenosti.

petraluk
26. říj 2007

Anney laktační krize pominula, teď mam zase pro jistotu zánět prsu, naštěstí už je to dobrý. Horečku jsem měla jen 1 den, ale po těch antibiotikách co na to mam, se malýmu zase zhoršila stolice. Takže mam přísnou dietu, nesmim mléčný výrobky, vejce, ryby z ovoce smim jen banány a jablka a ze zeleniny mrkev. Všechno buď nadýmá nebo je alergenní fakt děs, vůbec nevim co jíst. 😒

anney
autor
26. říj 2007

Tak to je mi vás fakt moc líto.Já měla problémy i s prvním klukem.Odmala měl bolesti bříška, nikdy nepřišli na to čím to je.Pak se mu udělala At.ekzem.Ted je mu 10 let, má problémy neustále, je strašně hubenounkej a navíc to vypadá, že mu začíná astma.Manžel je k tomu taky náchylnej, v létě měl polipy, naštěstí mu je vyoperovali a nebyly zhoubný.No užijeme si s tím dost.Je to děs, ale pokud to má už miminko, je to ještě horší.Ale už ted vím, že mě nejspíš čekají problémy s příkrmy,s ekzemem a tak.Má k tomu prostě sklony ze všech stran.Ale tobě přeju brzké uzdravení a napiš , jak se máte. 😉

petraluk
27. říj 2007

Ahojky AnneyJá už jsem úplně ok, ještě tedy do úterka beru ty atb, ale jinak jsem v pohodě. Malýmu zase mudr zvýšila rýžový odvar a pak 5-7 minut dokojit. My máme totiž ještě 1 problém. Malej je schopnej vypít až 200ml a při tom na svoji váhu by to mělo být tak 120ml. Takže mám zakázáno kojit déle, protože to taky může být jeden z důvodů, proč má ty problémy se stolicí. Někdy to je ho odstavit, ale spíš mi dost brečí. Trvá to tak 1O minut než ho uklidním a on si uvědomí, že žádný další mlíčko nebude.

anney
autor
29. říj 2007

Ahojík Petru,

To je krásnej hladoveček,když by tolik papal.Mě malej vysosne tak 100ml, víc už nechce.takže u nás to asi nebude stejný problém.Je mi ho líto, když by mi malý plakal a já bych mu nemohla už mlíčko dát.No jsem ráda, že už zánět nemáš a jsi o.k.Zase písni jak je.my jsme taky zatím dobrý.Snad už nás nic ošklivýho nečeká. 😉

janicckka
30. říj 2007

Ahojky tak hlásím že jsme měly dva a půl měsíce průjmy.Vyzkoušeli jsme hylak vývary s mrkve a rýže ale vše bylo na prd.Ted musím říct máme krásnou stoličku,někdy je trochu do zelena ale to jen někdy.Už to není žádná krev ani krvavá nitka.DÍKY---kašičce proti průjmu s mrkvičkou a rýží,od nestlé.Je od ukončeného čtvrtého měsíce.A je i do mateřského mléka.Takže tam dám do stovky MM.tak dvě až tři lžíce kaše.Malej to chutná a zasytí jí to. 😀 😀

petraluk
31. říj 2007

Ahojky Anney, nechci to zakřiknout, ale snad se to obrací k lepšímu.Malej mi teď moc nepřibíral a protože mi spí celou noc i 10 hodin v kuse, tak sem ho dnes musel abudit a konečně jsme ráno nešli s váhou dolu. Pořád dávam 30 ml rejžáku a dokojit. Už můžu kojit trochu déle, tak i malej tak nebrečí. Jedině, že bych viděla, že moc hltá tak ho musim odstavit, jinak ho můžu nechat pít jak chce. K tomu máme ještě nutrolín B. Teď ho mam 2 dny pozorovat a pak se ozvat mudr. Doteď jsem musela podávat raport každý ráno.
Nechci to zakřiknout, ale snad už se blýská na lepší časy. 😅

anney
autor
31. říj 2007

Tak to ráda slyším, konečně dobrá zprávička co?????my taky zatím celkem dobrý.Nejím tedy ty ml. výrobky a baštim lactobacily v tabletách, dnes jsme kakali jen 2x, včera 4x, ale to bylo jen jednou hutný a pak už jen takové uprdnutí.Už taky spíme skoro celou noc, ale jak se pak vzbudí tak vypije obě prsa a to je mám teda pořádně nalitý!!!!Uvidíme, jak to půjde dál, k dr. jdeme 7.11 tak se poptám co a jak.Dej zase vědět!!!!!!!!!!Taky písnu..... 😉

petraluk
1. lis 2007

Lepší časy celkem trvaj, akorát váha je taková nevim, nevim. Zítra zase podávam raport doktorce, tak uvidim co nám poví. Stolici máme jak snad ještě nikdy nebyla, snad po narození, ale to už si ani nepamatuju. Sic jich má víc, ale to nevadí, hlavně že barva je dobrá.Dej vědět jak dopadnete. 😉

anney
autor
2. lis 2007

Ahojík,
taky s váhou nevím , nevím.V nemocnici klesal a zase šel nahoru.Ale měli jsme zrovna nějakej spurt či co.Jsem zvědavá u dr.Stolička dneska předpisová, ráno plná plenka , barva super a dokonce míchaný vajíčka.Asi fakt to dělalo to mlíko a tak co jsem já jedla.Ted se bojím dát i gravimilk, ale ještě počkám a pomalu budu začínat jíst mlíčný výrobky.Zatím pa, písnu. 🙂 😉

petraluk
2. lis 2007

Já dnes volala mudr. a mam pokračovat jak s rejžákem tak mu dávam nějaký kapky. Akorát už mam vážit jen 1x denně, tak uvidíme jak to pude. Stoličku máme super, doufam, že až začnu zase normálně jíst tak se to nezmění. 🙂

anney
autor
7. lis 2007

Ahoj, tak jsme byli u toho dr.Jsem ted uplně klidná, prej jak měl malej virozu , tak to měl i ve střevech, tak proto kakal více a jak více tlačil utrhla se mu žilka krve.Prý je to normoš a může se to opět stát.Přibrali jsme 600g od poslední ko.Prý taky dobrý, popřál at dál kojíme a bylo to.Jsem tak ráda , že je to o.k.Opravdu mě uklidnil. 😉 🙂

petraluk
7. lis 2007

Ahojky, to jsem ráda, že jste zdraví. 🙂 Nám mudr. snížila rýžový odvar, kojit 100ml a uvidí se. Včera večer měl zase ve stoličce žilky krve. Už konečně trochu přibírá, zítra zase volam mudr, tak uvidim co nám řekne.

anney
autor
7. lis 2007

Jéé Petru , tak to je mi líto.Chudinka Lukýsek,zrovna se to začalo lepšit a zase toto.Jsem zvědavá, co ti řekne mudra.To přece nejní normální toto.Tvůj malej by papkal a nesmí a ten můj prdík zase může baštit, ale moc nevypije.Kolem 100 ml u jednoho kojení a víc nechce, a já cítím kolik mám ještě mlíčka.No někdy je to o nervy, ale asi ví co dělá.Dej vědět , jak je.Budu na vás myslet... 😉 🙂

petraluk
8. lis 2007

Tak mudr na ty žilky povídala,že pokud je to ojediněle, tak to zatim řešit nebudem. Máme pokračovat ve všem a příští pátek se máme přijít ukázat. Nějak mam zase málo mlíka, tak toho dneska chudinka moc nevypil a přitom potřebuju aby přibíral ☹

anney
autor
13. lis 2007

Ahojky, tak já ťukám na dřevo, jsme už skoro týden úplně v pohodě.Dokonce poslední dny kaká jen jednou denně.Teď jsme měli sice trochu bojkot v kojení a v noci častější kojení, ale už se to srovnává.Jen nemůže v noci zabrat a brble a brble.Ale kakání je předpisový, jen to kroucení u toho, kdyby nebylo!!!!!!!No byli jsme na píchání hexavakcínou, tak myslím, že byl rozmrzelej po tom.Už zase konečně baští , jak má a v noci dokonce vysopne obě prsa a ráno taky.Petru, jak jsi ted na tom s mlíčkem???Už se to srovnalo???Napiš jak se vám vede. 😉 🙂

petraluk
13. lis 2007

Čauky, my jsme na tom tak střídavě. Chvíli mam mlíka hodně, chvíli málo. Nevim čim to je, ale je to tak. Malej měl o víkendu zase nějak zelenou stoličku a od včerejška zase dobrý. Z váhou jsme na tom taky střídavě, ale celkem vzato přibírá. V pátek jdeme na tříměsíční prohlídku, tak sem zvědavá jak dopadnem.Hlavně ta moje dieta už by mohla skončit. Sice celkem hubnu, ale už nevim co jíst. Pořád jim všechno dokola.Jinak sem ráda, že jste v pohodě.Zase se ozvu jak jsme na tom a ty dej taky vědět. 😉

anney
autor
14. lis 2007

No tak mi u toho bojkotu taky měli trochu zelenou stoličku, ale já to už raději neřeším!Celkově u nás těd dobrý, kakáme míň a míň, dokonce 2 dny za sebou jen 1x denně.Ale za to pořádnou porcičku 😀 😀
Doufám, že Domča začne konečně trochu víc přibírat, sice je dr. spokojenej, ale já jsem z toho trochu nevrlá.Tak kojím hodně v noci, jedno kojení vypije obě prsa a ráno je mám zase nalitý tak vypije zase obě.Takže to do něj hustím, co to jde.Neboj mlíčko bude, hlavně ho zatím nedokrmuj UM, nebo ne alespon z lahve.Kámoška to dělala lahví a i když měla žravce, tak pomalounku začal odmítat prso až ho nechtěl vůbec.A tím se jí samo i začalo dělat méně mléka.V pátek dej vědět , jak u mudry, budu dočítat.Tak přeju pohodu a zdravíčko. 😉 😉

petraluk
17. lis 2007

Ahojky Anney. Tak jsme byli včera u mudr a dělam z komára velblouda. Prý tu jeho stoličku nesmim tak pitvat. Jsme poznamenaná tím co se nám stalo a beru to jinak než ostatní maminy. Všechno se občas může stát, jak žilky krve tak hlen nebo zelená stolička. Prý až budu přikrmovat, tak se z toho zbláznim jak často bude mít jinou stolici.
Rejžáku už mám dávat jen 10ml, za týden 10ml ob kojení a pak snad už jen kojení. Dietu mám pořád ☹
Jinak krásně přibejvá i roste. 5800g a 66,5cm. Je hrozný dlouhán, ale má být po kom. Taťka má 187cm, za to já mu ani nevrazim facku až bude puberťák 😀 Též přejem vela zdraví a zase se ozvem.

anney
autor
19. lis 2007

No co to tu čtu?Tak protože se bojíš o svý dítě , tak děláš z komára velblouda?Já to taky nechávala pořád být a říkala jsem si, že to je asi dbrý a najednou tam měl tu krev.Pediatr mi taky vysvětloval, že ty žilky krve se stávají dost často a nic to není.Ale v nemocnici se tvářili jako tajemný hrad v Karpatech, tak jsem byla vyjančená až hrůza.Malej se u kojení porád kroutí,po kojení se taky kroutí, nevím jestli tlačí nebo jestli ho něco bolí!!!!Musíme to nějak vydržet tohle období , snad bude líp! 😕 😕 Krásně přibíváte a krásně rostete, to je fajn.Tak zatím páček 🙂 🙂

petraluk
1. pro 2007

Ahoj Anney, tak už pomalu začínáme vysazovat ten rýžový odvar. POstupně vynechávam 2 dny jednu dávku, 2 dny 2 dávky atd. Malej má sice tu stolici, takovou do zelena, ale jinak je v pohodě, přibírá, má jich tak 1 až 2,krev už tam taky skoro 14 dní neměl. Snad už se vše otáčí k dobrému a já budu moc mít k štědrovečerní večeři kapra a salát. Když ne, tak mám v plánu odstříkat mléko a nakrmim ho takhle, abych se aspoň na vánoce normálně najedla. Zati pa pa pa

kalo
1. pro 2007

petraluk: ta dieta je "vopruz", já vím!!! Ale vydrž...U mě tenkrát pomohlo hlavně to, že jsem úplně vysadila mléko a mléčné výrobky a vše sladké. Poměrně dost jsem zhubla (což mi až tak nevadí, držím si to dodnes 🙂 ) Ale teď už baštím vše a v jakémkoli množství...vydrž, malý bude v pohodě, je to jen takové blbé období.
DR.mi řekla, že malé děti tu kravskou bílkovinu prostě neumí trávit... 😒

jennyska
8. lis 2013

@anney @kalo @petraluk @janicckka

Ahoj maminky,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s krví ve stolici? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/krev-ve-stolici/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím se svými nejmenšími a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča