Průjmy u plně kojených dětí, s krví. Máte zkušenost?

anney
21. říj 2007

Ahoj, mám 3 a půl měsíce starého chlapečka a asi tak před 14 dny mu začaly nenápadně průjmy.Je plně kojený a tak jsem nepoznala , že jde o průjem.U dr. na kontrole bylo vše o.k.Vážili ho, přibíral normálně.Na dotaz , jak často má kakat mi bylo řečeno, že kojené dítě i 8 denně a že to nevadí.Konzistence tekutá,

polotekutá i tuhá je normální.Žádný výtěr ani vzorky mu nevzali.Ale vodové kakání neustávalo.No a pak jednou večer po koupání a kojení se malý vykakal a měl na plence žilku krve.Jeli jsme na pohotovost, tam mu odebrali krev, moč a vzorek stolice.Nic se však neprokázalo, žádná salmonela , nic.Kroutili hlavou, že u plně kojících miminek se to nestává.Od té doby už krev neměl.Chtěla jsem se optat, zda nemáte některá podobné zkušenosti a tak a nebo jestli jste třeba neměli nějakou potvoru bakterii a co s vámi dělali.Moc vám děkuju za názory a zkušenosti.

johanda
21. říj 2007

Anney, pár odkazů, může to být nesnášenlivost kravského mlíka, zkus tak týden,14 dní nepít mléka a nejís mléčné výrobky, taky to nemusí znamenat nic, neboj.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

anney
autor
21. říj 2007

Johando, píšeš přesně to, co mi dr. také říkali.Zapomněla jsem to tu napsat, že žádné mléčné výr. nesmím.Ale ted váhám, bo jsme měli laktační krizi a já piju gravimilk.Asi ho teda raději přestanu pít taky.Děkuju ti mockrát za radu a odkazy. 😉

petraluk
21. říj 2007

Anney zkušeností z průjmem mam celkem dost a to je malýmu 10 TÝDNŮ. ☹ Poprvé se nám objevil, když byl malýmu měsíc.Dostali jsme hylak a za týden byl v pohodě. Jenomže za 14 dní tozačalo znova. Nejdříve jen zelená stolice a později žilky krve. Po týdnu, když to bylo chvíli lepší chvíli horší jsem už šla na pohotovost a nakonec jsme byli 14 dní v nemocnici.Nejdříve jsem nemohla kojit a malej pil jen rýžový odvar, pak se RO postupně ubíral a já dokojovala. Udělali mu náběry na všeljaký alergie, celiakie, cystická fibroza. To měl všechno negativní. Ve výtěru mu našli nějakou potvoru e-colli, která je ve střevu normálně. Jenomže je jedna dobrá a jedna špatná, což u něj nešlo určit, tak jsme dostali antibiotika a teď konečně se to zlepšilo. Je to teprve 5 dní co nás pustili, stále dávam RO a chodíme na kontroly, ale z nejhoršího jsme venku.Nejvíc mě naštvalo, že prý to mohl chytit už v porodnici 😠
Mudr mi taky řikala, že žilky krve ve stoličce můžou být taky pokud má matka ragády v prsou.

anney
autor
21. říj 2007

Petrulak,děkuji za info.Já budu mít výsledky na e-coli zítra.Bojím se taky , aby to nebylo pozitivní.Já tu mrchu měla v těhu,ale to prý je něco jiného.O přerušení kojení nic neříkali, jen o tom abych nepila a nejedla mlíko a tak.Žádný léky, nic.Byli jsme v nemocnici jen na pozorování.Přemýšlím, že zajdu k pediatrovi se poradit.Sice už tam krev nemá, ale raději bych taky odběry na celiakii atd.Jo a pokud by to byla alergie na to mléko to znamená, že bude jednou alergik na mléko???Nebo je to jen ted.Moc tomu nerozumím. 😉

petraluk
21. říj 2007

Nám dělali náběry na alergii na mléko, vejce, lepek a další 3 nějaký specifický alergeny. Ani nevim co to znamená. Tu alergii by měl na furt. Nejdřív mysleli, že ten průjem nějak souvisí s mateřským mlékem, ale nechtěli ho dát na UM dokud to nevěděli jistě, protože furt je to pro něj to nejlepší.
Já taky nesmim moc mléčný výrobky. Malej ještě bere Nutrolín-B, což je na zlepšení střevní mikroflóry a já beru Probio-Fix, aby to měl i ode mě přes mléko.

anney
autor
21. říj 2007

Já se chystám taky do lékárny, nechat si poradit nějaký probiotický léky pro mě.Zaprvý to bude mít dobrý vliv na mě a taky to dostane ode mě malej.Moc děkuju za vaše postřehy, zkušenosti druhých jsou tou nejcenější radou.Takže moc díky. 🙂

petraluk
21. říj 2007

Mě řekla mudr ať si koupim ten Probio- Fix, ale je dost drahej, stál 200Kč a protože ho beru 2x denně vydrží jen 14 dní. Takže nic moc levného 😕

petraluk
21. říj 2007

Ahojky, tak nám se ty žilky krve opět vrátili, jsem z toho zase totálně na nervi. Ach jo ☹

anney
autor
21. říj 2007

Petru, to je mi strašně líto.Ach jooo, ti naši drahoušci tolik zkusí a my s nima.Co ted budeš dělat???Navrhl ti mudr. nějaký postup, když se to bude opakovat?Napiš co jste podnikli.Moc držím všechny palečky i u nohou at je to už konečně vpořádku.
Mě strašili v nemocnici, že když to nepřestane, že se pak dělají speciální vyšetření.Střev a tak.Kolonoskopie atd.Prý se , ale strašně špatně dělají, bo děti samo sebou nespolupracují. ☹

bledulka
21. říj 2007

ahoj holky,přispívala jsem do jiných diskuzí ohledně nesnášenlivosti kravské bílkoviny,tak jen ve zkratce-měli jsme to tak a nesměli jsme nejen mléčné výrobky,ale ani ryby a vejce (jakožto největší alergeny) .A co se týče mléčných výrobků šlo o to,že jsem nesměla nejen mléko a sýry,jogurty atd,ale nic,kde bylo mléko-takže ani sušenka,čokoláda,td-prostě nic,kde by bylo byť jen trocha mléky,syrovátka apodobně.Možná vás překvapí že mi bylo zakázáno i sojové mlíko... Každopádně nám to pomohlo(ale až po měsíci této diety a tu jsem držela i nadále...Nyní ještě nejím výrobky z mlíka kde ho je hodně (mlíko,sýr apod,ale už jím třeba buchtu,kde je trochu mlíka a vejce jako v těstě...Prý to u dětiček není většinou trvalé a je potřeba aby vyzrála střevní sliznice..Takže vydržte-je to jen chvíle odříkání... A vápník mi byl a stále je hrazen tabletkami -brala jsem vitacalcin (na doporučení lékařky)Tak se držte a ať ti vaši broučkové mají brzo po těchto problémech ... 🙂

anney
autor
21. říj 2007

Bledulko, prosímtě, oni malému dělali nějaké testy podle kterých se určila 100% ta nesnášenlivost na kravskou bílkovinu?????Já bych to chtěla vědět jistě a ne experimentovat.A proč se nesmí vejce a ryby???Mě dr. řekli jen vynechat ty mléčné výr.a víc neřešili.A vůbec moi neřekli o tabletách na doplnění vápníku.No jak koukám řeknou půlku nebo skoro nic.Děkuji ti za příspěvek. 😉

kalo
21. říj 2007

Ono to nemusí být úplně ta 100% nesnášenlivost kravské bílkoviny. My to měly také a dr.mi doporučil dietu bez mléka proto, že takto malé děti to prostě neumí trávit...(ono co si budeme říkat,,,kravské mléko je dost velké sviňstvo i pro dospělého člověka..) a pro dětské trávení je to nepřirozené a velmi zatěžující.

Tak jsem to měsíc držela striktně (vůbec nic, ani se stopou kr.mléka) a teď už sem tam nějaký sýr nebo jogurt obden, dva, sním. A malá si zvyká...

bledulka
21. říj 2007

anney-žádné testy nám na to nedělali-je to však tak časté,že po vyloučení jiných příčin (infekce bakteriální,virová atd)udělali tuto diagnózu.Je to prý tím,že dětičky mají příliš nezralou sliznici střev. Mléko,vaječný bílek a ryby jsou docela velké potencionální alergeny a proto je se vysazuje z potravy toto na prvním místě.My tam té krve měli tolik,že jsme asi na týden museli přechodně na umělé mlíko (nutrilon pepti 1) a po týdnu jsem se vrátila ke kojení.Také se prý tělo určitou doubu toho zbavuje-dali nám tři dny na to,aby se vidělo,zda se to zlepší či ne,pak jsme pár dní střídali kojení s umělým.Pro ty střeva mimísků je trávení kravské bílkoviny příliš zatěžující.No a co se budoucích příkrmů týče-mám kojit co nejdéle,příkrmy zavést nejdřív v 6 měsíci-standartně jako u jiného kojeného,ale mléčné výrobky zařadit nejdřív v roce života (možná mu je dám radši ještě později)já už mám od následujícího týdne dovoleno jíst mléčné výrobky (malý má stoličku bez krve cca 3 měsíce-měl to jako 15-ti denní asi 3 týdny),ale ještě budu radši opatrná a začnu pomalu a asi ještě měsíc a půl vydržím (abych kdyby něco kojila aspoň 6 měsíců) Jo,jediné,co jsem mohla bylo to samé umělé mlíko co měl malý(ten nutrilon)-takže do vitakávy si dávám to umělé....
Ty tablety na vápník jsou docela důležité,protože pokud opravdu poctivě držíš dietu (dlouhodobě) tak by nedostatek mohl vzniknout...(a o zuby přijít nechci 😒 ) Myslím,že se dají sehnat i bez receptu...

kalo
22. říj 2007

Vápník určitě dobírat, jak píše bledulka...já tada beru Calibrum mami 2x denně a 1x denně tabletu vápník+zinek+hořčík. To množství dohromady prý pokryje denní potřebu při kojeni...

anney
autor
22. říj 2007

Holky moooc vám děkuju za cenné rady.Takový mi žádný lékař nedal.To , že nemám mléčné výr. utrousili jen tak mezi zuby.Žádný důraz na to nedali, žádné vysvětlení , nic.Já jsem toho ani tak moc nesnědla.Semtam nějaký jogurt, nebo smetana do kafe a tak.Určitě to, ale začnu dodržovat a uvidíme.Dnes kakal už 2x, předpisovou hořčičnou s míchanými vajíčky.V nemoc. spíše zelenkavou vodu, ale já tedy měla zrovna strašně málo mlíka, tak to mohlo být i tím.Prvního kluka jsem kojila 9 měsíců, tak snad mi i tohle vydrží , alespon takhle dlouho.
Ažn půjdu k pediatrovi , tak se s ním ještě poradím a vydupu si nějaký testy.Abychom si byli jistější. 😕

reruna
22. říj 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak se u plně kojeného dítěte teda pozná ten průjem, malý mi třeba včera kakal 5x a jinak měl v každé plence trošku, ale je to takové nazelenalé, krev jsme teda neměli ještě nikdy.

anney
autor
22. říj 2007

Reruno, právě že se pozná dost těžko.Mě taky malej takhle kakává, i 6x denně.Vlastně u každého kojení.Ale začalo to být hodně vodnatý, dr. mě sice ubezpečoval, že je to tak normální, ale nezdálo se mi to.No a pak jsme měli tu krev.To už byla bodka nakonec, páč jak neustále tlačil a kakal tak se mu utrhla ta sliznicová krvavaá žilka.To že šlo o průjem je moje doměnka.Sami dr. mi moc neřekli.Nechali nás v nemocnici na pozorování a hotovo. 😝

johanda
22. říj 2007

Reruno, moje dr. mi říkala, že u kojeného dítěte může být klidně nakakáno v každé plínce, barva hovínka se taky mění, zelené hovíno není žádná tragedie, problematická je sporá hnědá a páchnoucí stolice (hlad). Pokud dítě nemá teplotu, chová se normálně a normálně pije, nemá se prý hovínku věnovat nějaká velká pozornost. Problém může být, pokud se objeví krev, ale ta většinou pochází z ranky v konečníku (ale je třeba to vyšeřit)

anney
autor
22. říj 2007

Jak píše Johanda, tak to je pravda.Oni taky dr. říkají každý něco jiného.Já měla v nemocnici málo mlíka, takže jsem ho stále přikládala, během kojení střídala obě prsa.A víš co mi řekla sestra?Že bych ho měla stále krmit jen z jednoho prsa a prodlužovat pauzu na 3 hodiny.Uplnej opak než laktační sestra, no usoudila jsem, že vím asi víc než zdrav. sestra.Kdybych to tak dělala, tak jsem už o mlíko dávno přišla.Jo a dr. říkala , že zelená stolice může znamenat infekci.Ale podotýkám může.Takže spíše pokud je dítě nemocné a má zelenou stolici, je to známka infektu.U zdravého dítěte je to uplně normální. 😉

johanda
22. říj 2007

Anney, to s tím kojením je fakt děs 😨 Jinak na radu své dr. fakt dám, je výborná diagnostička a mám k ní větší důvěru než k leckterému veleváženému doktorovi v nemocnici.

bledulka
22. říj 2007

no,co doktorka řekla mě ohledně zelené stolice,tak to mimo jiné může být i častějším kojením-přední mlíko které obsahuje více laktozy takto prý může reagovat...
a ke kojení u průjmů-doktorka mi doporučila v nejakutnějším období (když jsme měli plínky vyloženě červené) kojit s pauzami aspoň 2 hodiny-aby se střeva tak nedráždila tou laktozou co je v předním mlíce (ze stejného důvodu jsem neměla kojit z obou prsou najednou,ale pouze z jednoho)
Jinak my kadili při každém kojení (takže cca i 10-12 denně),postupně se to lepšilo jak ta sliznice střev vyzrává-nyní kadíme cca 4 krát za den...

johanda
22. říj 2007

Jo a ještě jedna příčina zelené stolice - někdy normální vaječina oxiduje v plínce.

bledulka
22. říj 2007

jo a když jsme měli laktační krizi,tak jsem ho holt přikládala jen k jednomu prsu,dokrmila nutrilonem a druhé prso odstříkala a potom odstříkávala obě prsa každou hodinu mezi kojením...to mlíko jsem samozřejmě nepoužila (kvůli té laktoze) a za pár dní se to ustálilo a stačilo mu to...nyní už mu kojení z obou prsou při jednom kojení nevadí a kojím tak často jak si řekne...

petraluk
22. říj 2007

Ahojky Anney, tak sem ráno volala do nemocnice, kde jsme leželi a protože tam není primářka, která se o nás starala, tak se máme přijít ukázat až ve čtvrtek, tedy pokud se malej nějak nezhorší. Od včerejška už žádný žilky krve neměl a jinak ho nic netrápí, tak uvidíme. Ale řikala mudr co sem s ní mluvila, že nás asi pošle na chirurgii. Když měl ty nejhorší průjmy s žilkami krve, tak občas když jsem ho přebalovala, tak sem viděla jak mu vylezl ven konečník, když právě kakal (prolaps recta), takže to může mít i od toho.Jestli mu budou taky dělat kolonoskopii, tak to bude dost krutý, ale není to nic proti tomu, když jsme týden čekali jestli nemá cystickou fibrózu. Což je nevyléčitelná nemoc, na kterou se umírá mezi 20 - 30 lety a život s ní stojí za h.... Nikomu bych takový nervi nepřála. Takže já už po tom všem vzhlížim na ostatní nemoce trochu jinak.
Taky jsem se ptala, jak často děti kakají a taky mi řekli klidně až 10 denně.

petraluk
22. říj 2007

Bledulko: nám dělali testy na alergii na kravský mléko a vyšli negativně, ale stejně mám omezit mléčné výrobky. Taky mi řikala, že nemam moc jíst kiwi, jahody, ryby, broskve, ale nic nezakázala úplně. Jedna broskev denně nevadí.

anney
autor
22. říj 2007

Holky je vážně zlaté, že mi tady takhle píšete.Malej dnes kakal 3x.Tedy zatím.Ale nejní dnes ve svý kůži.Má děsnou rýmu, odsáváme a je na mě asi naštvanej, nesměje se a je fakt takovej divnej.No doufám, že nás nic nečeká za nepříjemný překvapení. 😕 😕
Jo , když malej tlačí taky mám pocit, že mu jakoby kousek valézá konečník.Musím to ukázat manžovi,ten mě vždycky uklidní , když plaším.Jinak já mám docela bobany, bo manžel měl polypy, je po kolonoskopii.Tudíž k tomu můžou mít i moje děti sklony.Raději na to ani nemyslím. 😝 😝
V lékárně jsem si koupila probiotika.Ještě jsem chtěla ty vitamíny, ale pani mi poradila jít k dr. a říct si oně, prý na ně mám nárok od pojištovny, nebo mi alespon připlatí.Jo a byla jsem v pekárně a ptala jsem se prodavačky, ve kterém pečivu se objevuje mléčná bílkovina.Byla moc ochotná a našla , že v koláčích atd, je sušená syrovátka.Naštěstí v rohlíku to nejní.No nevím, co už bych teda jedla, když se to dává uplně snad do všeho.Jo ty vytamíny se jmenují osteocare nebo taky caltrate.Tak uvidíme. 😕

reruna
23. říj 2007

Díky za rady, včera zase kadil normálně žlutě, ale v noci zase zeleně, možná je to fakt tou oxidací v plínce, nebo tím co jím, je pravda, že jím strašně moc sladkého, měli jsme křtiny, tak bylo cukroví 🙂 Já teda kojím jenom z jednoho prsu tak 10-15 minut, každé 2-3 hodiny, v noci jedna přestávka 4-5 hodin, když se moc kroutí a vidím, že ještě chce pít, tak dám i druhé prso, poradila mi to tak porodní asistentka. Vy kojíte vždycky z obou? to se prý dělá jen v období laktační krize. tak nevím, každý radí něco jiného

anney
autor
23. říj 2007

Rerunko, já kojím vždy jen z jednoho.Měli jsme lakt.krizi, tak jsem musela dávat z obou.Jo a právě v tu dobu , co jsme měla málo mlíka , tak měl tu stolici zelenou.Jinak ne.Ale koukám, jak máš starý mimi a tý době jsme taky mívávali stoličky zelené.A já to nijak neřešila.No o tom sladkým jsem taky přemýšlela, jestli jim to něco nedělá.Ale ted co nesmím tu kravskou bílkovinu stejně sladký nejím, bo je všude obsažená.Mě mudr říkal, že zelená stolice je proto, že to oxiduje už ve střevě za pomocí plynů.Takže mi řekl, že je to normální jev.

Kouikám, že jsem nahoře napsala vitamíny s tvrdým i, tak se omlouvám. 😕

petraluk
23. říj 2007

Ahojky, mě mudr taky řikala, že zoxidovat to může už ve střevě, když nemá mimi časté stoličky.
Já ze všech těch stresů z malym ztrácim mlíko, takže teď kojim častějš a z obou prsů. Doufam, že se to zlepší.
Je to děs s těma miminkama. Nikdy mě nenapadlo, že budu zkoumat pokakaný pleny. Představovala jsem si,co to musí být když dítě pláče bolestí bříška nebo má horečku a nevim z čeho, ale že se budu zabývat co má v pleně to mě ani ve snu nenapadlo. ☹

anney
autor
23. říj 2007

Petrulak, je to těžký pro nás, ale našzěstí nemáme horší nemoci a tak.Na kojení si kup Gravimilk, stojí kolem stovky, zaručeně mi pomohl v laktační krizi.2x denně jsem ho pila a taky kojící čaj, ten jsem pila 3x denně.Celkově jsem v té době poctivě jedla a hlavně polívky.A trvalo to 3 dny a srovnalo se to.O mlíčko nesmíš přijít, drž se holka , moc na vás myslím!!!!!!!! 🙂 🙂