Pupeční kýla, co vám na to pomohlo?

alenka83
17. říj 2012

prosím o rady. Syn má velkou pupeční kýlu, co vám na to pomohlo? Nebo jak to dr řešili? Jsme z toho v rozpacích, je to ošklivý, vylezlý na maximum. Může se tato kýla uskřinout? Děkuji mco za rady

gammaray
18. říj 2012

@alenka83 ahoj.a kolik kloučkovi je?my jsme byli na operaci ted ve čtyřech letech.měl ji od narození.do cca 8 měsíců jsem ji lepila náplastí a snažila se,aby co nejmín brečel....no nezatáhla se a doktor doporučil teda tu operaci,kvůli možnému uskřinutí.

maruja
18. říj 2012

Ahoj, my lepíme náplastí

kikimaruska
18. říj 2012

Lepili jsme náplastí (nedržela a osypal se), pomohl až kýlní pás a do 14 dní jsme měli pokoj 🙂. Hlavně co dr.to jiný názor. Některý kýlní pás nedoporučuje ani za nic, jiný ho nakonec doporučil (když nám hrozila operace, která vzhledem k jeho stavu nebyla příp.vhodná). Jako jediný nám pomohl a to jsem ho nedávala stále, ale jen na chvilku a když nebyl napapaný...Přikládám fotku z počátečního stavu (pak se to ještě trošku zhoršilo), na cca.2,5 měsících a stav na 3 měsících...
Jedná se o toto:
http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-20445...

smima
5. pro 2012

Ahoj holky, dneska má moje malá Barunka měsíc a při kontrole nám dr. řekl, že má malá pupeční kýlu a operace ji asi nemine. Nevím, z čeho se ji mohla vytvořit. byla donošená, skoro nepláče, ale je pravda, že hodně tlačí při prdíkách a hodně zvedá nožičky a propíná se, že by tím? Přelepila jsem ji to náplastí a taky raději přebalím pupečním pásem, protože bych ráda, aby operace nebyla. Snad se při pravidelnosti balení zatáhne, na obrázku od kikimarusky je to krásně vidět, jak je to v pořádku. Zkusím přidat i foto pupíku Barunky.

gabriella84
28. pro 2012

My ze začátku lepily udělala jsem si kuličku s vaty a zadělala pupík dala tu vatu a přelepila u dcery to pomáhalo u syny ne tak nám dr napsala kylní pás a do půl roka jsme měli klid ted mu jsou skoro 4 a je ok 🙂

alenka83
autor
11. led 2013

tak po nějaké době doplňuji diskuzi! Myslím, že nejdůležitější je Vojtovka a cvičení břišní stěny. Nám moc pomohlo a co se cvičení týče, tak je to super věc na celkový psychomotorický vývoj. Ještě jí máme, ale už je to spíš kůže než kýla! Mohu kdyžtak doplnit fotky, abyste věděli, s jakou jsme se potýkali

elischka
19. kvě 2013

@alenka83 neměla bys prosím tip, kde bych našla nějaké cvičení? Synovi je 1,5 r. a vypadá to, že budeme mít s pup.kýlou taky problémy. Předem děkuji

alenka83
autor
20. kvě 2013

@elischka Eliško, bohužel. My chodíli normálně na vojtovku, ale řekla bych, že když se to nespravilo doteď, už je asi malá šance

elischka
20. kvě 2013

@alenka83 no on s tím problémy neměl, před 3 měsíci jsme byli na sonu a tam nám řekli, že má jen slabší břišní stěnu, kontrola právě byla nyní a teď dr. řikala, že to vypadá, že se tam začíná dělat.
Na tu rehabilitaci Vojtovky jste museli mít nějaké doporučení od dr.?

smima
22. kvě 2013

My nosili kýlní pás asi do 5. měsíce a pupík se pěkně zatáhl. Teď už ho nedáváme. Když se někdy stane, že pupík vyskočí, prstem ho zamáčknu zpátky. Skulinka svalů se zúžuje a pas už není potřeba, operace taky ne. Snad už nevyskočí, chodíme na pravidelné kontroly co 3. měsíce.